Aqualine

Branie prysznica i chodzenie na basen z proteząKorzyści w pigułce

Antypoślizgowa podeszwa

Aby uniknąć poślizgnięcia się w mokrych miejscach, osoby po amputacji, podobnie jak zdrowe osoby, muszą odpowiednio dopasować prędkość chodzenia. Podeszwa protezy stopy Aqua-Foot skutecznie zapobiega poślizgowi. Specjalne połączenie materiałów i kształtu zapewnia bardzo dobrą przyczepność.

Bezpieczne poruszanie się

Twoje bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem. Właśnie dlatego protezy zapewniające bezpieczne stanie są szczególnie ważne w mokrych miejscach. Możesz z łatwością zablokować i odblokować przegub Aqua-Knee podczas wykonywania czynności w wodzie lub jej pobliżu dzięki zintegrowanemu mechanizmowi blokowania.

Bardziej naturalny wygląd

Stroje kąpielowe odsłaniają protezę, dlatego tak duże są oczekiwania wobec jej wyglądu. Pokrycie kosmetyczne Aqualine wygląda bardzo naturalnie. Jest dostępne w różnorodnych standardowych rozmiarach i długościach indywidualnie dopasowywanych przez technika ortopedę. Pokrycie jest dostępne w wielu kolorach, jest wodoodporne i przyczynia się do atrakcyjnego wyglądu protezy.

Zatapialna proteza

Twoja proteza zostaje zalana kiedy wchodzisz do wody. Po wyjściu, woda wycieka z powrotem przez małe otwory w elementach protezy.

Łatwe do czyszczenia

Protezę do kąpieli można łatwo wyczyścić pod bieżącą wodą. Wszystkie elementy protetyczne są wodoodporne i antykorozyjne. Przy zapewnieniu odpowiednej pielęgnacji, kontakt z chlorem, słoną wodą lub mydłem nie niszczy protezy.

Twoje prawo

W Niemczech, wodoodporne protezy są pokryte obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Z prawa ustawowego wynika uprawnienie do posiadania dodatkowej protezy kąpielowej, poza standardową protezą do chodzenia. Prawo to wynika z decyzji niemieckiego Federalnego Trybunału Ubezpieczeń Społecznych.

Noszenie klapek

Proteza stopy Aqua-Foot posiada oddzielony duży palec - pozwala to na noszenie japonek lub klapek na plaży albo basenie.

Podstawy prawne

W Niemczech, wodoodporne protezy są pokryte obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym (decyzje Federalnego Trybunału Ubezpieczeń Społecznych (BSG) z dnia 25.06.2009, numer akt B 3 KR 2/08 R, B 3 KR 10/08 R and B 3 KR 19/08 R)

Dane techniczne

Aqua-Knee

Wodoodporny, monocentryczny przegub Aqua-Knee jest kompaktowy i lekki. Dzięki miniaturowym elementom hydraulicznym, faza wymachu może zostać dopasowana do indywidualnych wymagań przez technika ortopedę. Możesz z łatwością zablokować przegub używając dodatkowego zintegrowanego mechanizmu, używając dźwigni blokującej. Daje to użytkownikowi zwiększone bezpieczeństwo podczas stania i chodzenia, kiedy tylko tego potrzebuje.

Aqua-Foot

Specjalny kształt i połączenie materiałów zapewnia lepszą przyczepność na mokrych i śliskich powierzchniach.

Różnorodne adaptery antykorozyjne są dostępne aby połączyć przegub Aqua-Knee, stopę Aqua-Foot i lej protezowy, oraz różne modele mocowania leja - od wentyla PushValve, aż do dopasowania linera.


Powiązane produkty