Proteza sportowa ProCarve

Dla indywidualnej jazdy.

Proteza ProCarve stanowi połączenie elementów protezy sportowej przeznaczonej do jazdy na nartach, nartach wodnych i wakeboardzie. Zaawansowana technologia tłumienia zarówno w przegubie kolanowym jak i stopie (połączenie pneumatycznych amortyzatorów z jednostką hydrauliczną) w specyficzny sposób ułatwia dynamiczny ruch. ProCarve przeznaczona jest dla sportowców rekreacyjnych oraz zawodowych po amputacji udowej i podudzia lub wyłuszczeniu stawu kolanowego.

Po rygorystycznych testach we współpracy z Tyrolią, jednym z wiodących producentów wiązań narciarskich na świecie, Komitet Techniczny Narciarstwa Alpejskiego przy Międzynarodowym Komitecie Paraolimpijskim (IPC) zatwierdził możliwość zastosowania protezy Ottobock ProCarve w zawodach bez obuwia narciarskiego.

Indywidualnie regulowane sterowanie

Indywidualnie regulowane ciśnienie powietrza steruje ruchem zgięcia, a hydraulika tłumi ruch wyprostu. Wraz ze stopą ProCarve, system ten zapewnia ukierunkowane i skoordynowane rozwiązanie dla użytkowników po amputacji udowej lub wyłuszczeniu stawu kolanowego.

Dwa rodzaje stóp protezowych

Druga wersja stopy (1E2=1) charakteryzuje się zwiększoną sztywnością, z której największe korzyści czerpią zawodowi narciarze po amputacji podudzia.

Wysoka wydajność dzięki protezie kolana

Aluminiowy sportowy przegub kolanowy wyposażony jest w wysokowydajny amortyzator, który gwarantuje kontrolę i dynamikę ruchu, oraz w funkcję odblokowującą dla ułatwienia siadania.

Niezawodny zespół

Stopa ProCarve może być używana indywidualnie lub wraz z przegubem kolanowym ProCarve. Jest ona połączona bezpośrednio z wiązaniem narciarskim lub muszlą stopy o kształcie buta narciarskiego.

Wysoka wydajność dzięki stopie protezowej

Tak jak w przypadku przegubu kolanowego ProCarve, również stopa zawiera wysokowydajną, odporną jednostkę tłumiącą do kontroli ruchu dookoła punktu obrotowego. Funkcja i opcje regulacji są identyczne jak w przegubie kolanowym.Korzyści dla Ciebie

Czysty sport

Proteza ProCarve zapewnia ukierunkowane wsparcie dla ambitnego zimowego hobby, jakim jest narciarstwo alpejskie.
Proteza spełnia również najwyższe wymagania profesjonalnych narciarzy. Przeznaczona jest szczególnie do narciarstwa i snowboardu, które wymagają intensywnego poruszania się po śniegu.

Narty z przyjaciółmi

Załóż narty lub deskę i wejdź na stok. Rozległy szlak, niekończący się horyzont, rześkie, mroźne powietrze - nie ma nic piękniejszego od zanurzenia się w alpejską panoramę, szusując po stoku.

Ciesz się chwilą

Dzięki wysokowydajnym, wytrzymałym jednostkom tłumiącym w przegubie skokowym i przegubie kolanowym, każdy ruch na stoku wspomagany jest przez protezę ProCarve.

Pasja do narciarstwa

Zgięcie przegubu kolanowego ProCarve przeciwdziała oporowi amortyzatora. Gdy masz ochotę zrobić sobie przerwę, możesz odblokować przegub i usiąść wygodnie - na wyciągu krzesełkowym lub w kawiarence kurortu narciarskiego.

Indywidualizm

Przegub ProCarve może być zastosowany w sportach różnego rodzaju, np. nartach wodnych i wakeboardzie. Tłumienie zgięcia i wyprostu może być indywidualnie dostosowane przez technika ortopedę.