Paweł Sobolewski - największe marzenie: Powrót do normalnego życia, samodzielności oraz niezależności

Paweł Sobolewski mieszka w Krakowie, jest po obustronnej amputacji nóg powyżej kolan. Jego dotychczasowe życie uległo całkowitej zmianie, gdy z 28 na 29 maja 2010 roku, wracając po zmroku, z urodzin znajomego przechodził przez tory kolejowe, aby skrócić sobie drogę do domu. Niestety, potrącił go pociąg. Był to najgorszy dzień w jego życiu…

Trafił do 5-ego Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie w stanie ciężkim. Po kilkugodzinnej operacji trafił na oddział intensywnej terapii. W sumie przeszedł cztery zabiegi z powodu rozległej martwicy kończyn dolnych. Po ponad miesięcznym pobycie w szpitalu, w Klinice Chirurgii Urazowej i Ortopedii udało mu się wrócić do domu. Początkowo poruszał się na wózku inwalidzkim. Jednak bardzo ograniczał on jego możliwości, np. samodzielnie nie mógł wyjść z domu, ponieważ w miejscu gdzie mieszka nie ma windy i za każdym razem potrzebował pomocy drugiej osoby.

Przed wypadkiem Paweł prowadził bardzo aktywny tryb życia - jeździł na rowerze, biegał, chodził na siłownię oraz grał w piłkę nożną. Z zawodu jest mechanikiem samochodowym, samochody są jego pasją i chciał jeszcze kiedyś wsiąść za „kółko”. Jego największym marzeniem był powrót do normalnego życia, samodzielności oraz niezależności. Dzięki pomocy i hojności ludzi od niedawna posiada dwie protezy udowe, które pozwalają mu na swobodne poruszanie się. „To niesamowite uczucie móc ponownie poruszać się o „własnych” nogach J Jestem samodzielny i nie potrzebuję niczyjej pomocy w codziennych czynnościach – to dla mnie bardzo ważne.”

Obejrzyjcie film i sami się przekonajcie! Zobaczcie!