Bioniczny system protezowy Genium X3
Korzyści w skrócie

Pewność na każdym kroku

Dzięki unikalnej technologii, sterowana mikroprocesorem proteza kończyny dolnej zapewnia gładki chód, który nie obciąża organizmu, odciąża układ mięśniowo-szkieletowy i zapewnia swobodę w codziennym życiu.

Duża naturalność dzięki zaawansowanym technologicznie funkcjom

Dzięki inteligentnej technologii czujników, Genium X3 reaguje niezawodnie - w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możesz zmieniać prędkość chodzenia, wchodzić po schodach krok po kroku, bezpiecznie pokonywać przeszkody, stać w swobodnej pozycji na pochyłościach i chodzić do tyłu.

Woda? Nie ma sprawy

Genium X3 pozwala bez zastanawiania się wziąć prysznic, pływać lub pracować w wilgotnych warunkach. Specjalne materiały, osłony i komponenty chronią elektronikę. Przegub jest wodoodporny (nawet w przypadku silnych strumieni wody) i odporny na korozję.

Tryby niestandardowe

Chcesz na stałe skonfigurować protezę dla czynności, które często wykonujesz? Nie ma sprawy: dzięki dużemu wyborowi MyModes plus, Ty i twój technik możecie ustawić pięć ustawień wstępnych do pracy, rekreacji i sportu. Można je łatwo wybrać za pomocą aplikacji lub wzorca ruchu.

Samodzielna zmiana ustawień protezy

Nową protezę Genium X3 można łatwo konfigurować dzięki nowej aplikacji Cockpit na urządzenia iPhone (iOS) i urządzenia z systemem Android. Pozwala to sprawdzić poziom naładowania baterii lub szybko aktywować osobiste ustawienia wstępne.

więcej

Poruszanie się z dużą prędkością

Niezależnie od tego, czy biegniesz na autobus, czy chcesz dotrzymać tempa dzieciom: funkcja walk-to-run umożliwia szybką zmianę prędkości na krótkie sprinty. Dodatkowy tryb biegania na dłuższych dystansach został opracowany specjalnie do zajęć sportowych z Genium X3.

Funkcjonalność

Unikalna technologia w centrum Twojej mobilności

Ruch jest obliczany przez protezę Genium X3 z nieporównywalną dokładnością i inicjowany w czasie rzeczywistym, na nierównym terenie i zboczach, przy zmianie prędkości lub w ograniczonej przestrzeni. Badania dowodzą, że zapewnienie ukierunkowanej ulgi dla przeciwnej strony ciała daje również długoterminowe korzyści zdrowotne. Szczególnie wytrzymałe materiały zapewniają jeszcze większą swobodę ruchów, także w mokrych i trudnych warunkach. Możesz skupić uwagę na ważnych rzeczach w życiu, zamiast myśleć o każdym kroku. Technologia, która służy ludziom.

Inteligentne opcje regulacji za pośrednictwem aplikacji

Wszystko w Twoich rękach. Dzięki zintegrowanej funkcji Bluetooth®, protezę Genium X3 można kontrolować za pomocą aplikacji. To sprawia, że ​​bardzo łatwo wybrać dodatkowe wzorce ruchu, które są wgrane przez technika jako MyModes. Przełącz się na tryb wyciszenia, gdy jesteś w kinie lub w teatrze. Za pomocą aplikacji Cockpit możesz także odczytać poziom naładowania baterii. Nową protezę Genium X3 można skonfigurować za pomocą aplikacji Cockpit urządzenia z systemem Android, a także urządzenia Apple (iOS).

Idealne elementy protezy

Triton Low Profile

Dzięki Triton Low Profile, doskonała funkcjonalność Triton jest dostępna nawet dla użytkowników protez z ograniczonym miejscem na integrację protezy stopy.

Triton Heavy Duty

Triton Heavy Duty jest szczególnie mocna i wytrzymała. Jest tak dzięki adapterowi wykonanemu z tytanu. Niekorodujące części metalowe sprawiają, że stopa jest także wodoodporna.

Lej protezowy SiOCX

System leja SiOCX TF, który zapewnia optymalną przyczepność i lepsze wyczucie otoczenia, a jednocześnie zapewnia wysoki komfort podczas siedzenia i chodzenia, jest dostępny z pełnym lejem zewnętrznym lub z ramowym lejem zewnętrznym oraz w różnych kolorach leja wewnętrznego. Kombinacja materiałów przyjaznych dla skóry, takich jak silikon HTV, włókno węglowe i elastyczna tkanina Dyneema zapewnia maksymalny komfort, higienę i funkcjonalność. Komfort podczas siedzenia, optymalna przyczepność kikuta w leju i skuteczna ochrona wrażliwych obszarów kikuta efektywnie poprawiają jakość codziennego życia.

Naczęściej zadawane pytania

 • Kto może nosić protezę Genium X3?

  Proteza Genium X3 przeznaczona jest dla osób z amputacją na poziomie uda, które chcą na co dzień korzystać z jej wyjątkowych cech i chcą doświadczyć nowych możliwości dzięki odporności na wodę i korozję. Osoby po amputacji obustronnej mogą również nosić protezę Genium X3. Specjalne funkcje dostosowane do potrzeb osób po amputacji obustronnej można aktywować w oprogramowaniu regulacyjnym.

 • Gdzie mogę przetestować protezę Genium X3?

  Proteza kończyny dolnej Genium X3 jest dopasowywana przez certyfikowane firmy medyczne, których pracownicy ukończyli specjalne szkolenie. Próbne dopasowanie można przeprowadzić w jednej z tych firm. Odbywa się to przez ustalony wcześniej okres czasu i jest w razie potrzeby monitorowane przez Ottobock.

 • Ile czasu zajmie mi nauczenie się prawidłowego korzystania z Genium X3?

  Nie możemy tego jednoznacznie określić.

  Większość użytkowników testowych jest w stanie pokonać schody krok po kroku już pierwszego dnia. Może to jednak zająć kilka dni lub tygodni, w zależności od indywidualnej sytuacji.

 • Co obejmuje dopasowanie protezy kończyny dolnej Genium X3?

  Dopasowanie obejmuje wszystkie elementy od odpowiedniego leja protezy po stopę protetyczną. Twój technik ortopeda dostosuje te komponenty do Twoich indywidualnych potrzeb. Montaż i regulacja wybranych elementów są oczywiście również częścią tego procesu, a także regularnych przeglądów serwisowych.

 • Jak długo wytrzyma bateria protezy Genium X3?

  Dzięki inteligentnemu zarządzaniu energią, pojemność baterii protezy Genium X3 to pięć dni po pełnym naładowaniu. Zalecamy jednak ładowanie protezy każdej nocy.

 • Skąd będę wiedzieć, kiedy bateria się wyczerpuje?

  Sygnały wibracyjne ostrzegą Cię w odpowiednim czasie, gdy poziom naładowania baterii będzie krytycznie niski. Po całkowitym wyczerpaniu się baterii lub w przypadku awarii zasilania, Genium X3 automatycznie przełączy się w tryb bezpieczeństwa.

Do pobrania

Proszę wybrać odpowiedni format:

Genium/Genium X3 – przewaga udowodniona klinicznie

Niniejsza broszura przedstawia kliniczne dowody przewagi Genium nad protezą C-Leg.


Akcesoria

Podobne produkty