"Rehabilitacja po amputacji" - aplikacja dla użytkowników protez i terapeutów

Ćwiczenia dla osób po amputacji

Aplikacja „Rehabilitacja po amputacji” wspomaga samodzielny trening z protezą dla osób po amputacji kończyn dolnych oraz górnych. Aplikacja została stworzona przez fizjoterapeutów Ottobock, aby pomóc osobom amputowanym na całym świecie osiągnąć większą mobilność i zapewnić im profesjonalne, codzienne wsparcie. Już ponad 40 000 osób po amputacji na całym świecie używa aplikacji by zadbać o swoją sprawność fizyczną.

Bezpłatna aplikacja fitness z ćwiczeniami dla osób używających protez kończyn dolnych dostępna jest w języku polskim na smartfony i tablety z systemem Android oraz iOS.

“Rehabilitacja po amputacji” w sklepie z aplikacjami Google Play
“Rehabilitacja po amputacji” w sklepie z aplikacjami iTunes


Samodzielny trening z protezą

To, czy prawidłowo dopasowana proteza będzie w pełni wykorzystana, zależy w znacznym stopniu od tego, czy jej użytkownik będzie wystarczająco sprawny fizycznie aby wykorzystać większość funkcji protezy. Dlatego w firmie Ottobock, oprócz dbałości o najwyższą jakość wykonywanych przez nas protez, zwracamy również uwagę na kwestie rehabilitacji i opieki pooperacyjnej.

W Polsce, podobnie jak w niektórych innych krajach, zaopatrzenie ortopedyczne w protezę kończyny niestety nie jest równoznaczne z otrzymaniem wystarczającego wsparcia rehabilitacyjnego, czy wystarczającego treningu nauki chodzenia. A nawet dla użytkowników protez, którzy odbyli fachową rehabilitację, wskazane jest kontynuowanie samodzielnego treningu wspomagającego używanie protezy.

Aplikacja „Rehabilitacja po amputacji” nie jest powiązana z żadnym konkretnym produktem, tak więc można z niej korzystać posiadając dowolny rodzaj protezy kończyny dolnej.

- Dostępne są dwa programy treningowe – dla osób po amputacji kończyny dolnej oraz górnej.

- Różne poziomy trudności ćwiczeń zapewniają możliwość dopasowania ćwiczeń do bieżącego stanu fizycznego osoby po amputacji.

- Podsumowanie statystyk wykonywanych ćwiczeń umożliwia śledzenie postępu w ćwiczeniach.

- Program treningu można wykonywać indywidualnie zgodnie ze wskazówkami aplikacji lub krok po kroku może zostać dobrany przez Twojego terapeutę.


Koordynacja i równowaga

Ćwiczenia dla kończyny dolnej

Osoby po amputacji kończyny dolnej mogą trenować w trzech różnych modułach. Ćwiczenia z modułu „Rozciąganie i Relaksacja” poprawiają elastyczność, pomagają rozluźnić mięśnie i sprzyjają szybszej regeneracji po treningu. W połączeniu z modułami „Siła i Wytrzymałość” oraz „Koordynacja i Równowaga” aplikacja oferuje całościowy program treningowy.

Rozciąganie i relaksacja

Ćwiczenia dla kończyny górnej

Ćwiczenia dla użytkowników protezy ręki pogrupowane są w modułach „Ramiona” i „Tułów”. Celem ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni, zapobieganie wadom postawy, poprawienie równowagi, zapobieganie bólom oraz wsparcie w pewniejszym obchodzeniu się z protezą.