Protezy do biegania dla sportowców amatorów i profesjonalistów

Sportowy przegub kolanowy 3S80 i stopy węglowe Runner i Sprinter

Protezy biegowe dla amatorów i profesjonalistówKorzyści w pigułce

Bieganie

Runner

Podczas joggingu lub szybkiego biegu, stopa Runner pozwala w pełni wykorzystać Twój potencjał.

Dzięki łatwej obsłudze stopa Runner przeznaczona jest dla biegaczy z małym doświadczeniem i początkujących. Poza wsparciem w pierwszym etapie biegania, Runner oferuje również znakomitą jakość działania dla sportowców zawodowych.

Stopy Runner charakteryzują się wytrzymałą, lekką karbonową sprężyną, która zapewnia biegaczom dobry napęd i lepszą stabilność przy wykonywaniu zakrętów.

Dynamiczna reakcja i sztywność sprężyny mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb i poziomu sprawności użytkownika.

Niesamowity zwrot energii dla energicznych sprintów

Sprinter

Sprężynowa stopa z włókna węglowego Sprinter 1E90 przeznaczona jest szczególnie do sportów biegowych i skoków w dal. Korzyści ze znakomitego zwrotu energii jaki daje stopa Sprinter doceniają szczególnie ambitni, rekreacyjni i profesjonalni sportowcy po amputacji podudzia.

Dziecięca proteza sportowa z 3S80=1 i 1E93 Runner junior

Runner junior

Również dzieci mogą być zaopatrzone w protezę biegową. Poza uczestnictwem w zajęciach sportowych w szkole, proteza sportowa wspiera rozwój dziecka i umożliwia radość z aktywności w życiu społecznym.

Sportowy przegub kolanowy 3S80=1 z olejem o niskiej lepkości jest przeznaczony szczególnie dla dzieci które czerpią korzyści z niższych oporów ruchu w fazie wymachu. W połączeniu ze stopą Runner junior 1E93, która oferuje takie same korzyści jak wersja dla dorosłych, sportowy przegub kolanowy reprezentuje optymalny system protezy.

Optymalna faza wymachu

Sportowy przegub kolanowy 3S80 wykorzystuje zmodyfikowaną formę hydrauliki rotacyjnej opatentowaną przez Ottobock. Dzięki temu charakteryzuje się wyjątkową kontrolą fazy wymachu optymalnie dostosowaną do biegu.

Biegacz podczas sprintu

Odpowiedni przy dużych obciążeniach

Wobec protezy sportowej stawiane są wysokie wymagania. Musi być wytrzymała, a jednocześnie lekka i niewielkich rozmiarów. Przegub kolanowy i sprężyny z włókna węglowego wytrzymują duże obciążenia, ponieważ siły oddziałujące na protezę podczas biegania są większe niż podczas chodzenia.

John podczas rozgrzewki

Rozciąganie i rozgrzewka

Dokładna rozgrzewka jest ważna przed każdym rozpoczęciem treningu. Dla wielu sportowców rozciąganie jest częścią codziennego planu dnia, w celu ochrony mięśni lub dla samego relaksu. Dlatego sportowy przegub kolanowy 3S80 wyposażony jest w zintegrowaną ręczną blokadę łatwą w obsłudze.

Do pobrania

Proszę wybrać odpowiedni format:

Stopa protezowa Runner 1E91


Podobne produkty