Życie po amputacji kończyny dolnej

Amputacja, rehabilitacja i życie z protezą kończyny dolnej

Amputacja kończy dolnej jest dużą ingerencją w życie człowieka i może wiązać się z pojawieniem wielu pytań, niepewnością oraz uczuciem strachu. Chcemy być wsparciem dla osób po amputacjach oraz ich bliskich, dostarczając wszystkich koniecznych informacji oraz odpowiadając na pojawiające się pytanie: Co wydarzy się w najbliższych tygodniach i miesiącach po amputacji nogi? Chcemy również pokazać jakie możliwości i perspektywy daje odpowiednio dobrane zaopatrzenie w protezę kończyny dolnej.

Głównym celem kompleksowego leczenia pacjentów po amputacji kończyny dolnej jest umożliwienie im powrotu do możliwie najlepszej aktywności. Dla każdnego z nas słowo aktywność może oznaczać coś innego. Podczas, gdy jedni pragną wrócić do życia zawodowego lub uprawiania sportu dla innych priorytetem będzie bezpieczne poruszanie się w warunkach domowych. Proteza nogi powinna być zawsze - niezależnie od tego czy korzystasz z niej od dłuższego czasu lub czy jest to pierwsza proteza - dobrana indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Poniżej znajdziesz wszystkie istotne informacje dotyczące pojęcia amputacji oraz rehabilitacji pacjentów po amputacji kończyny dolnej, a także zaopatrzenia w optymalnie dobraną protezę kończyny dolnej.

Przed amputacją

Jeżeli amputacja jest zabiegiem planowanym to warto dobrze się do niej przygotować.

więcej

Po amputacji

Leczenie kikuta, informacje o bólu fantomowym oraz wczesna rehabilitacja po amputacji kończyny dolnej. Już w krótkim czasie po amputacji warto podjąć działania, które odgrywają bardzo ważną rolę w powrocie do mobilności.

więcej

Rehabilitacja po amputacji kończyny dolnej

Odpowiednia rehabilitacja - nauka użytkowania protezy, nauka chodu w protezie oraz ćwiczenia sytuacji dnia codziennego - są ważnym punktem w osiągnięciu sukcesu terapeutycznego.

więcej


Proszę wybrać odpowiedni format:

Terapia i rehabilitacja dla osób po amputacji kończyn dolnych

Proszę wybrać odpowiedni format:

Proteza uda - powrót do aktywnego życia

Proszę wybrać odpowiedni format:

Rehabilitacja po amputacji

Proszę wybrać odpowiedni format:

Protezy podudzia - powrót do aktywnego życia