Odcinek szyjny kręgosłupa

Ortezy na kręgosłup szyjny

Bóle kręgosłupa to jedne z najbardziej popularnych bóli, odczuwanych przez ludzi, bez względu na wiek czy wykonywany zawód. Często wiążą się one z przeciążeniem, urazami czy zwyrodnieniami. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem w przypadku odczuwania tego rodzaju dolegliwości jest noszenie ortez, które w znaczący sposób wpłyną na zmniejszenie objawów. Ortezy na kręgosłup szyjny idealne sprawdzą się w przypadku zespołów bólowych bądź urazów kręgosłupa w odcinku szyjnym. Pozytywnie wpłyną na stabilizację i unieruchomienie kręgosłupa, co w znaczący sposób poprawi komfort w codziennym funkcjonowaniu.

Kołnierz szyjny – co warto wiedzieć

Wszelkie urazy szyjne powinny być monitorowane w szczególny sposób. Odciążenie i odpowiednia stabilizacja to coś, co gwarantuje szybszy powrót do zdrowia po wypadkach, operacjach czy w trakcie chorób korzeni nerwowych odcinka szyjnego. Szybsze złagodzenie bólu, dzięki użyciu kołnierzy na szyję, sprawia, że odciążone ciało przyjmuje bardziej naturalną postawę oraz zwiększa się jego mobilność.

Zwiększony komfort, dzięki oddychającemu materiałowi

Ortezy kręgosłupa szyjnego, które Państwu oferujemy są wykonane z dbałością o każdy szczegół, z najlepszych jakościowo materiałów. Wewnętrzną piankę można zdejmować i prać, co wpływa na zwiększony komfort noszenia. Dzięki użyciu oddychających materiałów ortezy na szyję można nosić przez dłuższy czas.

Nowoczesny design i funkcjonalność

Stabilizatory szyi trudno schować pod ubraniem, dlatego tak ważny jest ich prosty, minimalistyczny wygląd. Dzięki temu, że stabilizatory ortopedyczne na szyję posiadają uniwersalny rozmiar, nikt nie będzie miał problemu z ich szybkim i łatwym dopasowaniem. Dodatkowym plusem jest to, że posiadają unikalną, obustronną regulację wysokości, co pozwala na indywidualne dopasowanie do długości szyi użytkownika. Łatwe i szybkie zakładanie zapewnia dwuczęściowa konstrukcja oraz zapięcie na rzep. Dzięki otworowi przy tchawicy możliwe jest monitorowanie tętna na tętnicach szyjnych i integracja tracheotomijna. Dobrze dopasowana orteza to klucz do szybszego powrotu do zdrowia i gwarancja lepszego samopoczucia.Kołnierz szyjny Smartspine Universal Collar

Smartspine Universal Collar

W przypadku urazów kręgosłupa szyjnego orteza Smartspine Universal Collar stabilizuje i unieruchamia kręgosłup szyjny.

więcej