Ćwiczenia po amputacji kończyny dolnej

Pozostań sprawny i aktywny nie wychodząc z domu

Witamy na treningach fitness! W marcu 2020 roku wszystkich nas zaskoczyła nowa rzeczywistość. Ćwiczenia z fizjoterapeutą i treningi na siłowni nie były możliwe, ale o kondycję można zadbać również w domu. Paraolimpijczycy Henrich Popow i Johannes Floors, będący ambasadorami Ottobock pomagają zadbać o odpowiednią formę przedstawiając ćwiczenia, które każdy może bez problemu wykonywać w domu.

W poniższych filmach przedstawione są treningi dla osób po amputacjach kończyn dolnych.

Trening całego ciała

Dzień 1 Podczas tego pierwszego treningu Heinrich Popow i fizjoterapeuta Christoph skupiają się na różnych częściach ciała.

Trening nóg

Dzień 2 Heinrich Popow i fizjoterapeuta Christoph łączą różne treningi skupiające się na nogach. Sprzęt: krzesło, butelka wody, taśma rehabilitacyjna Thera-Band (jeśli masz).

Trening fitness całego ciała

Dzień 3 Heinrich Popow i fizjoterapeuta Christoph łączą dwa pierwsze treningi skupiające się na całym ciele.

Trening bez protezy

Dzień 5 Heinrich Popow i fizjoterapeuta Christoph wykonują trening na podłodze dla osób po amputacji, które nie mają założonej protezy lub lubią bezpiecznie siedzieć podczas treningu.

Trening całego ciała

Dzień 6 Paraolimpijczyk Johannes Floors i fizjoterapeuta Christoph wykonują trening całego ciała, koncentrując się na różnych grupach mięśni. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt.

Aplikacja do ćwiczeń fitness Ottobock

Dzień 4Podczas tego treningu Heinrich Popow i fizjoterapeuta Christoph wykonują trening w oparciu o aplikację Ottobock Fitness.

Cel: ćwiczenie koordynacji i równowagi.

Trening fitness dolnej części ciała

Dzień 7 Johannes Floors i fizjoterapeuta Christoph wykonują trening nóg z taśmą rehabilitacyjną Thera-Band. Weź ją ze sobą, jeśli masz!

Trening mobilności

Dzień 10 Johannes Floors i fizjoterapeuta Christoph prezentują ćwiczenia ruchowe, które można wykonać w domu. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt.

Trening fitness górnej części ciała

Dzień 8 Johannes Floors i fizjoterapeuta Christoph wykonują trening górnej części ciała z taśmą rehabilitacyjną Thera-Band. Weź ją ze sobą, jeśli masz!

Trening fitness o wysokiej intensywności

Dzień 9 Johannes Floors i fizjoterapeuta Christoph przeprowadzą 10-minutowy trening o wysokiej intensywności, przeznaczony specjalnie dla osób po amputacji. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt.