Przegub biodrowy Helix3D

Frank cieszy się swoim wolnym czasem w Amsterdamie

Nowe standardy zaopatrzeń protetycznychKorzyści w pigułce

Indywidualna długość kroków

Twoja naturalna indywidualna długość kroków może być wzięta pod uwagę przez technika ortopedę podczas wstępnej konfiguracji jednostki hydraulicznej.

Różne tempo chodzenia

Spieszysz się, czy może idziesz na relaksujący spacer? To ty określasz szybkość, a przegub biodrowy Helix3D dopasowuje się do ciebie.

Duży kąt zginania

Duży kąt zginania przynosi ulgę w wielu codziennych czynnościach, takich jak siadanie, zakładanie butów czy wsiadanie do pojazdu. Przegub nie wystaje poza panewkę miednicy podczas siedzenia, co sprzyja przyjęciu wygodnej pozycji siedzącej.

Bardziej naturalny chód i odciążenie zdrowej strony ciała

Aby rozpocząć ruch zginający przegubu biodrowego przed zrobieniem kolejnego kroku, osoby po amputacji używające konwencjonalnych przegubów muszą wysoko podnieść protezę nogi poprzez uniesienie pięty zdrowej nogi i nienaturalnie wysunąć miednicę. Oba te niefizjologiczne ruchy mogą zostać zredukowane przy użyciu systemu przegubu biodrowego Helix3D.

Harmonijny model chodzenia

Unikalny system hydraulicznej kontroli wyprostu biodra chroni układ ruchu przed wstrząsami. Model chodu jest dużo bardziej zbliżony do fizjologicznego, oszczędzając energię i pozwalając osiągnąć naturalny sposób chodzenia. To również odciąża kręgosłup i stawy, oraz zapobiega ewentualnym problemom w przyszłości.

Naprzemienne chodzenie po schodach

Aby uzyskać zaopatrzenie protetyczne które jest spójne w kwestiach bezpieczeństwa, funkcjonalności oraz wygody, Ottobock zatwierdza jedynie połączenie sterowanych mikroprocesorowo przegubów kolan C-Leg lub Genium z przegubem biodra Helix3D. Takie połączenie umożliwia chodzenie po schodach i pokonywanie innych małych przeszkód - zyskujesz bezpieczeństwo i dynamikę ruchu.

Funkcjonalność

Technologia

Opatentowana wieloosiowa struktura Helix 3D pozwala wykonywać trójwymiarowe ruchy biodra, rekompensując utraconą naturalną rotację miednicy. Rezultatem jest symetryczny i naturalny sposób chodzenia. Możesz korzystać z możliwości zginania wymaganej to wygodnego siedzenia, ponieważ przesunięcie miednicy redukowane jest do minimum.

Nowatorskie połączenie w postaci mechanizmu sprężynowo-hydraulicznego ułatwia rozpoczęcie fazy wymachu. Możesz wykorzystywać energię zgromadzoną w fazie podporu aby rozpocząć fazę wymachu. Pozwala to zrekompensować brak utraconych mięśni bioder i poruszać się z mniejszym wysiłkiem. Stawianie kroków w fazie podporu jest tłumione i kontrolowane, a biodro prostuje się harmonijnie. Dzięki temu jest możliwe kontrolowane i płynne przeniesienie ciężaru na protezę pod pełnym obciążeniem. Mechanizm sprężynowo-hydrauliczny umożliwia również indywidualne dopasowanie długości kroków i sterowanie ruchem wahadłowym w fazie wymachu.

Trening z protezą

Po stworzeniu zaopatrzenia protetycznego składającego się z systemu przegubu biodrowego Helix 3D oraz przegubu kolanowego Genium lub C-Leg, ważne jest aby nauczyć się obsługiwać nową protezę. Technik ortopeda udzieli ci szczegółowych instrukcji i zaleceń we współpracy z rehabilitantem podczas specjalnego treningu. Ćwiczenia obejmują wchodzenie po pochyłościach i rampach, siadanie, pokonywanie przeszkód, a wszystko to przy jednoczesnym ćwiczeniu chodu możliwie najbardziej zbliżonego do naturalnego, które pozwoli ci oszczędzać siły. Działając w ten sposób, tworzysz dla siebie warunki do najlepszego możliwego użytkowania twojej protezy w życiu codziennym.

Idealne elementy uzupełniające

Ottobock zatwierdza jedynie połączenie zaopatrzenia protetycznego z przegubem biodrowym Helix 3D ze sterowanymi mikroprocesorowo przegubami kolanowymi C-Leg lub Genium. Te inteligentne systemy dostosowują się do szerokiego zakresu codziennych sytuacji i dostarczają ci pewności że możesz w pełni polegać na twojej protezie.

Genium

Zintegrowane czujniki systemu Genium nieprzerwanie nadzorują bieżącą fazę chodu użytkownika. Dzięki używaniu systemu Genium doświadczasz zauważalnej redukcji zużycia energii oraz wysiłku samodzielnego koordynowania ruchów, zwłaszcza na pochyłościach, obniżeniach terenu lub nierównych powierzchniach. Do zalet systemu Genium należy umożliwienie naprzemiennego chodzenia po schodach osobom po amputacji udowej lub wyłuszczeniu w stawie kolanowym - co jest precedensem w tej dziedzinie - bez zastosowania aktywnego napędu lub wzmożonego wykonywania ruchów kompensujących. Krawężniki i przeszkody w obrębie domu lub inne codzienne sytuacje o podwyższonym ryzyku potknięcia - teraz można poradzić sobie z nimi bardziej bezpiecznie i naturalnie.

C-Leg

W 1997 roku Ottobock wprowadził na rynek system C-Leg, będącym pierwszym na świecie w pełni sterowanym mikroprocesorem systemem protetycznym. Aż do dziś sprawdzona technologia C-Leg ustanawia standardy w protetyce. Złożony system czujników reguluje działanie przegubu kolanowego, stale rozpoznając bieżącą fazę w cyklu chodzenia. Chodzenie szybko lub wolno, stabilność nawet w niepewnych sytuacjach i w trudnym terenie, wspinanie się po stokach i naprzemienne schodzenie po schodach: C-Leg sprawia że taka codzienna swoboda poruszania się jest możliwa również dla ciebie.


Akcesoria


Powiązane produkty