Zaopatrzenie w protezę kończyny górnej

Pozostań w dobrych rękach specjalistów z Centrum Ortopedycznego Ottobock

Doskonale wiemy, że utrata kończyny powoduje olbrzymie zmiany w życiu każdego Pacjenta. Dlatego naszym głównym celem jest pomoc w odzyskaniu oraz utrzymaniu sprawności i niezależności. W Ottobock odnajdziesz silnego partnera do wykonania optymalnego, indywidualnego zaopatrzenia protetycznego. Cały zespół specjalistów będzie Cię wspierał w drodze do odzyskania mobilności.

Indywidualne rozwiązania protetyczne

Protezy napędzane siłą mięśni

Protezy napędzane siłą mięśni

Protezy kończyny górnej napędzane siłą mięśni (mechaniczne) są solidne i wytrzymałe. Przeznaczone są szczególnie dla Pacjentów aktywnie wykorzystujących protezę, którzy szukają prostego i funkcjonalnego rozwiązania do codziennego, częstego użytku. Protezy mechaniczne mogą mieć kontakt z wilgocią lub brudem i dlatego umożliwiają pracę fizyczną. Funkcje tej protezy są kontrolowane za pomocą ruchu obręczy barkowej. Siły są przenoszone z szelek na których zawieszona jest proteza.

Indywidualne zaopatrzenie mioelektryczne

Indywidualne zaopatrzenie mioelektryczne

Nowoczesne mioelektryczne protezy ręki są wysoce funkcjonalne i zapewniają wspaniałe korzyści użytkownikom w każdym wieku. Są one napędzane dzięki sygnałom elektrycznym z mięśni zachowanej części kończyny. Protezę kontrolujesz napinając w odpowiedni sposób kikut. Niewielkie elektrody wychwytują te sygnały i przesyłają do mikroprocesora, który odpowiada za kontrolę pozycji nadgarstka i dłoni oraz siłę uścisku ręki.

Indywidualne protezy kosmetyczne

Indywidualne protezy kosmetyczne

Protezę kosmetyczną można zastosować w przypadku amputacji palców, części dłoni, a także po amputacji całego ramienia.

Pozytywną cechą protezy kosmetycznej jest komfort użytkowania dzięki odpowiednimu dopasowaniu jej do kikuta. Dodatkowo, proteza ta wygląda bardzo naturalnie, dzięki zastosowaniu indywidualnej kolorystyki i formy. Funkcjonalność takiej protezy jest bardzo wysoka. Zaopatrzenie silikonowe jest przyjazne dla skóry i łatwe do pielęgnacji. Codzienne umycie jej wodą z delikatnym mydłem sprawia, że użytkowanie staje się bardzo łatwe i wygodne.

Proteza kosmetyczna ułatwia funkcjonowanie wśród innych osób. Aby uzyskać najbardziej naturalny wygląd protezy, używa się drugiej kończyny jako wzorzec. Silikonem można odwzorować wszelkie detale, takie jak: kształt paznokci, pieprzyki i przebarwienia na skórze.

Twoja niezależność

Powodzenie zaopatrzenia

Powodzenie zaopatrzenia

Sukces w zaopatrzeniu protetycznym zależy od wielu czynników, wśród których głównym jest Twoje nastawienie i motywacja. W Centrum Ortopedycznym Ottobock dążymy do zintegrowanej opieki, oferując indywidualne wsparcie całego zespołu. Nasi technicy odpowiadają nie tylko za szerokie portfolio produktów i usług, ale także za indywidualne dostosowanie wszystkich urządzeń i systemów do Twoich potrzeb. Głównym celem jest maksymalne wykorzystanie wszystkich funkcji Twojego indywidualnego zaopatrzenia.

Doskonałe dopasowanie Twojej protezy ręki.

Doskonałe dopasowanie Twojej protezy ręki.

Zarówno funkcjonalność jak i wygoda użytkowania protezy ręki są dla nas bardzo ważne. Zaopatrzenie powinno wyglądać możliwie naturalnie oraz umożliwiać jak najbardziej płynne i precyzyjne ruchy. Dla bezpieczeństwa i komfortu najważniejszym elementem jest odpowiedni lej protezowy. Stanowi on połączenie pomiędzy kikutem a protezą ręki. Ottobock oferuje szeroką gamę lejów oraz systemów zawieszeń aby Twoja proteza była jak nabardziej wygodna i funkcjonalna.

Dodatkowe informacje

Skontaktuj się z nami

Nasi eksperci z przyjemnością skonsultują każdy przypadek, wyjaśnią wszelkie detale związane z różnymi opcjami zaopatrzenia oraz korzyściami, jakie ono przyniesie Tobie w przyszłości.

Oczekujemy na Twoje opinie i potrzeby. Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania.

Do pobrania

Proszę wybrać odpowiedni format:

Broszura - Terapia i rehabilitacja po amputacji kończyny górnej

Proszę wybrać odpowiedni format:

Protezy kończyn górnych-powrót do aktywnego życia