Silikonowe protezy częściowe dłoni i palców

Zaopatrzenie protetyczne po amputacji palców i częściowej amputacji dłoniKorzyści w pigułce

Chwytanie za pomoca silikonowej częściowej protezy dłoni

Chwytanie i trzymanie

Protezy palców oraz częściowe protezy dłoni pełnią ważne funkcje każdego dnia. Poszerzają możliwości chwytania amputowanej dłoni - klawiatury, telefony i inne urządzenia sterujące mogą być na nowo używane. Proteza służy również jako podparcie przy chwytaniu i trzymaniu obiektów.

Dyskretny wygląd protezy palców

Dyskretny wygląd

Poza względami czysto praktycznymi, dyskretna estetyka protez jest szczególnie przekonująca. Zewnętrzny wygląd zostaje odwzorowany z łudzącym realizmem poprzez indywidualne projektowanie kształtu i koloru protezy. Twoja proteza harmonijnie stapia się z wyglądem reszty ciała i nie jest widoczna dla innych osób na pierwszy rzut oka.

Proteza dla osób po amputacji palców

Intensywne użytkowanie

Bezpośrednio po wstaniu z łóżka aż po późne godziny wieczorne - dzięki wykonywaniu leja protezy na indywidualne zamówienie proteza dobrze przylega do ciała bez zastosowania zapięć lub powstawania punktów ucisku, również przy intensywnym użytkowaniu przez cały dzień.

Ręczne wykonywanie częściowej protezy dłoni

Wykonywana na indywidualne zamówienie

Każda proteza jest unikalna i wykonywana indywidualnie zgodnie z potrzebami i życzeniami użytkownika.

Pielęgnacja silikonowej protezy częściowej dłoni

Łatwa pielęgnacja

Dzięki właściwej pielęgnacji wnętrza i części zewnętrznej protezy, możesz nosić ją każdego dnia od rana do wieczora. Wszystko czego potrzebujesz to woda i mydło o neutralnym ph.

Funkcjonalność

Materiał

Ottobock wytwarza protezy palców oraz częściowe protezy dłoni z silikonu klasy medycznej. Ten silikonowy materiał został przetestowany pod kątem dermatologicznym i jest odpowiedni dla użytku medycznego. Wysokiej jakości silikon użyty do wytwarzania protez spełnia wszystkie wymagania optymalnego uzupełnienia protetycznego - jest funkcjonalny, estetyczny i wygodny w noszeniu.

Użytkowanie protezy

Wrażliwy kikut jest starannie chroniony przez indywidualnie dopasowany kształt leja protezy. Używanie protezy jest niezwykle łatwe - może być z łatwością zakładana i ściągana. Zalecamy używanie żelu Ottobock ProComfort (633S2) dla jeszcze łatwiejszego zakładania protezy. Dzięki cienkim brzegom leja protezy, proteza jest wygodna, a swoboda poruszania sąsiednych palców nie jest ograniczona. Jednocześnie proteza jest dobrze zabezpieczona i ściśle przylega do kikuta dzięki znajdującej się w leju próżni.

Instrukcja pielęgnacji

Wysokiej jakości silikon użyty do wytwarzania protez spełnia wszystkie wymagania optymalnego uzupełnienia protetycznego - jest funkcjonalny, estetyczny i wygodny w noszeniu. Odporność na wysokie temperatury i promienie UV to tylko jedne z wielu zalet zastosowania silikonu. Protezy wykonane z silikonu są również łatwe w pielęgnacji i łatwe do utrzymania w czystości. Po użyciu powinny zostać oczyszczone z zewnątrz za pomocą wody oraz mydła o neutralnym ph. Ryzyko trwałego zabrudzenia jest bardzo niskie, jeśli użytkownik stosuje się do instrukcji pielęgnacji protezy. Cienkie brzegi leja, pewne umocowanie protezy na kikucie oraz pozytywny wpływ na skórę są jednymi z wielu zalet silikonu.