Rzepka

Orteza rzepki

Choroby oraz urazy rzepki w znaczący sposób utrudniają zarówno chodzenie jak i funkcjonowanie w życiu codziennym. Warto zadbać o odpowiednio dobrany sprzęt medyczny, dzięki któremu w szybszy sposób wrócimy do zdrowia i lepszego samopoczucia. Produkty, których będziemy używać do rehabilitacji powinny być wykonane z dobrych jakościowo materiałów zapewniających komfort noszenia. W naszej ofercie posiadamy ortezy rzepki wykonane z dbałością o każdy szczegół, przy których produkcji zostały wykorzystane tylko najwyższe jakościowo, oddychające materiały.

Dobrane do indywidualnych potrzeb

Oferujemy Państwu ortezy stabilizujące rzepkę, wśród których każdy znajdzie coś, co będzie dla niego odpowiednie ze względu na doznane urazy. Częstym schorzeniem rzepki jest tzw. zespół rzepkowo – udowy, w którym może dojść do bolesnego przesunięcia rzepki z powodu różnych mechanicznych przyczyn. W takich sytuacjach warto zaopatrzyć się w specjalny stabilizator rzepki, który będzie ją stabilizował i wspierał podczas zginania i prostowania kolana.

Wygoda noszenia

Smukła konstrukcja oferowanych przez nas stabilizatorów rzepki kolanowej sprawia, że orteza jest mało widoczna pod ubraniem. Specjalne, oddychające materiały zapewniają, że ucisk i ogrzewanie jest rozłożone w różnych obszarach kolana, co pozytywnie wpływa na krążenie i funkcje czuciowo – ruchowe. Orteza rzepki bardzo dobrze przylega do ciała, a dzięki odpowiednim zabezpieczeniom utrzymuje się w miejscu, bez ryzyka zsunięcia się podczas ruchu.

Dla osób aktywnych

Stabilizator stawu kolanowego z otworem na rzepkę to produkt polecany szczególnie osobom po urazach, aktywnym sportowo. Pomoże w odpowiedniej rehabilitacji i szybkim powrocie do zdrowia. Dzięki odpowiedniej stabilizacji, uciskowi i zabezpieczeniom orteza rzepki poprawki codzienne funkcjonowanie i pozytywnie wpłynie na polepszenie ogólnego samopoczucia.Agilium Reactive - orteza kolana

Agilium Reactive to klasyczna orteza stosowana w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

więcej

Genu Arexa

Po urazach więzadeł stawu kolanowego, orteza ze sztywną ramą Genu Arexa stabilizuje kolano podczas procesu leczenia i zapobiega niepożądanym ruchom.

więcej

Otwarte ortezy Genu Direxa oraz Genu Direxa

W razie dolegliwości kolan oraz niewielkiego do umiarkowanego uczucia niestabilności (wiotkość więzadła), orteza pomaga ustabilizować kolano.

więcej

Otwarte ortezy Genu Direxa Stable and Genu Direxa Stable

W przypadku dolegliwości kolan z towarzyszącym im uczuciem niestabilności, gdzie ruch stawu musi być ograniczony, Genu Direxa Stable i Genu Direxa Stable Wraparound stabilizują kolano.

więcej

Genu Immobil Vario T

W pierwszym etapie rehabilitacji może służyć do unieruchomienia kolana, a w kolejnym pozwala na stopniowe zwiększanie zakresu ruchomości stawu kolanowego, ułatwiając wczesny powrót pacjenta do aktywności.

więcej

Genu Neurexa

Genu Neurexa zapewnia właściwe wsparcie po wylewie. Stabilizuje kolana i zapobiega przed przeprostem stawu kolanowego. Przy czym, zginanie kolana jest nadal możliwe.

więcej

Genu Sensa

W przypadku bólu, obrzęku i stanu zapalnego, orteza Genu Sensa stabilizuje i odciąża kolano, wzmacniając jego funkcję oraz pomaga złagodzić ból.

więcej

Patella Pro

Patella Pro jest ortezą, która re-centralizuje rzepkę, czyli w sposób dynamiczny, utrzymuje rzepkę w prawidłowej pozycji podczas ruchów zginających i prostujących kolano.

więcej

Xeleton

W przypadku urazów więzadeł, solidna rama ortezy szkieletowej Xeleton stabilizuje kolano podczas procesu leczenia zapobiegając niepożądanym ruchom.

więcej