Stopa

Stabilizator śródstopia

Wszelkie urazy i osłabienia stóp wymagają odpowiedniego procesu leczenia i rehabilitacji. Niezależnie od tego czy są to urazy mechaniczne czy porażenie nerwów, warto zadbać o specjalistyczny sprzęt medyczny, który pomoże w radzeniu sobie z codzienną aktywnością oraz złagodzi dolegliwości bólowe. Aby produkty mogły służyć na dłużej, warto przed kupnem wziąć pod uwagę tylko te, które zrobione są z najlepszych jakościowo materiałów. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór ortez śródstopia, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Ulga i komfort

Oferowane przez nas usztywniacze na stopę sprawdzą się w przypadku bólu, obrzęku, zapaleniu czy widocznych oznakach zwyrodnienia stawu, jak również przy różnorodnych złamaniach śródstopia. Orteza stopowa stabilizuje i ogranicza niepożądane ruchy, co pozytywnie wpływa na odczuwanie znacznie mniejszego bólu. Dzięki antypoślizgowym i amortyzującym podeszwom ortezy na stopę zapewniają dodatkową ochronę przed uderzeniami i gwarantują odpowiednie bezpieczeństwo podczas przemieszczania się.

Odpowiednio dobrane materiały

Nasze buty ortopedyczne posiadają uniwersalne rozmiary, które można indywidualnie dopasować za pomocą klamr i rzepów. Dodatkowo wykonane są z łatwych w czyszczeniu materiałów, co gwarantuje odpowiednią higienę i komfort podczas ich użytkowania. Ortezy nie odbarwiają się i utrzymują swój wygląd nawet po dłuższym noszeniu. Są odpowiednie do stosowania w dzień i w nocy.

Naturalny ruch przy trwałych uszkodzeniach mięśni

W naszej ofercie posiadamy także specjalne ortezy na stopę odpowiednie dla osób z trwałymi uszkodzeniami mięśni. Wykonane są ze specjalnego, lekkiego włókna węglowego, który odciąża i stabilizuje staw, dzięki czemu chód staje się bardziej naturalny, niezależnie od szybkości. Warto zapoznać się szczegółowo z konkretnymi modelami stabilizatorów na stopę, które sprostają Państwa wymaganiom, zależnym od doznanych urazów i indywidualnych preferencji.Orteza na goleń i stopę 28U90

28U90

W przypadku osłabienia zgięcia grzbietowego stopy, orteza na goleń i stopę 28U90 pomoże Ci poradzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego.

więcej

Orteza na goleń i stopę GoOn

GoOn

Pomaga użytkownikowi trzymać stopę w pozycji neutralnej, czyli chodzić bezpiecznie i unikać potknięć.

więcej

Orteza na paluch koślawy Hallux Valgus Combo ComforT

Hallux Valgus

Orteza ta zmniejsza dolegliwości bólowe przy paluchu koślawym. Stosowana może być zarówno w dzień jak i w nocy. Główną zaletą ortezy jest wygoda oraz łatwe zakładanie.

więcej

Orteza stawu skokowego Malleo Direxa Stirrup 50S9

Malleo Direxa Stirrup

Stabilizuje w przypadku ostrych urazów stawu skokowego, jak na przykład nawykowe skręcenie kostki, zerwanie więzadeł przedziału bocznego w stawie skokowym itp.

więcej

Orteza na goleń i stopę Malleo Immobil Night Splint

Malleo Immobil Night Splint

Wymusza ustawienie stopy podczas snu w umiarkowanym zgięciu grzbietowym. Idealnie wspomaga terapię biernego wyprostu podczas snu zginaczy podeszwowych oraz mięśni i ścięgien tylnej części stopy.

więcej

Malleo Immobil Walker

Malleo Immobil Walker

Linia ortez na goleń i stopę Malleo Immobil Walker przeznaczona jest do pooperacyjnego leczenia stopy i stawu skokowego.

więcej

Orteza kostki Malleo TriStep

Malleo TriStep

Trójfazowa orteza Malleo TriStep, może być stosowana do wszystkich trzech faz leczenia urazów więzadeł stawu skokowego.

więcej

Infinity Air Walker

Stosuje się ją po urazach stopy i kostki. Począwszy od obrażeń więzadła, tkanek miękkich i ścięgien do złamań stopy. Orteza ta daje szeroki wachlarz możliwości leczenia, jest także wygodna do noszenia.

więcej

Orteza wspomagająca zgięcie grzbietowe stopy Malleo Neurexa Pro

Malleo Neurexa Pro

Malleo Neurexa Pro jest termoplastyczną ortezą podudzia wspomagająca zgięcie grzbietowe stopy, którą można nosić w ciągu dnia i nocy, dzięki specjalnej konstrukcji.

więcej

orteza stawu skokowego WalkOn

WalkOn/WalkOn Trimable

WalkOn i WalkOn Trimable zapobiega opadaniu stopy, podczas gdy mięśnie unoszące stopę są porażone. Pomaga tym samym podnieść stopę podczas fazy przenoszenia, tak że chód staje się ponownie bardziej bezpieczny. WalkOn pomaga ludziom z osłabieniem mięśnia strzałkowego oraz zanikiem mięśniowym, gdzie zapewnia wsparcie podczas chodzenia.

więcej

WalkOn Flex orteza stawu skokowego

WalkOn Flex

WalkOn Flex podtrzymuje stopę, gdy mięśnie unoszące stopę są porażone, pozwalając jednocześnie na maksymalną swobodę ruchów.

więcej

WalkOn Reaction orteza stawu skokowego

WalkOn Reaction

WalkOn Reaction wykorzystuje siłę reakcji podłoża, aby pomóc unieść stopę i wspomóc staw kolanowy w przypadku lekkiego niedowładu kończyn dolnych.

więcej

WalkOn Reaction junior

WalkOn Reaction junior

Przeznaczona dla dzieci cierpiących na niewielki paraliż kończyn dolnych. Orteza zapobiegająca opadaniu stopy wykorzystuje siłę reakcji podłoża do wsparcia zgięcia grzbietowego i stawu kolanowego. Orteza przeznaczona jest do obuwia od rozmiaru 24.

więcej

Orteza kostki Malleo Sprint.

Malleo Sprint

Po urazach stawu skokowego lub w przypadku nawykowej niestabilności, aktywna orteza Malleo Sprint bezpiecznie stabilizuje kostkę.

więcej

Orteza stawu skokowego Malleo Sensa

Malleo Sensa

Orteza stawu skokowego Malleo Sensa zapewnia w przypadku obrażeń lub stanów zapalnych, umiarkowaną stabilność kostki.

więcej

L300 Go

System L300 Go podnosi Twoją stopę jeśli masz stopę opadającą, co może wystąpić w wyniku schorzeń ośrodkowego układu nerwowego, takich jak stwardnienie rozsiane i dziecięce porażenie mózgowe lub po udarze.

więcej

System wspomagający zgięcie grzbietowe L100 Go dla stopy opadającej.

L100 Go

L100 Go zapewnia wsparcie dla stopy opadającej. Funkcjonalna elektrostymulacja aktywuje nerwy odpowiedzialne za podnoszenie stopy za pomocą impulsów elektrycznych. L100 Go działa poprzez jeden kanał stymulacji.

więcej