Życie po amputacji

Najważniejszym celem zaopatrzenia – od operacji , przez rehabilitację aż do dopasowania protezy- jest przywrócenie pacjentowi mobilności. Twój lekarz prowadzący, terapeuta, technik ortopeda i Ottobock chcą współpracować z Tobą, pomagając Ci uzyskać maksymalną niezależność, a wraz z nią utrzymać lub poprawić jakość życia. Nawet pomimo tego, że niektóre aspekty twojego życia ulegną zmianie, w przyszłości możesz prowadzić bardzo aktywny tryb życia. Proces rehabilitacji trwa zwykle kilka miesięcy i wpływa na niego wiele rozmaitych czynników, w tym twoja motywacja oraz właściwie dopasowana proteza.

Nowoczesne protezy Ottobock spełniają wymagania stawiane przez codzienne życie. Mimo to, twój aktywny udział jest kluczowy dla powodzenia rehabilitacji. Odpowiednia proteza Ottobock i zespół rehabilitacyjny przyjdą Ci z pomocą. Zazwyczaj zespół ten powinien składać się z lekarza, terapeutów, protetyka i pielęgniarki.

Poniżej znajdziesz zalecenia odnoszące się do procesu leczenia i rehabilitacji. Należy jednak pamiętać, że zalecenia zespołu rehabilitacyjnego zawsze mają nadrzędne znaczenie, ponieważ są wydawane na podstawie oceny Twojej indywidualnej sytuacji.


Użytkownik po amputacji

Od amputacji do rehabilitacji

Amputacja stawia przed Tobą nowe wyzwania. To jak bardzo zmieni się Twoje życie jest kwestią indywidualną. Proces rehabilitacji zwykle trwa kilka miesięcy.

więcej

Przegląd poziomów amputacji kończyn dolnych

Wykonanie protezy

Po amputacji powinieneś mieć wykonaną protezę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości. Dobór właściwego zaopatrzenia dla Ciebie zależy od różnych czynników.

więcej

Użytkownik podczas rehabilitacji

Gdzie mogę być zaopatrzony ?

Zaopatrzenie po amputacji rozpoczyna się już w szpitalu, po czym zwykle jest kontynuowane w autoryzowanych placówkach techniki ortopedycznej.

więcej