Ewa Kieryk - wielka fanka FC Liverpool

Ewa Kieryk trafiła do Centrum Ortopedycznego Ottobock w Krakowie w maju 2012 roku.

Z uwagi na obustronną amputację zaproponowaliśmy jej zaopatrzenie tymczasowe (przejściowe) – tzw. stubbisy. Są to krótkie lecz regulowane protezy bez stawów kolanowych i stóp, które mają pomóc Pacjentowi wzmocnić mięśnie posturalne, wyćwiczyć równowagę i stopniowo przyzwyczajać do osiągnięcia docelowej wysokości środka ciężkości (i wzrostu ).

Bardzo szybko z pomocą rodziny i przyjaciół Ewa przeszła pierwsze etapy rehabilitacji i intensywnych ćwiczeń, aby po pewnym czasie móc założyć docelowe protezy ze stawami kolanowymi Genium®.

Dziś jak widać Ewa jest w pełni samodzielna i niezależna; konsekwentnie realizuje swoje plany i marzenia. Ostatnio zdała egzamin na prawo jazdy. Jest również zagorzałym kibicem piłki nożnej, w szczególności zespołu FC Liverpool. Niedawno Ewa spełniła swoje wielkie marzenie – odwiedziła stadion FC Liverpool-Anfield Road i zobaczyła w akcji swój ukochany zespół! Jak mówi, widziała stadion wielokrotnie w telewizji i zawsze próbowała wyobrazić sobie tę atmosferę. Żeby to zrozumieć trzeba po prostu tego doświadczyć osobiście. Podsumowaniem była wizyta Ewy w muzeum The Reds, szatni zespołu, a także zasiadła na miejscu trenera FC Liverpool Brendan’a Rogers’a.