Protezy kończyn dolnych

Zdolność poruszania się w dużej mierze wpływa na jakość życia. Odnosi się to do ludzi w każdym wieku, a w szczególności do osób po amputacjach kończyn dolnych. Wybór i wymagania stawiane wobec protezy są bardzo różne i zależą od tego jaki tryb życia prowadzimy. Ottobock oferuje wiele rodzajów zaopatrzenia w protezy kończyn dolnych specjalnie dopasowanych do wszystkich potrzeb osób po amputacjach. Nasze protezy kończyn pozwalają użytkownikom wrócić do aktywnego udziału w życiu prywatnym i zawodowym. Warunkiem tutaj jest zawsze wykonanie indywidualnie dobranego zaopatrzenia w protezę kończyny dolnej.


Carsten z systemem Harmony siedzi obok człowieka na żaglówce.

Historie użytkowników

Nowoczesne protezy kończyn dolnych Ottobock pozwalają na zachowanie lub odzyskanie mobilności. Na naszym kanale YouTube przedstawiamy osoby, które mimo amputacji nogi korzystając z protez prowadzą aktywny tryb życia.

Protetyka kończyn dolnych - historie użytkowników na YouTube

Technik ortopedyczny objaśnia użytkownikowi działanie systemu C-Leg.

Warunki techniczne i funkcjonalność protez

Tutaj można znaleźć przystępnie wyjaśnione pojęcia powszechnie używane w terminologii medycznej dotyczące działu protetyka kończyn dolnych i górnych.

Zapraszamy do zapoznania się. Kliknij!

Geno w protezie C-Leg 4 z rodziną

Informacje dla osób po amputacji

Zamieszczone tutaj informacje pozwolą na zapoznanie się z procesem przygotowania i doboru zaopatrzenia w protezę kończyny. Jest to pierwszy krok do odnalezienia się w nowej sytuacji oraz odzyskania pewności siebie.

więcej