System Harmony

Aktywne podciśnienie

Pewne mocowanie protezy

Harmony jest nowoczesnym systemem zawieszenia - zapewnia pewne połączenie protezy nogi z kikutem kończyny.

Aktywne systemy podciśnieniowe, takie jak Harmony, wypompowują niemalże całe powietrze spomiędzy linera i leja protezy, tworząc przez to podciśnienie w tych miejscach. System jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb i poziomu aktywności użytkownika. Poza pewnym połączeniem pomiędzy lejem a protezą, system stabilizuje objętość kikuta. Doskonałe przyleganie również poprawia sterowanie protezą.

System Harmony jest dostępny jako pompa mechaniczna Harmony P3, która tworzy podciśnienie przy każdym kroku stosownie do tempa chodzenia i obciążenia używając pierścienia funkcyjnego. Model jest odpowiedni dla osób po amputacji podudziowej. Elektroniczna pompa E2 stale tworzy podciśnienie w cyklach, stosownie do indywidualnego dopasowania. Jest ona odpowiednia zarówno do uzupełnień protetycznych po amputacji udowej jak i podudziowej.

Przełącznik obrotowy

Patrzenie na przełącznik nie jest koniecznie aby sterować próżnią - utawienia można dokonać za pomocą obrotowego przełącznika wyczuwalnego przez spodnie.

Poziomy ustawień manualnych

Poziom próżni może zostać wybrany indywidualnie poprzez 4 tryby manualne, od trybu wygodnego do silnego przylegania.

Kompaktowa obudowa

Dzięki kompaktowemu wzornictwu, model Harmony P3 jest smukły i lekki.

Tryb wsteczny

Przepływ powietrza może zostać odwrócony dzięki użyciu trybu wtecznego dla szybkiego zmniejszenia ucisku, wyrównania ciśnienia wewnątrz leja lub podczas zakładania protezy.

Wodoodporna

Model Harmony E2 jest wodoodporny do głębokości 3 metrów. Ochlapanie wodą lub deszcz nie sprawiają kłopotów, a nawet pływanie jest możliwe.

Pierścień funkcyjny

Elastomerowy pierścień wytwarza próżnię, zapewniając tłumienie wstrząsów poprzecznych oraz umożliwia naturalne ruchy skrętne.

Tryb automatyczny

W automatycznym trybie działania, system automatycznie dopasowuje poziom próżni do poziomu aktywności użytkownika.Korzyści w pigułce

Pewny chwyt

System Harmony utrzymuje protezę pewnie na miejscu. Kikut, liner i lej protezy tworzą razem jedność, a użytkownik uzyskuje kontrolę dzięki pełnemu kontaktowi kikuta z lejem protezy. Zetknięcie stopy protetycznej z nawierzchnią jest natychmiastowo odczuwalne, dzięki czemu chodzenie jest bezpieczniejsze i łatwiejsze do kontrolowania.

Zarządzanie objętością

Jako użytkownik protezy jesteś świadomy, że objętość kikuta może ulec wahaniom w ciągu dnia. System Harmony zapobiega tym wahaniom, a twoja proteza jest zawsze pewnie osadzona.

Niewielka, lekka i cicha

Elektroniczna pompa Harmony E2 jest niewielka, lekka i bardzo cicha, nawet podczas cyklu pompowania. Co więcej, poziom próżni może być utrzymany nawet po odłączeniu pompy w celu jej naładowania.

Zintegrowane tłumienie wstrząsów.

W modelu mechanicznej pompy Harmony P3, pierścień funkcyjny dostarcza wygodnej absorbcji wstrząsów - przy każdym stawianym kroku. Pozwala na naturalne ruchy obrotowe które pojawiają się automatycznie podczas chodzenia, podczas gdy siły oddziałujące na kikut podczas chodzenia są znacznie zmniejszone.

Triton Harmony

Węglowa stopa protetyczna Triton Harmony łączy wysoką funkcjonalność stopy Triton z technologią Harmony: licznych użytkowników przekonuje płynne przenoszenie ciężaru, doskonały zwrot energii oszczędzający siły podczas chodzenia, bezpieczeństwo poruszania się oraz mechanizm aktywnego podciśnienia systemu Harmony.


Akcesoria


Powiązane produkty