Łokieć tenisisty/golfisty

Łokieć tenisisty/golfisty - znany również w języku medycznym jako Epicondylitis radialis humeri - jest wynikiem przeciążenia mięśni przedramienia i jego ścięgien. Schorzeniu bardzo często towarzyszy ból łokcia.


Przyczyny

Najczęstsze przyczyny wynikają z błędnego wykonywania różnych technik w sporcie z użyciem np. rakiet (tenis, badminton), jednostronnego przeciążenia mięśni przedramienia na przykład podczas korzystania z klawiatury i myszki komputera, podczas zajęć domowych lub ogrodniczych.

Objawy

Bolący łokieć, coraz większe osłabienie siły dłoni i intensyfikacji ruchów rotacyjnych to najczęstsze objawy. Przedmioty takie jak kubki do kawy lub książki stają się trudne do podniesienia lub przenoszenia, a nawet uścisk dłoni staje się prawie niemożliwy z powodu silnego ból w łokciu.

Diagnoza

Diagnozowanie łokcia tenisisty/golfisty jest ogólnie trudne, ponieważ lokalizacja choroby często jest opisywana w różny sposób. Oprócz wywiadu (wstępnej konsultacji) często stosowane jest USG i testy funkcjonalne. Za pomocą badań funkcjonalnych lekarz sprawdza narastający ból, na przykład za pomocą testu oporowego - pacjent zaciska dłoń w pięść i stara się zgiąć nadgarstek grzbietowo, na który lekarz stawia opór.

Terapia

Istnieją różne formy terapii. Oprócz metod fizjoterapeutycznych stosuje się na przykład również krioterapię, ultradźwięki, USG, terapie stymulacji elektrycznej i ćwiczenia relaksacyjne mięśni, a także czasowe unieruchomienie. Operacje w tych schorzeniach są rzadkością, dlatego ortezy mogą przynieść dużą ulgę w bólu.


Przedstawione produkty są przykładami możliwych do zastosowania ortez. Czy produkt jest rzeczywiście odpowiedni dla Ciebie i czy jesteś w stanie wykorzystać jego pełną funkcjonalność zależy od wielu różnych czynników. Szczegółowe badanie lekarskie będzie miało kluczowe znaczenie w doborze odpowiedniego zaopatrzenia. Twój lekarz lub technik ortopeda zdecydują, jaka orteza jest dla Ciebie najwłaściwsza. Jesteśmy szczęśliwi mogąc Tobie pomagać.


Produkty powiązane