Aktywnie po amputacji

Informacje o amputacji, przebiegu rehabilitacji i zaopatrzeniu w protezę kończyny

Czego można oczekiwać i jakie kroki warto podjąć jeszcze przed lub zaraz po amputacji? Jak powinna przebiegać rehabilitacja i jak będzie wyglądać powrót do aktywności i codziennego życia z protezą? Jakie są rodzaje protez oraz jaka proteza będzie odpowiednia? W tej zakładce umieściliśmy wszystkie informacje dotyczące kompleksowej rehabilitacji oraz zaopatrzenia w protezę po amputacji kończyny.

Najważniejszym celem procesu usprawniania osób po amputacjach kończyn - od momentu operacji, poprzez wczesną rehabilitację, proces zaopatrzenia w protezę i naukę użytkowania protezy kończyny - jest powrót do możliwie najlepszej aktywności.

Współpracując z lekarzami, terapeutami i technikami chcemy umożliwić pacjentom po amputacji nogi lub ręki odzyskanie niezależności oraz poprawić ich jakości życia. Nawet jeśli życie po amputacji ulegnie zmianie warto wiedzieć, że istnieją możliwości dające szansę powrotu do aktywnego życia.

Wczesna terapia po amputacji kończyny dolnej

Dzięki wspólpracy szpitali ośrodków rehabilitacyjnych i Centrów Ortopedycznych z całego świata powstał projekt łączący nowoczesne rozwiązania technologiczne z możliwie szybkim powrotem pacjentów po amputacjach kończyn do aktywnego życia prywatnego i zawodowego. Podstawą do osiągnięcia sukcesu terapeutycznego jest ścisła współpraca pacjenta z interdyscyplinarnym zespołem terapeutycznym.

Projekt "Aktywnie po amputacji" stawia na ścisłą współpracę całego zespołu terapeutycznego, rehabilitację, zaopatrzenie w protezę kończyny od pierwszego kontaktu z pacjentem poprzez zaopatrzenie w protezę kończyny oraz rehabilitację i opiekę długoterminową. Naszym celem jest dobór optymalnego dla potrzeb pacjenta zaopatrzenia w protezę kończyny.

Amputacja może oznaczać dla pacjenta i jego bliskich pojawienie się wielu zmian w życiu. Warto wiedzieć, że w czasie leczenia ważną rolę odgrywa odpowiednio poprowadzona kompleksowa rehabilitacja. Chcemy towarzyszyć pacjentom w tym okresie oraz pokazać, że odpowiednio dobrane zaopatrzenie w protezę daje możliwość powrotu do mobilności. Dzięki odpowiedniej protezie normalna codzienność - życie prywatne i zawodowe - znów staną się możliwe.

Terapia po amputacji kończyny dolnej

Dowiedz się więcej o amputacji i rehabilitacji pacjenta po amputacji kończyny dolnej.

więcej

Terapia po amputacji kończyny górnej

Jakie są przyczyny amputacji ręki? W jaki sposób użytkować protezę kończyny górnej. Tutaj znajdziesz informcje dotyczące rehabilitacji i zaopatrzenia w protezę ręki.

więcej

Do pobrania

Proszę wybrać odpowiedni format:

Aktywnie po amputacji