Amp Futbol Polska

Jako wieloletni partner techniczny Paraolimpiady Ottobock od kilku już dekad związany jest ściśle ze sportem osób z niepełnosprawnością. Podjęcie współpracy i uzyskanie tytułu Partnera Głównego Reprezentacji Polski w Amp Futbolu to dla firmy jak najbardziej naturalny krok w kierunku promocji tej dyscypliny w naszym kraju. Mamy nadzieję, że pozwoli ona na dalszy dynamiczny rozwój reprezentacji Amp Futbol w Polsce oraz profesjonalne przygotowanie kadry do kolejnych mistrzostw świata i mistrzostw Europy.

W ciągu pięciu lat działalności Stowarzyszenie Amp Futbol skutecznie wypromowało i wprowadziło ten niesamowity sport do Polski i umożliwiło grę w piłkę nożną kilkudziesięciu osobom po amputacjach i z innymi wadami kończyn.

Ampfutbolowa reprezentacja Polski, powołana do życia w marcu 2012 roku, rozegrała już 56 meczów, w których zdobyła 133 gole, a w rozgrywanych w 2014 roku Mistrzostwach Świata w Meksyku zajęła sensacyjne czwarte miejsce, przegrywając minimalnie w meczu o 3. miejsce ze światowym liderem - Turcją.

Stowarzyszenie Amp Futbol zorganizowało do tej pory ponad 50 zgrupowań piłkarskich dla osób po amputacjach z całej Polski, jak również liczne mecze pokazowe promujące dyscyplinę (m.in. na Stadionie Narodowym, na Krakowskim Rynku, oraz w trakcie meczów ligowych Legii Warszawa i Wisły Płock) oraz przede wszystkim pięć edycji międzynarodowego turnieju Amp Futbol Cup oraz dwie edycje Podhale Amp Futbol Cup, w których wzięło udział ponad 220 piłkarzy z 12 krajów. Mecze tego turnieju transmitowane były na żywo na portalu TVP SPORT, a gośćmi specjalnymi byli m.in. Richard Hofmann, prezydent World Amputee Football Federation, Patrick Gasser szef działu FSR UEFA, Ambasador Turcji w RP, Jakub Rzeźniczak, Stefan Majewski, Edward Klejdinst, Wojciech Kowalewski, Roman Kosecki, Jacek Bednarz i Dariusz Dziekanowski.

Reprezentację Polski Amp Futbol w różny sposób wspierają obecni i byli reprezentanci Polski w piłce nożnej: Jakub Rzeźniczak, Jakub Błaszczykowski, Marcin Wasilewski, Dariusz Dziekanowski, Tomasz Rząsa, Robert Lewandowski i inni, a także media (TVN, Polsat, TVP1, TVP2, TVP Info, TVN24, Polsat News, Canal+, TVP regionalne oraz wiele tytułów prasowych, stacji radiowych i portali internetowych) publikujące materiały o ampfutbolowej reprezentacji Polski.

Amp Futbol w Polsce cały czas jest w fazie dynamicznego rozwoju, dlatego też stale poszukiwani są nowi zawodnicy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Grać może każdy po jednostronnej amputacji, lub mający inną wadę jednej kończyny. Wiek, płeć, miejsce zamieszkania i umiejętności piłkarskie nie mają znaczenia. Każdy może zgłosić chęć gry wysyłając maila na rekrutacja@remove-this.ampfutbol.pl lub dzwoniąc pod numer +48 533 982 629. Oprócz reprezentacji Polski i klubów istnieje również Akademia Amp Futbol dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi z całej Polski.


Amp Futbol Cup - zapraszają Glik, Krychowiak, Szczęsny i Milik!

Największe sukcesy reprezentacji:

Międzynarodowym turnieju „4 Nations Cup” Anglia 2012: 2 miejsce;

Międzynarodowym turnieju „Amp Futbol Cup” Polska 2012, 2013 i 2014: 3 miejsce

Międzynarodowym turnieju „Paddy Power Cup” Irlandia 2013: 2 miejsce

Mistrzostwach Świata w Meksyku 2014: 4 miejsce

Międzynarodowym turnieju Podhale Amp Futbol Cup 2015 i 2016: 1 miejsce

Międzynarodowym turnieju „Amp Futbol Cup” Polska 2015 i 2016: 2 miejsce

Międzynarodowym turnieju „Catalunya Cup” Hiszpania 2015: 2 miejsce

Bądź na bieżąco