Proteza kończyny dolnej GeniumKorzyści w skrócie

Uwolnij swój umysł

Uwolnij swój umysł

Dzięki ulepszonej, unikalnej technologii, Genium umożliwia jeszcze bardziej naturalny chód. Dodatkowe wsparcie zapewniają możliwości regulacji, które ułatwiają chodzenie po rampach lub siadanie.

Genium Doskonałe długoterminowe dopasowanie

Doskonałe długoterminowe dopasowanie

Dodatkowe funkcje mogą pomóc w dostosowaniu protezy do codziennego życia. Funkcja schodów i przeszkód zapewnia użyteczną pomoc na co dzień.

Pozwala na wchodzenie po schodach krok po kroku lub pokonywanie przeszkód, takich jak krawężniki.

Jenny na pikniku z córką

Odporna na warunki atmosferyczne

Odpowiedzieliśmy na prośby użytkowników o lepszą ochronę przed wodą i zmodernizowaliśmy protezę Genium do poziomu stopnia ochrony IP 67. W rezultacie, proteza kończyny dolnej odporna jest na krótkotrwałe opady deszczu lub kontakt z pryskającą wodą.

Swobodna pozycja stojąca

Genium posiada dwie różne funkcje pozycji stojącej, które umożliwiają przenoszenie ciężaru ciała na stronę protezy. Rezultatem jest ulga dla zdrowej strony ciała. Użytkownikom z protezą obustronną również przyda się ta funkcja.

Użytkowniczka Genium Jenny na rowerze.

Samodzielne dobieranie ustawień protezy

Możliwość zaprogramowania do pięciu wstępnych ustawień (MyModes) dla specjalnych czynności pozwala jeszcze lepiej dostosować protezę do codziennego życia. Nowa proteza Genium oferuje jeszcze większy wybór opcji dla poszczególnych trybów.

Użytkownik Genium Jenny zmienia ustawienia protezy za pomocą aplikacji na smartphonie

Prosta kontrola w ruchu: aplikacja Cockpit

Dzięki aplikacji Cockpit 2.0 na urządzenia Apple i Android możesz łatwo i wygodnie samemu skonfigurować nową protezę Genium. Niezależnie od tego, czy chcesz sprawdzić poziom naładowania baterii, wybrać tryb MyMode, czy zmienić głośność - wszystko zrobisz za pomocą smartfona.

więcej

Funkcjonalność

Unikalna technologia w centrum Twojej mobilności

Wprowadzenie na rynek Genium w 2011 roku było przełomem w protetyce kończyny dolnej - ale na tym się nie skończyło. Każdy etap rozwoju Genium przesunął granice technologii dalej, czego celem było zbliżenie się do naturalnego modelu. Lata prac badawczych i rozwojowych zaowocowały protezą Genium, jaką znamy dzisiaj. Ruchy obliczane są z nieporównywalną dokładnością i wyzwalane w czasie rzeczywistym. Technologia rozpoznaje, czy użytkownik znajduje się na nierównym terenie lub pochyłościach i czy zmienia prędkość.

Badania wykazały długofalowe korzyści zdrowotne wynikające z ukierunkowanej ulgi, jaką proteza zapewnia zdrowej stronie ciała. Zredukowane są ruchy kompensacyjne. Dzięki intuicyjnemu użytkowaniu Genium, możesz skupić się na ważnych rzeczach w życiu, zamiast myśleć o każdym kroku.

Inteligentna kontrola za pomocą aplikacji

Dzięki zintegrowanej funkcji Bluetooth®, protezę Genium można kontrolować za pomocą aplikacji.

Dodatkowe wzorce ruchu przechowywane są jako MyModes i można je bardzo łatwo wybrać za pomocą odpowiedniej aplikacji.

Za pomocą aplikacji można również wybrać tryb wyciszenia, który jest idealny na przykład podczas wizyty w kinie lub teatrze.

Poziom naładowania baterii można również szybko sprawdzić za pomocą aplikacji Cockpit, dostępnej dla nowej protezy Genium na urządzeniach z systemem Android i Apple (iOS).

Trening z protezą

Proteza jest tak dobra, jak umiejętności i możliwości użytkownika do jej obsługi! Genium jest innowacyjnym stawem kolanowym o wielu funkcjach. Jednak tych funkcji trzeba się nauczyć i stosować je, zwłaszcza na początku. Jest to jedyny sposób, w jaki można w pełni wykorzystać funkcjonalność Genium.

Ottobock opracował program szkoleniowy, który podaje terapeutom, technikom i użytkownikom szczegóły prowadzenia treningu sprawnego chodu. Program jest ilustrowany filmami video. Ćwiczenia obejmują chodzenie do tyłu, schodzenie po schodach i pokonywanie wzniesień, jak również funkcję stania, siedzenia, naprzemienne wchodzenie po schodach i wiele więcej.

Idealne elementy protezy

Proteza stopy Triton 1C60

Triton

Protezy stóp z rodziny produktów Triton są odpowiednie dla aktywnych użytkowników. Są one wykonane z elastycznych sprężyn z włókien węglowych. Taka konstrukcja pozwala stopie funkcjonować jako moduł elastyczny, który charakteryzuje się szczególnie łagodnym przetaczaniem. Niezależnie od zdolności ruchowej systemu, stopy Triton zapewniają stały, wysoki poziom stabilności podczas chodzenia, a zwłaszcza stania. Ponadto, specjalne wyrównanie protetyczne stopy zapewnia mocne przejście do fazy wymachu i umożliwiają zmienną długość kroku. Jednocześnie podzielona sekcja przodostopia daje użytkownikowi kontrolę, niezbędną do chodzenia po nierównym terenie i ułatwia szybkie zmiany kierunku. Triton bardzo dobrze spełnia wymagania aktywnego użytkownika. Dzięki swojej wyjątkowej reakcyjności dynamicznej i elastyczności obsługuje szeroki zakres zastosowań, od codziennego użytku do sportów rekreacyjnych.

Triton Vertical Shock

Triton Vertical Shock

Triton Vertical Shock zapewnia dodatkową amortyzację. Bardzo dobrze dopasowuje się do nierówności terenu (np. w lesie). Siły działające na kikut podczas marszu są więc zmniejszone, zapewniając użytkownikowi wyraźny komfort

Lej protezowe SiOCX

Lej protezowy SiOCX

System leja SiOCX TF, który zapewnia optymalną przyczepność i lepsze wyczucie otoczenia, a jednocześnie zapewnia wysoki komfort podczas siedzenia i chodzenia, jest dostępny z pełnym lejem zewnętrznym lub z ramowym lejem zewnętrznym oraz w różnych kolorach leja wewnętrznego. Kombinacja materiałów przyjaznych dla skóry, takich jak silikon HTV, włókno węglowe i elastyczna tkanina Dyneema zapewnia maksymalny komfort, higienę i funkcjonalność. Komfort podczas siedzenia, optymalna przyczepność kikuta w leju i skuteczna ochrona wrażliwych obszarów kikuta efektywnie poprawiają jakość codziennego życia.

Meridium

Meridium

Wysoce indywidualizowana stopa protezowa Meridium najdokładniej naśladuje ruchy stopy ludzkiej niż jakakolwiek inna. Dzięki bardzo nowoczesnej konstrukcji i technologii czujników dostosowuje się do wszystkich powierzchni i codziennych sytuacji w czasie rzeczywistym.


Akcesoria


Podobne produkty