Nadgarstek

Orteza nadgarstka

Złamania, zwichnięcia, zmiany zwyrodnieniowe czy zapalenia nadgarstka wymagają odpowiedniego procesu leczenia oraz rehabilitacji. Bez względu na to, czy są to urazy mechaniczne czy dolegliwości innego rodzaju, warto zadbać o odpowiedni sprzęt medyczny, który poprzez stabilizację i odpowiednie unieruchomienie zapewni odpowiednią ochronę i szybszy powrót do formy. Przed kupnem odpowiedniego stabilizatora nadgarstka warto zapoznać się z jego szczegółowym przeznaczeniem i parametrami oraz wziąć pod uwagę z jakich materiałów jest wykonany. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór usztywniaczy nadgarstka, z których każdy znajdzie coś czego szuka.

Odpowiednie usztywnienie nadgarstka

Oferowane przez nas ortezy dłoni zapobiegają niepożądanym ruchom nadgarstka i odpowiednio go stabilizują. Dzięki specjalnym szynom ograniczone zostaje prostowanie i zginanie. To wszystko wpływa na złagodzenie bólu i poprawę samopoczucia użytkownika. Orteza nadgarstka unieruchamia dłoń i w pozycji funkcjonalnej, czyli takiej, która gwarantuje skuteczną rehabilitację.

Materiały przyjazne dla skóry

Stabilizatory nadgarstka i kciuka wykonane są ze specjalnego, miękkiego materiału, który reguluje temperaturę. Dzięki temu użytkownik odczuwa komfortową temperaturę przy skórze. Dodatkowo materiał oraz szew kciuka jest elastyczny, co dodatkowo wpływa na komfort noszenia i niweluje powstawanie zwężeń. Cienka tkanina wykorzystana przy produkcji ortez nadgarstka dostosowuje się do kształtu ciała, tworząc szczególne strefy kompresji, zapewniając wsparcie dla chorych obszarów.

Higiena i komfort

Przyjazną dla skóry ortezę nadgarstka można stosować przez dłuższy czas. Dzięki specjalnym włóknom znajdującym się w dzianinie, skutecznie hamowany jest rozwój bakterii, a co za tym idzie przykry zapach. Wkładki i paski można myć w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami każdego z modeli naszych stabilizatorów nadgarstka.Ortezy dłoni

W przypadku urazów sportowych, schorzeń ścięgien lub po zabiegu - ortezy dłoni Ottobock zapewniają stabilizację, ale też wystarczającą elastyczność, abyś jak najszybciej przywrócić sprawność dłoni.

więcej

Ogólny widok ortezy na kciuk Ottobock Rhizo Arexa.

Orteza na kciuk

Orteza na kciuk Ottobock stabilizuje kciuk po urazie lub w przypadku schorzeń stawów. Każdą ortezę można indywidualnie dopasować do potrzeb. Regulowane paski zapewniają dodatkową swobodę i wygodę noszenia.

więcej

Ogólny widok ortezy nadgarstka

Ortezy nadgarstka i kciuka

Ortezy dłoni i kciuka Ottobock są łatwe w zakładaniu i dostosowują się indywidualnie dzięki inteligentnym systemom mocowania. Wysoka jakość materiałów i staranne wykonanie sprawiają, że ortezy są naprawdę wygodne w noszeniu.

więcej

Ogólny widok ortezy dłoni dla dzieci Ottobock Manu Junior

Orteza dłoni dla dzieci Manu Junior

Ortezy dłoni dla dzieci Ottobock zapewniają optymalną stabilność dla małych dłoni i stawów kciuka. Wspomagają proces gojenia po operacji lub urazach i mogą być stosowane w przypadku schorzeń ścięgien i nerwów.

więcej

Orteza na rękę i przedramię z ujęciem kciuka Manu 3D Pollex

Orteza Manu 3D Pollex

Orteza na rękę i przedramię z ujęciem kciuka Manu 3D Pollex zapewnia doskonałą stabilizację nadgarstka dzięki dłoniowej szynie wykonanej z tworzywa sztucznego.

więcej

Orteza na rękę i przedramię Manu Immobil – 50P10 i Manu Immobil Long – 50P11

Orteza na rękę i przedramię

Orteza na rękę i przedramię Manu Immobil i Manu Immobil Long zapewnia całkowite unieruchomienie i pozycjonowanie nadgarstka i stawów śródręcznych (50P10) oraz dodatkowo unieruchomienie palców (50P11).

więcej

Stabilizator nadgarstka Manu Sensa

Manu Sensa

Łagodzenie dolegliwości stawu nadgarstka poprzez delikatne wsparcie

więcej

Orteza nadgarstka Manu Neurexa

Manu Neurexa

Orteza pozycjonuje i stabilizuje staw nadgarstka. Zalecana przy urazach neurologicznych, a także uszkodzeniu nerwów w okolicy nadgarstka i ręki.

więcej

 Ortezy nadgarstka Manu ComforT oraz Manu ComforT Stable

Ortezy Manu ComforT i Manu ComforT Stable

W przypadku dolegliwości nadgarstka ortezy Manu ComforT oraz Manu ComforT Stable zapewniają potrzebne odciążenie i stabilizację.

więcej