Życie po amputacji kończyny dolnej

Amputacja, rehabilitacja i życie z protezą

Amputacja kończyny jest dużą ingerencją w życie i może wiązać się z wieloma pytaniami, niepewnością, a także uczuciem strachu. Chcemy pomóc zarówno Tobie, jak i Twoim bliskim w dotarciu do wszystkich niezbędnych informacji oraz odpowiedzieć na pojawiające się pytanie: Co wydarzy się w najbliższych tygodniach i miesiącach po amputacji? Chcemy przedstawić jakie możliwości i perspektywy daje dobrze dobrana proteza.

Po amputacji kończyny dolnej głównym celem procesu leczenia jest Twój powrót do mobilności. Dla każdego z nas słowo aktywność może oznaczać coś innego.

Podczas gdy, jedni pragną wrócić do uprawiania sportu lub życia zawodowego, dla innych priorytetem będzie bezpieczne poruszanie się w warunkach domowych. Proteza nogi powinna być zawsze - niezależnie od tego czy korzystasz z niej od dłuższego czasu, lub czy jest to Twoja pierwsza proteza - dobrana indywidualnie do Twoich potrzeb.

Tutaj znajdziesz informacje o przebiegu procesu zaopatrzenia protetycznego dla kończyny dolnej oraz o tym, jak może wyglądać Twoje codzienne życie z protezą.

Przed amputacją

Przygotuj się do wcześniej zaplanowanej amputacji.

więcej

Po amputacji

Jeśli Twój stan zdrowia będzie stabilny i nie będzie ku temu żadnych przeciwwskazań możesz rozpocząć pierwsze ćwiczenia.

więcej

Rehabilitacja po amputacji kończyny dolnej

Ważnymi składowymi rehabilitacji są: informacje o użytkowaniu protezy, nauka chodu w protezie oraz ćwiczenia sytuacji dnia codziennego.

więcej


Proszę wybrać odpowiedni format:

Terapia i rehabilitacja dla osób po amputacji kończyn dolnych

Proszę wybrać odpowiedni format:

Proteza uda - powrót do aktywnego życia

Proszę wybrać odpowiedni format:

Rehabilitacja po amputacji

Proszę wybrać odpowiedni format:

Protezy podudzia - powrót do aktywnego życia