Chcesz szybciej wrócić do niezależności i pracy?

Skorzystaj z indywidualnej konsultacji z naszym doradcą prawno-medycznym oraz fizjoterapeutą.

Jeśli powrót do aktywności, niezależności oraz pracy po amputacji to Twój osobisty cel skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci go osiągnąć poprzez zapewnienie informacji związanych z reintegracją, pomocne wsparcie i kontakty, a także trening terapeutyczny oraz możliwość testowania naszych produktów zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

  • Po wstępnej analizie Twojej sytuacji dowiesz się o możliwościach uzyskania dofinansowania do zaopatrzenia.
  • Otrzymasz porady w kwestiach prawnych
  • Dowiesz się jakie korzyści dla pracodawcy oznaczać może Twoje zatrudnienie
  • Podczas indywidualnych zajęć z fizjoterapeutą nauczysz się w pełni wykorzystywać możliwości swojej protezy

Obejrzyj inspirującą historię Andrzeja oraz Katarzyny

Historia Andrzeja

„Praca jest moją siłą napędową. Bez niej człowiek zaczyna się psychicznie rozpadać.“

Andrzej

Historia Andrzeja Nabzdyka

W 2009 roku, kiedy byłem na dyżurze jako lekarz pogotowia, helikopter ratunkowy, którym leciałem wraz z ekipą wpadł w śnieżycę i rozbił się o ziemię. Znaleziono mnie 1,5 godziny później w lesie, zaplątanego w pasy bezpieczeństwa, z krwotokiem. Kiedy obudziłem się w szpitalu poczułem się zdrowszy, choć krótszy o jedną kończynę.

Po amputacji miałem momenty słabości i załamania, ale psycholog uświadomił mi, że trzeba iść do przodu, nie oglądając się za siebie.

Dzięki swojemu wykształceniu medycznemu nie bałem się technicznego elementu protezy – zaopatrzenia ortopedycznego. Podczas rehabilitacji po wypadku, ktoś z oddziału ratunkowego zapytał mnie, czy nie chciałbym z nimi pracować. Wróciłem do pracy po 180 dniach od amputacji!

Historia Katarzyny

Katarzyna przy biurku poprawia książkę

„Praca daje mi swobodę bycia niezależną.“

Katarzyna

Historia Katarzyny Ziębik

Zachorowałam gdy miałam 14 lat. Pewnego dnia, gdy wkładałam baletki, zauważyłam, że jedna z kostek jest spuchnięta. Lekarze zdiagnozowali nowotwór i powiedzieli, że konieczna jest amputacja.

Był to dla mnie szok, ale nie załamałam się ze względu na rodziców. Musiałam być silna.

Dość późno odkryłam na nowo swoją pasję do książek. Przez osiem lat byłam nauczycielką, jednak zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę to nie jest moje powołanie. Wtedy przypomniałam sobie swoją miłość do książek - dziś pracuję jako redaktor i korektor.

Powrót do niezależności oraz pracy po amputacji. Nasze wieloletnie doświadczenie umożliwia spełnienie życzeń wielu pacjentów.

Informacje

Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami, a my przekażemy Ci wszystkie istotne informacje dotyczące reintegracji i powrotu do pracy. Otrzymasz od nas obszerne wyjaśnienia dotyczące możliwości zwrotu kosztów oraz Twoich praw, a także szczegółowy przegląd konkretnych świadczeń w postaci wsparcia finansowego dla Twojego obecnego lub przyszłego pracodawcy.

Wsparcie od osoby, która też doświadczyła amputacji

Skontaktuj się z nami a my umożliwimy Ci kontakt z osobą po amputacji, która w przeszłości była w zbliżonej sytuacji do Twojej. Oprócz wsparcia otrzymasz wskazówki, które przydadzą się Tobie w dalszym powrocie do aktywnego życia. Niezależnie od tego, czy masz pytania i chcesz porozmawiać z osobami po amputacji, czy po prostu chcesz pomóc i podzielić się swoimi doświadczeniemi – umożliwimy Ci to.

Ponadto możesz skorzystać z naszej współpracy z klubami sportowymi, na przykład w dziedzinie Amp Futbol, para badmintona lub siatkówki na siedząco, aby prowadzić aktywne życie również po pracy. Powiemy Ci jak możesz dołączyć do takiego klubu.

Pomoc doradcy prawno-medycznego

Zapewniamy indywidualną usługę wsparcia w przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji i wniosków, wymaganych przez firmę ubezpieczeniową, która ma pokryć koszty Twojej protezy. Nasza pomoc:

-Nasz doradca prawno-medyczny udzieli Tobie porad prawnych.

-Po wstępnej analizie Twojej sytuacji powiemy Ci o możliwościach uzyskania dofinansowania do protezy.

-Dowiesz się jaka jest różnica między zatrudnieniem a rezygnacją z pracy zawodowej - korzyści i wady obu rozwiązań.

Terapia

Dajemy Ci możliwość samodzielnego testowania naszych produktów, a także indywidualnego dopasowania ich do codziennych czynności w pracy lub w domu. Nasz doświadczony personel będzie Ci towarzyszył na każdym etapie procesu terapii, pomoże Ci w opanowaniu obsługi protezy oraz doradzi co możesz dodatkowo robić aby zadbać o swój poziom aktywności, tak aby zapewnić prawidłowe korzystanie z protezy i abyś osiągnął Twój osobisty cel rehabilitacyjny.