Alternatywa dla środków przeciwbólowych

Jak uśmierzyć ból związany z osteoartrozą?

Dla tych, którzy cierpią na ból związany z osteoartrozą, przyjmowanie leków przeciwbólowych często wydaje się być jedynym skutecznym sposobem na sprostanie codziennym czynnościom bez bólu. Nic więc dziwnego, że przeciętny pacjent z osteoartrozą przyjmuje rocznie około 1000 leków przeciwbólowych w postaci tabletek lub kapsułek.

Ale trzeba tu zachować ostrożność. Powszechne stosowanie leków przeciwbólowych i reumatycznych to poważne ryzyko. Lekarstwo w najmniejszym stopniu nie rozwiązuje przyczyny bólu, jedynie maskuje bodziec.

W wielu przypadkach przyjmowanie leków przez dłuższy czas prowadzi do zwiększenia dawek, co może nie tylko skutkować uzależnieniem, ale także silnymi skutkami ubocznymi.

Opracowaliśmy naszą serię ortez Agilium jako skuteczną alternatywę przy różnych postaciach osteoartrozy. Te ortezy działają tylko tam, gdzie odczuwasz ból. Badania dowiodły, że ich stosowanie powoduje zmniejszenie przyjmowania leków przeciwbólowych nawet o 50% (Źródło: Menger et al. 7/2016 “Archives of Orthopaedic and Trauma Surgery (AOTS)”).


Dobrą alternatywą jest orteza z serii Agilium, na przykład Agilium Freestep o innowacyjnym sposobie działania, który został zweryfikowany biomechanicznie i przebadany klinicznie. (* Schmalz et al. 2006; Schmalz et al. 2011; Fantini-Pagani et al. 2014, Menger et al. 7/2016 „Archives of Orthopaedic and Trauma Surgery (AOTS)“). Każdy chory na osteoartrozę powinien sam sprawdzić skuteczność ortez.


Odpowiedni produkt do każdego rodzaju osteoartrozy

Dzięki produktom z serii Agilium, wielu zadowolonych pacjentów mogło ponownie zacząć wykonywać swoje codzienne czynności. Dowiedz się więcej o działaniu poszczególnych ortez.

więcej

Osteoartroza stawu kolanowego: co dalej?

Jeśli ból kolana obniża Twoją jakość życia, często nie wiadomo co zrobić. Dowiedz się więcej o przyczynach tego powszechnego stanu klinicznego i skutecznych metodach leczenia - poza przyjmowaniem leków przeciwbólowych.

więcej