Zaopatrzenie w protezę kończyny dolnej

Twoja droga do większej mobilności

Doskonale wiemy, że utrata kończyny powoduje olbrzymie zmiany w życiu każdego Pacjenta. Dlatego naszym głównym celem jest pomoc w odzyskaniu oraz utrzymaniu sprawności i niezależności. W Ottobock odnajdziesz silnego partnera do wykonania optymalnego, indywidualnego zaopatrzenia protetycznego. Cały zespół specjalistów będzie Cię wspierał w drodze do odzyskania mobilności.

Indywidualne rozwiązania protetyczne

Pacjent po amputacji w obrębie stopy

Indywidualne rozwiązania protetyczne po amputacji w obrębie stopy

Po amputacji w obrębie stopy możesz być zaopatrzony w wysokiej jakości protezę silikonową. Jej zaletą jest komfort użytkowania dzięki odpowiednimu odwzorowaniu kształtu Twojej stopy. Dodatkowo, proteza ta wygląda bardzo naturalnie, dzięki zastosowaniu indywidualnej kolorystyki i formy. Funkcjonalność takiej protezy jest bardzo wysoka. Zaopatrzenie silikonowe jest przyjazne dla skóry i łatwe do pielęgnacji. Codzienne umycie jej wodą z delikatnym mydłem sprawia, że codzienne użytkowanie staje się bardzo łatwe i wygodne.

Powrót do aktywności z protezą Genium

Indywidualne zaopatrzenie po amputacjach poniżej kolana, w obrębie uda oraz biodra.

Przy budowaniu tego typu zaopatrzenia, Twoja proteza będzie składała się z różnych modularnych elementów, takich jak stopa protezowa, przegub kolanowy, łaczniki i adaptery. Oznacza to, ze każdy element powinien być wybrany i dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb życiowych.

Aby proteza wyglądała bardziej naturalnie, możesz zdecydować się na wykonanie pokrycia kosmetycznego. Może ono być zrobione z pianki, włókna węglowego lub silikonu. Silikonowe pokrycie kosmetyczne jest wykonywane na wzór drugiej kończyny, aby odwzorować wszelkie detale, takie jak: kształt paznokci, pieprzyki i przebarwienia na skórze a także włosy.

Twoja mobilność

Sprawdzenie wyosiowania Twojej protezy

Powodzenie zaopatrzenia

Sukces w zaopatrzeniu protetycznym zależy od wielu czynników, wśród których głównym jest Twoje nastawienie i motywacja. W Centrum Ortopedycznym Ottobock dążymy do zintegrowanej opieki, oferując indywidualne wsparcie całego zespołu. Nasi technicy odpowiadają nie tylko za szerokie portfolio produktów i usług, ale także za indywidualne dostosowanie wszystkich urządzeń i systemów do Twoich potrzeb. Głównym celem jest maksymalne wykorzystanie wszystkich funkcji Twojego indywidualnego zaopatrzenia.

Sprawdzenie dopasowania leja protetycznego

Doskonałe dopasowanie leja protezowego

Szczególne znaczenie dla maksymalnego bezpieczeństwa i wygody ma odpowiednio wykonany lej protezowy. Stanowi on połączenie pomiędzy kikutem a protezą kończyny. Ottobock oferuje szeroki wybór lejów wewnętrznych, systemów zawieszeń i lejów zewnętrznych, aby uzyskać zamierzony efekt.

Dodatkowe informacje

Skontaktuj się z nami

Nasi eksperci z przyjemnością skonsultują każdy przypadek, wyjaśnią wszelkie detale związane z różnymi opcjami zaopatrzenia oraz korzyściami, jakie ono przyniesie Tobie w przyszłosci.

Oczekujemy na Twoje opinie i potrzeby. Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania.

Do pobrania

Proszę wybrać odpowiedni format:

Terapia i rehabilitacja dla osób po amputacji kończyn dolnych