Staw kolanowy

Stabilizator kolanowy

Operacje, urazy, złamania i zwyrodnienia to sytuacje chorobowe, które w znaczący sposób utrudniają nam funkcjonowanie w życiu codziennym. Wymagają one odpowiednio dobranego sprzętu medycznego, dzięki któremu w szybszy sposób wrócimy do zdrowia i lepszego samopoczucia. Warto zadbać o to, aby produkty, których będziemy używać do rehabilitacji, były jak najlepsze pod względem jakościowym. W naszej ofercie posiadamy ortezy stawu kolanowego wykonane z jak najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu dajemy Państwu gwarancję, że zakupy w naszym sklepie to dobra inwestycja.

Szeroki wybór ortez stawu kolanowego

W naszej ofercie posiadamy duży wybór ortez na kolana, wśród których każdy znajdzie produkt, który sprosta jego gustom. Stabilizatory stawu kolanowego pomagają odciążyć kolano, w przypadku odczuwanego bólu oraz ukierunkowują wsparcie funkcji stawu. Dzięki precyzji w rozkładaniu ucisku, ortezy stawu kolanowego poprawiają sprawność czuciowo – ruchową co w konsekwencji prowadzi do zwiększonego poczucia bezpieczeństwa użytkownika.

Komfortowe materiały i powrót do aktywności

Miękki, przyjemny i pozwalający oddychać skórze materiał zapobiega nadmiernemu zatrzymaniu ciepła i zwiększa komfort podczas noszenia ortezy przez dłuższy czas. Materiał jest bardzo miękki, szczególnie we wrażliwym zagłębieniu kolana. Wiele z oferowanych przez nas usztywniaczy na kolano umożliwia zmianę programu rehabilitacji, dzięki czemu w pierwszym etapie mogą być pomocne przy unieruchomieniu kolana, a w kolejnym do stopniowego zwiększania ruchomości stawu kolanowego, ułatwiając przy tym powrót do aktywności.

Przy urazach związanych z aktywnością sportową

Urazy stawu kolanowego są dosyć popularne w wielu dziedzinach sportowych. Stabilizator kolana pomoże w rehabilitacji i szybkim powrocie do aktywności sportowej. Dzięki ukierunkowanemu naciskowi, odpowiedniej stabilizacji i funkcjonalności, odpowiednio dopasowana orteza na kolano pomoże w szybszej rehabilitacji, poprawie w codziennym funkcjonowaniu i polepszeniu samopoczucia.Agilium Reactive - orteza kolana

Agilium Reactive to klasyczna orteza stosowana w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

więcej

Genu Arexa

Po urazach więzadeł stawu kolanowego, orteza ze sztywną ramą Genu Arexa stabilizuje kolano podczas procesu leczenia i zapobiega niepożądanym ruchom.

więcej

Otwarte ortezy Genu Direxa oraz Genu Direxa

W razie dolegliwości kolan oraz niewielkiego do umiarkowanego uczucia niestabilności (wiotkość więzadła), orteza pomaga ustabilizować kolano.

więcej

Otwarte ortezy Genu Direxa Stable and Genu Direxa Stable

W przypadku dolegliwości kolan z towarzyszącym im uczuciem niestabilności, gdzie ruch stawu musi być ograniczony, Genu Direxa Stable i Genu Direxa Stable Wraparound stabilizują kolano.

więcej

Genu Immobil Vario T

W pierwszym etapie rehabilitacji może służyć do unieruchomienia kolana, a w kolejnym pozwala na stopniowe zwiększanie zakresu ruchomości stawu kolanowego, ułatwiając wczesny powrót pacjenta do aktywności.

więcej

Genu Neurexa

Genu Neurexa zapewnia właściwe wsparcie po wylewie. Stabilizuje kolana i zapobiega przed przeprostem stawu kolanowego. Przy czym, zginanie kolana jest nadal możliwe.

więcej

Genu Sensa

W przypadku bólu, obrzęku i stanu zapalnego, orteza Genu Sensa stabilizuje i odciąża kolano, wzmacniając jego funkcję oraz pomaga złagodzić ból.

więcej

Patella Pro

Patella Pro jest ortezą, która re-centralizuje rzepkę, czyli w sposób dynamiczny, utrzymuje rzepkę w prawidłowej pozycji podczas ruchów zginających i prostujących kolano.

więcej

Xeleton

W przypadku urazów więzadeł, solidna rama ortezy szkieletowej Xeleton stabilizuje kolano podczas procesu leczenia zapobiegając niepożądanym ruchom.

więcej