Aktualności i informacje

Z ostatniej chwili

Poświęćcie chwilę i zapoznajcie się z najnowszymi historiami o ludziach, którzy korzystają z naszych produktów, a także wydarzeniami, w których Ottobock Polska bierze udział. Zapraszamy do podzielenia się szczególnie interesującymi informacjami z przyjaciółmi i rodziną. A jeśli macie coś, czym sami chcielibyście podzielić się z innymi, prosimy, skontaktujcie się z nami.


30.04.18

Ottobock - Partner Techniczny biegu Wings for Life 2018!

Wings for Life 2018 - Ottobock

Ottobock Polska po raz kolejny został oficjalnym dostawcą serwisu technicznego wózków inwalidzkich wszystkich uczestników biegu Wings for Life World Run.

Ottobock - parametry dopuszczanych wózków
Każdy wózek, na którym porusza się uczestnik biegu musi zostać sprawdzony oraz dopuszczony do startu na stanowisku Ottobock. Czynność ta musi zostać wykonana w dniu biegu, w godz. 8:00-12:00. Do biegu certyfikowane są wyłącznie standardowe wózki z wyłączeniem wózków sportowych, wyczynowych oraz handbike’ów.

Specyfikacja wózków:

  • wózek musi mieć z tyłu dwa duże koła (średnicy 20”-26”)
  • dwa małe koła z przodu (3”-7”)
  • dwie obręcze napędowe i hamulce
  • średnica każdej obręczy koła może być do 15% mniejsza od średnicy tylnego koła, a waga wózka musi mieścić się w przedziale 7-25 kg
  • ustawienie koła napędowego musi mieścić się w przedziale 0o-8o
  • użytkownik musi siedzieć na wózku w pozycji wyprostowanej (90 stopni). Zaleca się, aby tetraplegicy posiadali kółka anty-wywrotne

Bieg rozpocznie się o godz. 13.00 na placu centralnym Międzynarodowych Targów Poznańskich (plac Św. Marka). Uczestników na wózkach zapraszamy do pierwszej strefy startowej.

Szczegóły dotyczące organizacji wraz z trasą biegu oraz mapką lokalizacyjną stanowiska można sprawdzić tutaj!