Silikonowa proteza części stopy

Nowoczesne rozwiązanie przy amputacji przodostopia

Z przykrością informujemy, że ze względu na aktualne ograniczenia w przemieszczaniu się między krajami (Niemcy) w chwili obecnej protezy silikonowe stop nie są wykonywane. Prosimy o kontakt z wybraną pracownią ortopedyczną Ottobock aby ustalić czy jesteśmy w stanie ustalić czy jesteśmy w stanie zaproponować Państwu inne rozwiązanie protetyczne. Protezy silikonowe kończyny górnej są niezmiennie wykonywane w Polsce.Korzyści w skrócie

Kąpiel z silikonową częścią stopy

Nadają się do kąpieli

Wodoodporna proteza przodostopia nadaje się do kąpieli i pozwala też na wizytę na basenie.

Chodzenie boso

Chodzenie boso

Lubisz chodzić boso na plaży? Nie ma z tym problemu przy tej protezie przodostopia - dzięki łatwemu czyszczeniu.

Możliwość założenia zwykłego obuwia

Używaj zwykłego obuwia

Dzięki smukłej konstrukcji, na protezę przodostopia możesz zakładać standardowe buty.

Ręczne wykonanie protezy przodostopia wykonanej z silikonu

Ręczne wykonanie

Każda proteza jest wyjątkowa, wykonywana na zamówienie zgodnie z potrzebami i życzeniami.

Nowoczesne możliwości zaopatrzenia po amputacji przodostopia

Intensywne użytkowanie

Od samego rana aż do późnego wieczora: Dzięki indywidualnej konstrukcji, proteza pasuje bez zamków czy punktów nacisku i można ją nosić przez cały dzień.

Proteza przodostopia łatwa w pielęgnacji

Łatwa w pielęgnacji

Przy codziennej pielęgnacji wewnątrz i na zewnątrz, silikonową protezę można nosić codziennie, od rana do wieczora. Wystarczy woda i mydło o neutralnym pH.

Funkcjonalność

Wzorzec chodu

Wiele osób po amputacji ceni sobie silikonowe protezy przodostopia jako idealne rozwiązanie w różnych codziennych sytuacjach.

Na basenie lub pod prysznicem, boso lub w standardowych butach - znów możliwy jest naturalny ruch stopy. Oprócz naturalnego wzorca chodu, użytkownicy cieszą się większą swobodą przemieszczania się. Mogą wygodnie chodzić, bezpiecznie stać i swobodnie poruszać stopami. Dłuższe odległości nie są już przeszkodą, nawet na nierównym terenie.

Instrukcje pielęgnacji

Zastosowane wysokiej klasy materiały silikonowe zapewniają wszelkie istotne cechy charakterystyczne dla optymalnego dopasowania: funkcjonalność, estetykę i komfort. Jedną z wielu zalet materiałów silikonowych jest odporność na temperaturę i promieniowanie UV. Protezy silikonowe są również łatwe w pielęgnacji i bardzo wygodne w czyszczeniu. Po użyciu należy je codziennie czyścić na zewnątrz wodą z mydłem o neutralnym pH. Trwałe plamy nie mają szans, jeżeli przestrzega się instrukcji pielęgnacji.

Silikonowe protezy przodostopia wykonane są z silikonu HTV (silikon wulkanizowany w wysokiej temperaturze). Materiał ten odporny jest na temperaturę do 200°C, co pozwala na łatwą i higieniczną sterylizację protezy. Proteza przodostopia jest wygodna w zakładaniu i zdejmowaniu, ponieważ materiał silikonowy jest elastyczny. Użytkownik wsuwa kikut do protezy na ile jest to możliwe i naciąga silikonową panewkę ponad piętę. Aby ułatwić zakładanie protezy, zalecamy używanie żelu Ottobock ProComfort (633S2).