Staw ramienny

Niedowład stawu ramiennego – skutki udaru mózgu

Udar mózgu może powodować silny niedowład stawu ramiennego. Skutkuje ono osłabieniem górnej kończyny, która zwisa w sposób niekontrolowany. Porażona strona ciała może być opuszczona ku dołowi, ponieważ chora osoba traci władzę w barku i nie potrafi utrzymać go w normalnej pozycji. Osłabienie stawu ramiennego zdarza się u osób w każdym wieku, a dla przywrócenia sprawności istotny jest przede wszystkim stan zdrowia. Największe szanse na wyzdrowienie dają systematyczna rehabilitacja oraz zastosowanie sprzętu, który pomoże przyjąć prawidłową postawę, a przy tym da możliwość wykonywania ruchów, stopniowo niwelując osłabienie stawu ramiennego po udarze.

Porażenie stawu ramiennego – czym jest?

Najpoważniejszą komplikacją poudarową jest porażenie stawu ramiennego. To całkowite unieruchomienie stawu, często prowadzące również do utraty kontroli nad resztą kończyny. Porażony bark może się przemieścić, co jest bolesne dla osoby chorej. Porażenie stawu ramiennego po udarze nie musi być wyrokiem niepełnosprawności – często przy odpowiedniej opiece, rehabilitacji i wsparciu można przywrócić władzę w barku chociażby częściowo.Marleen gra w golfa zaopatrzona w ortezę na ramię i bark Omo Neurexa plus

Omo Neurexa Plus

Orteza na ramię i bark Omo Neurexa plus zapewnia odczuwalną ulgę, uśmierza ból i przyczynia się do ogólnej poprawy postawy ciała. Może być samodzielnie zakładana przez pacjenta jedną ręką.

więcej

Orteza stawu barkowego Acro ComforT

Acro ComforT

W przypadku bólu, obrzęku, zapalenia lub oznak zwyrodnienia stawu (artroza), orteza stawu barkowego Acro ComforT stabilizuje Twój staw barkowy i ogranicza niepożądane ruchy.

więcej

Orteza odwodząca stawu barkowego

Omo Immobil Rotation

Ortezy odwodzące ramię takie jak modele 50A10 Omo Immobil i 50A11 Omo Immobil Rotation, stosowane są po operacji w przypadku terapii pourazowej stawu barkowego.

więcej

Orteza na ramię i bark Omo Immobil Sling Abduction

Omo immobil Sling Abduction

Orteza na ramię i bark łagodzi ból i unieruchamia bark w pozycji odwiedzenia 15°.

więcej

Orteza łokcia Epi Sensa

Epi Sensa

Orteza Epi Sensa poprawia krążenie, a tym samym sprzyja resorpcji obrzęków i wysięków. Pomaga również złagodzić ból.

więcej

Orteza łokcia Epi Forsa Plus

Epi Forsa Plus

W przypadku łokcia tenisisty lub golfisty, Epi Forsa Plus przynosi wyraźną ulgę bolącym ścięgnom.

więcej