Mniej bólu. Więcej życia.

Zacznij od sprawdzenia wszystkich opcji leczenia osteoartrozy

Stan kliniczny związany z różnymi typami bolesnych uszkodzeń stawów od dawna jest zaliczany do najbardziej rozpowszechnionych chorób. Dzisiaj ludzie w każdym wieku cierpią na bolesne postacie osteoartrozy spowodowane zużyciem, urazem lub przeciążeniem stawów.

W przypadku osteoartrozy stawu kolanowego, pacjenci często cierpią z powodu znacznych ograniczeń związanych z mobilnością i wykonywaniem codziennych czynności. Jest to źródłem frustracji, zwłaszcza dla zapracowanych i aktywnych pacjentów. Próby szybkiego złagodzenia bólu często kończą się zwiększeniem ilości przyjmowanych leków przeciwbólowych. Potencjalne skutki uboczne są po prostu akceptowane. Następnie pojawia się moment, w którym konieczna jest operacja, w celu szybkiego przywrócenia pacjentowi dawnej jakości życia.


Wybierz miejsce gdzie wypróbujesz ortezę serii Agilium

1. Znajdź sklep w swojej okolicy z ortezami linii Agilium

2. Umów się na wizytę w celu przymiarki wybranej ortezy

3. Sprzedawca dobierze i dopasuje najlepszy model do Twoich potrzeb

4. Zorientuj się odnośnie możliwosci dofinansowania na wybrane zaopatrzenie.

5. Jeśli na mapie nie ma miejsca niedaleko Ciebie napisz do nas na kontakt@ottobock.pl pisząc w temacie wiadomości testowanie Agilium


Portrait of physician

Co należy wiedzieć o osteoartrozie

Osteoartroza - nazywana również „zużyciem stawów” - to najczęściej występujące schorzenie stawów. Zużycie to uszkadza lub niszczy ochronną warstwę chrząstki na stawie do tego stopnia, że ograniczona jest jego mobilność, a ruch powoduje ból.

więcej

Blister z tabletkami tabletkowy oraz z Agilium Freestep - alternatywa dla leków przeciwbólowych.

Alternatywa dla środków przeciwbólowych

Ortezy z serii Ottobock Agilium to środek przeciwbólowy, który możesz nosić. Doskonale dopasowane do różnych typów osteoartrozy stawu kolanowego, łączą możliwość codziennego użytkowania z wysokim poziomem komfortu.

więcej

Aplikacja pomagająca dobrać ortezę z serii Agilium

Aplikacja pomagająca dobrać ortezę z serii Agilium

Aplikacja pomoże szybko i łatwo znaleźć idealną dla Twoich potrzeb ortezę z serii Agilium. W oparciu o nasze kryteria selekcji wskażemy Ci właściwą ortezę.

więcej

Kobieta używająca ortezy z serii Agilium

Odpowiedni produkt do każdego rodzaju osteoartrozy

Dzięki produktom z serii Agilium, wielu zadowolonych pacjentów mogło ponownie zacząć wykonywać swoje codzienne czynności. Dowiedz się więcej o działaniu poszczególnych ortez i jak pomagają przy osteoartrozie stawów kolanowych.

więcej

Ból kolana

Osteoartroza stawu kolanowego: co robić?

Jeśli ból kolana obniża Twoją jakość życia, często nie wiadomo co zrobić. Dowiedz się więcej o przyczynach tego powszechnego stanu klinicznego i skutecznych metodach leczenia - poza przyjmowaniem leków przeciwbólowych.

więcej

Często zadawane pytania

 • Co to jest osteoartroza?

  Osteoartroza to najczęściej występująca chorobą stawów. Jest to spowodowane nadmiernym obciążeniem, nieprawidłowym ułożeniem lub urazem. Często chrząstka stawu zużywa się na skutek mechanicznie niewłaściwego lub nadmiernego obciążenia i w ten sposób uszkodzeniu ulega staw.

 • Czy mogę powstrzymać rozwój choroby?

  Możliwe jest zatrzymanie zwyrodnienia chrząstki i zapobieganie chorobom pokrewnym. Możesz zmniejszyć ryzyko, na przykład:

  - dążąc do osiągnięcia prawidłowej wagi

  - unikając alkoholu i nikotyny

  - unikając nadmiernego obciążenia stawów

  Pamiętaj, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość ćwiczeń fizycznych, bez nadmiernego obciążania stawów. Poprawi to przepływ substancji odżywczych do chrząstki i usuwanie zbędnych produktów przemiany materii ze stawu. Na przykład jazda na rowerze czy pływanie to doskonałe ćwiczenia, które nie obciążają nadmiernie stawów.

  W razie potrzeby, poproś lekarza lub fizjoterapeutę o pokazanie ćwiczeń odpowiednich dla Twojego typu osteoartrozy, które możesz wykonywać regularnie. Pomoże to w uniknięciu dalszych problemów ortopedycznych, spowodowanych nieodpowiednią postawą lub kompensacją.

  Przy kupnie nowych butów, upewnij się, że mają one miękkie podeszwy lub szerokie obcasy i wkładki amortyzujące. Twoja chrząstka stawowa Ci za to podziękuje!

 • Czy osteoartrozę można całkowicie wyleczyć?

  W tej chwili nie jest możliwa naturalna regeneracja zużytej chrząstki. Dlatego pamiętaj, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość ćwiczeń fizycznych i unikać możliwych czynników ryzyka, takich jak czynności powodujące uszkodzenie chrząstki lub długotrwałe przeciążenie stawu.

 • Jakie są możliwości leczenia?

  Leczenie osteoartrozy to kwestia indywidualna i zależy od konkretnego typu choroby, jej przyczyn, stadium i objawów. Twój lekarz omówi z Tobą odpowiedni rodzaj leczenia. Celem działań terapeutycznych jest zmniejszenie bólu i zwiększenie mobilności, a jednocześnie uniknięcie kolejnych problemów.

 • Jak znaleźć dla siebie odpowiednią ortezę?

  Na naszej stronie internetowej znajdziesz ogólny opis ortez. Twój lekarz lub firma zaopatrzeniowa pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

 • Gdzie mogę nabyć ortezę? Czy mogę ją wypróbować przed ostatecznym dopasowaniem?

  Lokalny sklep medyczny może zamówić dla Ciebie odpowiednią ortezę. Możesz tam również dokonać próbnego dopasowania.

 • Czy powinienem się spodziewać efektów ubocznych noszenia ortezy?

  Możliwe są niewielkie efekty uboczne związane ze stanem skóry. Przed rozpoczęciem używania ortezy należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

 • Czy orteza może być alternatywą dla przyjmowania leków przeciwbólowych?

  Tak, noszenie ortezy może prowadzić do zmniejszenia bólu, dzięki czemu ogranicza się przyjmowanie środków farmakologicznych.

 • Czy orteza zastępuje inne działania, takie jak zmiana diety lub ćwiczenia?

  Orteza jest użytecznym dodatkiem do innych działań, takich jak zmiana diety lub ukierunkowane treningi ruchowe. Korzystanie z ortezy może zmniejszyć ilość przyjmowanych środków przeciwbólowych i opóźnić operację.

 • Czy orteza pomaga również w przypadku, gdy staw został już zastąpiony endoprotezą?

  Endoproteza to implant, który pozostaje w twoim ciele przez dłuższy czas i częściowo lub całkowicie zastępuje staw. Eliminuje to objawy osteoartrozy i nie trzeba już używać ortezy. Twój lekarz wyjaśni Ci to bardziej szczegółowo.

Do pobrania

Proszę wybrać odpowiedni format:

Leczenie osteoartrozy kolana zaczyna się od stopy

Agilium Freestep

Proszę wybrać odpowiedni format:

Agilium Freestep 2.0

Do leczenia osteoartrozy jednoprzedziałowej.

Mniej bólu. Więcej aktywności.

Proszę wybrać odpowiedni format:

Dla pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych

Agilium Softfit 50K90

Proszę wybrać odpowiedni format:

Postępowanie przy osteoartrozie

Seria Agilium - Klinicznie udowodnione korzyści

Proszę wybrać odpowiedni format:

Agilium Reactive

Pomoc przy osteoartrozie stawu kolanowego.