Treningi fitness na żywo

Pozostań sprawny i aktywny nie wychodząc z domu

Witamy na naszych treningach fitness! W marcu 2020 wszystkich nas zaskoczyła nowa rzeczywistość i nowa codzienność. Nie można już było trenować z fizjoterapeutą ani w siłowni, trzeba było samodzielnie pracować nad kondycją w domu. Paraolimpijscy ambasadorzy Ottobock, Heinrich Popow i Johannes Floors, wpadli na pomysł stworzenia filmów fitness dla osób po amputacji, z ćwiczeniami które każdy może wykonywać w domu.

Jeśli jesteś zainteresowany treningami specjalnie dla użytkowników protez kończyny górnej?

Kliknij tutaj, aby obejrzeć nasze treningi górnej części ciała!

Trening całego ciała

Dzień 1 Podczas tego pierwszego treningu Heinrich Popow i fizjoterapeuta Christoph skupiają się na różnych częściach ciała.

Trening nóg

Dzień 2 Heinrich Popow i fizjoterapeuta Christoph łączą różne treningi skupiające się na nogach. Sprzęt: krzesło, butelka wody, taśma rehabilitacyjna Thera-Band (jeśli masz).

Trening fitness całego ciała

Dzień 3 Heinrich Popow i fizjoterapeuta Christoph łączą dwa pierwsze treningi skupiające się na całym ciele.

Trening bez protezy

Dzień 5 Heinrich Popow i fizjoterapeuta Christoph wykonują trening na podłodze dla osób po amputacji, które nie mają założonej protezy lub lubią bezpiecznie siedzieć podczas treningu.

Trening całego ciała

Dzień 6 Paraolimpijczyk Johannes Floors i fizjoterapeuta Christoph wykonują trening całego ciała, koncentrując się na różnych grupach mięśni. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt.

Aplikacja do ćwiczeń fitness Ottobock

Dzień 4Podczas tego treningu Heinrich Popow i fizjoterapeuta Christoph wykonują trening w oparciu o aplikację Ottobock Fitness.

Cel: ćwiczenie koordynacji i równowagi.

Trening fitness dolnej części ciała

Dzień 7 Johannes Floors i fizjoterapeuta Christoph wykonują trening nóg z taśmą rehabilitacyjną Thera-Band. Weź ją ze sobą, jeśli masz!

Trening mobilności

Dzień 10 Johannes Floors i fizjoterapeuta Christoph prezentują ćwiczenia ruchowe, które można wykonać w domu. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt.

Trening fitness górnej części ciała

Dzień 8 Johannes Floors i fizjoterapeuta Christoph wykonują trening górnej części ciała z taśmą rehabilitacyjną Thera-Band. Weź ją ze sobą, jeśli masz!

Trening fitness o wysokiej intensywności

Dzień 9 Johannes Floors i fizjoterapeuta Christoph przeprowadzą 10-minutowy trening o wysokiej intensywności, przeznaczony specjalnie dla osób po amputacji. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt.