Kostka

Orteza stabilizująca staw skokowy

Wszelkie urazy i zniekształcenia kostki jak również zerwania więzadeł czy zapalenia i obrzęki stawu wymagają odpowiedniego procesu leczenia, a często rehabilitacji. Niezależnie od tego czy są to urazy mechaniczne czy urazy innego rodzaju, warto zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt medyczny, który zapewni odpowiednią ochronę oraz pomoże w szybszym powrocie do zdrowia. Przed kupnem odpowiedniej ortezy stawu skokowego należy wziąć pod uwagę to, z jakich materiałów jest wykonana oraz czy jest funkcjonalna. W naszej ofercie posiadamy tylko najwyższej jakości produkty, wśród których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Stabilizacja i komfort

Oferowane przez nas stabilizatory stawu skokowego zapewnią niezbędną stabilizację kostki podczas urazów i stanów zapalnych. Pomogą złagodzić ból i zagwarantują odpowiednią stabilizację, dzięki czemu wpłyną na poczucie bezpieczeństwa użytkownika. Anatomiczne kształty sprawią, że zostanie zachowana swoboda w poruszaniu się, a umiarkowana kompresja pozytywnie wpłynie na redukcję obrzęków.

Przyjazne dla skóry materiały

Ortezy kostki posiadają specjalne włókna antybakteryjne, które hamują zarówno rozwój bakterii jak i nieprzyjemny zapach. Funkcjonalne materiały absorbują wilgoć, odprowadzają ją na powierzchnię tkaniny, skąd szybko wyparowuje. Cienka dzianina sprawia, że stabilizator na kostkę jest wygodny w noszeniu i idealnie dopasowuje się do ciała. Dzięki temu osoba, która będzie go nosić nie odczuje ucisku. Jest to szczególnie ważne na obszarach wrażliwych takich jak pięta czy śródstopie.

Idealne dla sportowców

Jedną z grup ryzyka, która jest najczęściej narażona na różnego rodzaju urazy kostki są sportowcy. Odpowiednio dobrany usztywniacz na kostkę pomoże w rehabilitacji oraz szybszym powrocie do aktywności. Odbywa się to głównie dzięki dobremu dostosowaniu ortez do poszczególnych faz leczenia. Odpowiednie usztywnienie kostki, niezależnie od doznanego urazu pozytywnie wpłynie na poprawę w codziennym funkcjonowaniu, co w konsekwencji wpłynie także na lepsze samopoczucie.Orteza na goleń i stopę 28U90

28U90

W przypadku osłabienia zgięcia grzbietowego stopy, orteza na goleń i stopę 28U90 pomoże Ci poradzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego.

więcej

Orteza na goleń i stopę GoOn

GoOn

Pomaga użytkownikowi trzymać stopę w pozycji neutralnej, czyli chodzić bezpiecznie i unikać potknięć.

więcej

Orteza na paluch koślawy Hallux Valgus Combo ComforT

Hallux Valgus

Orteza ta zmniejsza dolegliwości bólowe przy paluchu koślawym. Stosowana może być zarówno w dzień jak i w nocy. Główną zaletą ortezy jest wygoda oraz łatwe zakładanie.

więcej

Orteza stawu skokowego Malleo Direxa Stirrup 50S9

Malleo Direxa Stirrup

Stabilizuje w przypadku ostrych urazów stawu skokowego, jak na przykład nawykowe skręcenie kostki, zerwanie więzadeł przedziału bocznego w stawie skokowym itp.

więcej

Orteza na goleń i stopę Malleo Immobil Night Splint

Malleo Immobil Night Splint

Wymusza ustawienie stopy podczas snu w umiarkowanym zgięciu grzbietowym. Idealnie wspomaga terapię biernego wyprostu podczas snu zginaczy podeszwowych oraz mięśni i ścięgien tylnej części stopy.

więcej

Malleo Immobil Walker

Malleo Immobil Walker

Linia ortez na goleń i stopę Malleo Immobil Walker przeznaczona jest do pooperacyjnego leczenia stopy i stawu skokowego.

więcej

Orteza kostki Malleo TriStep

Malleo TriStep

Trójfazowa orteza Malleo TriStep, może być stosowana do wszystkich trzech faz leczenia urazów więzadeł stawu skokowego.

więcej

Infinity Air Walker

Stosuje się ją po urazach stopy i kostki. Począwszy od obrażeń więzadła, tkanek miękkich i ścięgien do złamań stopy. Orteza ta daje szeroki wachlarz możliwości leczenia, jest także wygodna do noszenia.

więcej

Orteza wspomagająca zgięcie grzbietowe stopy Malleo Neurexa Pro

Malleo Neurexa Pro

Malleo Neurexa Pro jest termoplastyczną ortezą podudzia wspomagająca zgięcie grzbietowe stopy, którą można nosić w ciągu dnia i nocy, dzięki specjalnej konstrukcji.

więcej

orteza stawu skokowego WalkOn

WalkOn/WalkOn Trimable

WalkOn i WalkOn Trimable zapobiega opadaniu stopy, podczas gdy mięśnie unoszące stopę są porażone. Pomaga tym samym podnieść stopę podczas fazy przenoszenia, tak że chód staje się ponownie bardziej bezpieczny. WalkOn pomaga ludziom z osłabieniem mięśnia strzałkowego oraz zanikiem mięśniowym, gdzie zapewnia wsparcie podczas chodzenia.

więcej

WalkOn Flex orteza stawu skokowego

WalkOn Flex

WalkOn Flex podtrzymuje stopę, gdy mięśnie unoszące stopę są porażone, pozwalając jednocześnie na maksymalną swobodę ruchów.

więcej

WalkOn Reaction orteza stawu skokowego

WalkOn Reaction

WalkOn Reaction wykorzystuje siłę reakcji podłoża, aby pomóc unieść stopę i wspomóc staw kolanowy w przypadku lekkiego niedowładu kończyn dolnych.

więcej

WalkOn Reaction junior

WalkOn Reaction junior

Przeznaczona dla dzieci cierpiących na niewielki paraliż kończyn dolnych. Orteza zapobiegająca opadaniu stopy wykorzystuje siłę reakcji podłoża do wsparcia zgięcia grzbietowego i stawu kolanowego. Orteza przeznaczona jest do obuwia od rozmiaru 24.

więcej

Orteza kostki Malleo Sprint.

Malleo Sprint

Po urazach stawu skokowego lub w przypadku nawykowej niestabilności, aktywna orteza Malleo Sprint bezpiecznie stabilizuje kostkę.

więcej

Orteza stawu skokowego Malleo Sensa

Malleo Sensa

Orteza stawu skokowego Malleo Sensa zapewnia w przypadku obrażeń lub stanów zapalnych, umiarkowaną stabilność kostki.

więcej