Nasze Centra Ortopedyczne

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń do nas:
Poznań +48 61 65 38 258 Warszawa +48 22 462 74 50 Kraków +48 12 25 44 900

Wyślij formularz kontaktowyformularz kontaktowy z zapytaniem

Witamy w Centrum Ortopedycznym Ottobock. Tutaj znajdziesz wszystkie istotne informacje dotyczące naszej filozofii, multidyscyplinarnego podejścia, jak również kwalifikacji naszych pracowników.

Nasza jakość i filozofia

Nasze standardy jakości

Quality for life - Jakość dla życia

Materiały ortopedyczne + wykonanie = jakość zaopatrzenia ortopedycznego. Aby rezultat Twojej rehabilitacji był optymalny

W Centrach Ortopedycznych Ottobock pracujemy wyłącznie na najwyższej jakości podzespołach medycznych i materiałach ortopedycznych Ottobock, bez stosowania tańszych zamienników. Jest to gwarancją wysokiej jakości części mechanicznych protezy lub ortezy kończyn.

Dobrej jakości zaopatrzenie ortopedyczne wymaga jednak więcej, niż najlepsze nawet komponenty. Aby wykonać wysokiej jakości protezę kończyny lub ortezę konieczne są:

  • dobrej jakości materiały i podzespoły ortopedyczne,
  • właściwy dobór elementów protezy dla Pacjenta – tak aby wybrana technologia była odpowiednia dla aktywności i potrzeb użytkownika, z uwzględnieniem ewentualnych ograniczeń medycznych Pacjenta. Ponadto poszczególne elementy protezy muszą ze sobą dobrze współpracować. Np. bardzo droga stopa protezowa nie będzie wykorzystana w protezie, w której zastosowany jest dużo niższej klasy lej protezowy lub kolano protezy,
  • prawidłowe dopasowanie i wykonanie indywidualnych elementów, tj. leja protezy lub łuski ortezy – są to kluczowe części każdego zaopatrzenia ortopedycznego, od których zależy komfort użytkowania, a więc również możliwość pełnego wykorzystania funkcji zaopatrzenia ortopedycznego.

Dlatego właśnie, dla uzyskania wysokiej jakości zaopatrzenia ortopedycznego, konieczna jest zarówno wysoka jakość części protezy, jak i wiedza, kompetencje i doświadczenie zespołu terapeutycznego.

Naszym celem w Centrach Ortopedycznych Ottobock jest zapewnienie najwyższej jakości usług na wszystkich etapach kompleksowego procesu zaopatrzenia ortopedycznego. Wspomagają nas w tym także używane przez nas narzędzia do dokumentowania i precyzyjnych pomiarów. Do śledzenia rozwoju Twojej sprawności używamy naszego międzynarodowego systemu opracowywania i standaryzacji dokumentacji pacjentów.

Indywidualne podejście i międzynarodowe standardy obsługi

Indywidualne podejście i międzynarodowe standardy obsługi

Naszym celem jest zapewnienie zaopatrzenia ortopedycznego dostosowanego to Twoich potrzeb, abyś mógł uzyskać maksymalną mobilność i niezależność. Należąc do międzynarodowej sieci Centrów Ortopedycznych Ottobock działamy zgodnie ze standardami i filozofią Ottobock, tak aby nasi Klienci mogli jak najpełniej korzystać z wysokiej funkcjonalności naszych produktów i usług ortopedycznych. Korzystamy z najnowocześniejszych narzędzi do pracy z Pacjentami i dokumentowania przebiegu prac, oraz polegamy na naszych pracownikach, którzy niezależnie od posiadanego doświadczenia, nieprzerwanie rozwijają swoje kompetencje zawodowe.

Każde zaopatrzenie ortopedyczne nasi eksperci dobierają indywidualnie dla potrzeb użytkownika (zależnie od rodzaju amputacji lub wady wrodzonej, z uwzględnieniem predyspozycji fizycznych i oczekiwań Klienta).

Naszym Pacjentom służą najlepiej wyposażone w Polsce, nowoczesne Pracownie Ortopedyczne.

Wykonując zaopatrzenia dla naszych Pacjentów korzystamy z podzespołów opartych na najnowocześniejszej światowej technologii. Gwarantujemy, że w wykonywanych przez nas protezach kończyn i ortezach (aparatach ortopedycznych) montowane są wyłącznie najwyższej jakości elementy Ottobock, bez stosowania tańszych zamienników.

Obok najnowszych technologii Ottobock, ważne jest prawie 100-letnie doświadczenie pracy z Pacjentami. Ottobock współpracuje z szeregiem ośrodków badawczych i uniwersyteckich na całym świecie, posiada własne centra projektowe oraz laboratoria.

Zapewniamy komfortową obsługę na najwyższym poziomie w miłej, prywatnej atmosferze wizyt.

Cały proces zwiększania mobilności Pacjentów jest skrupulatnie i rzetelnie udokumentowany.

Program szkoleniowy dla Techników ortopedów w Centrach Ortopedycznych Ottobock jest regularnie odnawiany, dzięki czemu wiedza i poziom oferowanych usług medycznych są zgodne z najnowszymi osiągnięciami techniki ortopedycznej i zachodnimi standardami Ottobock Healthcare.

Zapewniamy ciągłość opieki, w relacjach z naszymi Pacjentami opierając się na uczciwości, wiarygodności i rzetelności.

Specjalizujemy się w trudnych przypadkach, które nie są podejmowane przez inne zakłady ortopedyczne.