Odcinek szyjny kręgosłupa

Ortezy na kręgosłup szyjny

Bóle kręgosłupa to jedne z najbardziej popularnych bóli, odczuwanych przez ludzi, bez względu na wiek czy wykonywany zawód. Często wiążą się one z przeciążeniem, urazami czy zwyrodnieniami. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem w przypadku odczuwania tego rodzaju dolegliwości jest noszenie ortez, które w znaczący sposób wpłyną na zmniejszenie objawów. Ortezy na kręgosłup szyjny idealne sprawdzą się w przypadku zespołów bólowych bądź urazów kręgosłupa w odcinku szyjnym. Pozytywnie wpłyną na stabilizację i unieruchomienie kręgosłupa, co w znaczący sposób poprawi komfort w codziennym funkcjonowaniu.

Kołnierz szyjny – co warto wiedzieć

Wszelkie urazy szyjne powinny być monitorowane w szczególny sposób. Odciążenie i odpowiednia stabilizacja to coś, co gwarantuje szybszy powrót do zdrowia po wypadkach, operacjach czy w trakcie chorób korzeni nerwowych odcinka szyjnego. Szybsze złagodzenie bólu, dzięki użyciu kołnierzy na szyję, sprawia, że odciążone ciało przyjmuje bardziej naturalną postawę oraz zwiększa się jego mobilność.

Zwiększony komfort, dzięki oddychającemu materiałowi

Ortezy kręgosłupa szyjnego, które Państwu oferujemy są wykonane z dbałością o każdy szczegół, z najlepszych jakościowo materiałów. Wewnętrzną piankę można zdejmować i prać, co wpływa na zwiększony komfort noszenia. Dzięki użyciu oddychających materiałów ortezy na szyję można nosić przez dłuższy czas.

Nowoczesny design i funkcjonalność

Stabilizatory szyi trudno schować pod ubraniem, dlatego tak ważny jest ich prosty, minimalistyczny wygląd. Dzięki temu, że stabilizatory ortopedyczne na szyję posiadają uniwersalny rozmiar, nikt nie będzie miał problemu z ich szybkim i łatwym dopasowaniem. Dodatkowym plusem jest to, że posiadają unikalną, obustronną regulację wysokości, co pozwala na indywidualne dopasowanie do długości szyi użytkownika. Łatwe i szybkie zakładanie zapewnia dwuczęściowa konstrukcja oraz zapięcie na rzep. Dzięki otworowi przy tchawicy możliwe jest monitorowanie tętna na tętnicach szyjnych i integracja tracheotomijna. Dobrze dopasowana orteza to klucz do szybszego powrotu do zdrowia i gwarancja lepszego samopoczucia.Dorso Direxa Posture

Dorso Direxa Posture aktywnie prostuje kręgosłup piersiowy i stabilizuje kręgosłup lędźwiowy zapewniając odciążenie pleców.

więcej

Dorso Osteo Care

Orteza kręgosłupa Dorso Osteo Care pomaga przy osteoporozie. Górna część ciała jest wyprostowana, a praca mięśni poprawia się wzmacniając kości.

więcej

Orteza kręgosłupa Dyneva

Dyneva jest aktywną ortezą rozciągającą kręgosłup, która odciąża i łagodzi ból kręgosłupa podczas ruchu.

więcej

Lumbo Direxa

Orteza kręgosłupa Lumbo Direxa pomaga złagodzić niewielki do umiarkowanego ból pleców w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

więcej

Lumbo Sensa

W przypadku bólu pleców, na przykład spowodowanego dźwiganiem, orteza zapewnia właściwą postawę i aktywnie wspiera Twój odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

więcej

Smartspine Extension Brace

Jeśli cierpisz z powodu urazu kręgosłupa piersiowego, orteza Smartspine Extension Brace wspiera aktywnie prostowanie w odcinku piersiowym kręgosłupa

więcej

Smartspine LSO standard

W przypadku urazów kręgosłupa lędźwiowego orteza odciąża kręgosłup lędźwiowy.

więcej

Smartspine SI

W przypadku wystąpienia objawów niestabilności w stawie krzyżowo-biodrowym, orteza stabilizuje miednicę.

więcej

Smartspine Universal Collar

W przypadku urazów kręgosłupa szyjnego orteza Smartspine Universal Collar stabilizuje i unieruchamia kręgosłup szyjny.

więcej