Biodro

Orteza biodrowa

W naszej ofercie posiadamy ortezy biodrowe przydatne w momencie wrodzonej dysplazji bioder, zwichnięcia stawu biodrowego czy obniżonego napięcia mięśniowego. Wszystkie z tych diagnoz wymagają użycia specjalistycznego sprzętu medycznego,. Warto zwracać uwagę na to, aby produkty potrzebne do rehabilitacji były dobre pod względem jakościowym i mogły nam służyć przez dłuższy czas. W naszej ofercie posiadamy kilka rodzajów ortez na biodra, wykonanych w sposób dokładny, z dbałością o każdy szczegół.

Ortezy stawu biodrowego dla dzieci

Przy rozpoznanej dysplazji bioder bardzo ważne jest jak najszybsze rozpoczęcie terapii. W naszej ofercie posiadamy ortezy, które zapewnią jak najlepsze warunki do rozwoju bioder u dziecka. Dzięki odpowiedniej konstrukcji orteza stawu biodrowego umożliwia stabilizację przy zachowaniu jak najbardziej naturalnej pozycji ciała małego pacjenta. Stabilizator biodra nie ogranicza naturalnych ruchów dziecka, dzięki czemu może ono swobodnie eksplorować i poznawać świat. Rozwój ruchowy dzieci noszących ortezę nie jest w żaden sposób opóźniony w stosunku do rówieśników.

Stabilizator stawu biodrowego dla trochę starszych dzieci i dorosłych

W naszej ofercie posiadamy także stabilizator biodrowy przeznaczony dla trochę starszych dzieci. Będzie on odpowiedni w przypadku pacjentów ze stwierdzonym chodem nożycowym. Orteza stawu biodrowego zapobiega krzyżowaniu się kolan i pozytywnie wpływa na stabilizację ciała, zarówno przy chodzeniu jak i siedzeniu. Dzięki temu dziecko pokona większe odległości przy mniejszym wysiłku. Orteza poprawia symetrię miednicy i zwiększa swobodę kolan, dzięki czemu wspomaga fizjologiczny wzorzec chodu. Będzie odpowiednia także dla osób korzystających z wózka inwalidzkiego.

Komfort noszenia, dzięki odpowiednim materiałom

Wygoda zarówno małego pacjenta, jak i dorosłej osoby jest w przypadku noszenia ortezy jedną z kluczowych spraw. Nasze ortezy stawu biodrowego wykonane są z oddychającego, miękkiego materiału, który w łatwy sposób można dopasować w zależności od indywidualnych preferencji. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami produktu, który Państwa interesuje.Orteza zginająca i odwodząca biodra Tübingen

Orteza zginająca i odwodząca biodra Tübingen

Orteza odwodząca biodra Tübinger, opracowana przez prof. dr Bernau, zapewnia najlepsze możliwe warunki aby rozwój bioder Twojego dziecka przebiegał prawidłowo i bez zakłóceń.

więcej

Orteza zapobiegająca opadaniu stopy dla dzieci - WalkOn Reaction junior

Cosa Active/Junior orteza odwodząca biodra

Cosa Active / Junior jest ortezą odwodzącą biodra, która stabilizuje w pozycji stojącej i siedzącej oraz zapewnia lepszą kontrolę nad tułowiem.

więcej