Aktualności i informacje

Z ostatniej chwili

Poświęćcie chwilę i zapoznajcie się z najnowszymi historiami o ludziach, którzy korzystają z naszych produktów, a także wydarzeniami, w których Ottobock Polska bierze udział. Zapraszamy do podzielenia się szczególnie interesującymi informacjami z przyjaciółmi i rodziną. A jeśli macie coś, czym sami chcielibyście podzielić się z innymi, prosimy, skontaktujcie się z nami.


10.05.18

Za nami piąta edycja biegu Wings for Life

Wings for Life 2018 - piąta edycja!

Za nami piąta, jubileuszowa edycja "Wings for Life World Run"! Już trzeci rok z rzędu mieliśmy zaszczyt być Partnerem Technicznym wydarzenia, pomagając wózkowiczom w przypadku problemów technicznych z wózkiem. Dodatkowo, przed biegiem każdy wózkowicz pojawił się w naszym punkcie serwisowym w celu dopuszczenia wózka do startu. W bieżącym roku do biegu przystąpiło ponad 8 tysięcy uczestników (5,5 tys. w 2017), którzy punktualnie o godz. 13:00 wystartowali z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Łącznie, na świecie ponad 100 tysięcy zawodników pobiegło „dla tych, którzy nie mogą”.

35 zawodników z globalnej drużyny biegowej Ottobock Running Team przebiegło wspólny dystans aż 471,90 km. Nasza 12-osobowa poznańska drużyna przebiegła łącznie ok. 140 km, a obecnością w niej zaszczycił nas Paraolimpijczyk - Łukasz Mamczarz (skok wzwyż).

Globalnym zwycięzcą, kolejny rok z rzędu, z wynikiem 89,85 km został Szwed - Aron Anderson poruszający się na wózku.

Polacy zajęli 9 miejsce – Dariusz Nożyński (wynik globalny wśród mężczyzn) oraz 10 miejsce – Wioletta Paduszyńska (wynik globalny wśród kobiet).

Dziękujemy za miłą atmosferę oraz sprawną akredytację wózków do biegu. Cieszymy się, że mogliśmy być z Wami!

Do zobaczenia za rok! My na pewno pobiegniemy kolejny raz!