Protezy do biegania dla sportowców amatorów i profesjonalistów

Sportowy przegub kolanowy 3S80 i stopy węglowe Runner i Sprinter

Protezy biegowe dla amatorów i profesjonalistów

Czysty sport

Dobra wiadomość dla osób po amputacji udowej i podudzia - zarówno dorosłych, jak i dzieci - którzy chcą uprawiać sport. Sportowe przeguby kolanowe oraz sprężynowe stopy karbonowe Sprinter i Runner oferowane przez Ottobock tworzą indywidualne systemy protezowe do biegania, zapewniające dużą funkcjonalność i wygodę.

Wydajna hydraulika rotacyjna sportowego przegubu kolanowego 3S80 została zoptymalizowana specjalnie dla sportów biegowych. Tłumienie w fazie wymachu zostało dostosowane tak, aby do perfekcji opanować nawet najdłuższe kroki. Dostępna jest również sportowa wersja przegubu kolanowego smarowanego olejem o niskiej lepkości (3S80=1). Przegub ten przeznaczony jest dla użytkowników wymagających niższych oporów ruchu w fazie wymachu, np. dzieci lub profesjonalni sprinterzy.

Stopa Runner przeznaczona do sprintów i biegania dostępna jest w różnych wersjach: Runner 1E91 dla dorosłych i młodzieży, oraz Runner junior 1E93 dla dzieci. Od swobodnego joggingu po leśnym szlaku do intensywnego sprintu - Runner jest idealnym rozwiązaniem zarówno przy rekreacyjnym, jak i zawodowym bieganiu. Dzięki łatwej obsłudze, nadaje się również dla mniej doświadczonych biegaczy. Charakteryzuje się przy tym znakomitą jakością działania dla profesjonalnych sportowców. Reakcja dynamiczna i sztywność sprężyny mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Sprężysta stopa Sprinter 1E90 z włókna węglowego również przeznaczona jest do sportów biegowych. Charakteryzuje się wyjątkowym kształtem sprężyny. Korzyści ze znakomitego zwrotu energii jaki daje stopa Sprinter doceniają szczególnie ambitni, rekreacyjni i profesjonalni sportowcy po amputacji podudzia.

Podeszwy Sprinter

Do karbonowej stopy sprężynowej mogą być zamontowane dwa rodzaje podeszwy: uniwersalna podeszwa z bieżnikiem, oraz podeszwa z kolcami przeznaczona do bieżni tartanowych.

Sprinter

Karbonowa stopa sprężynowa jest bardzo wytrzymała i zapewnia wysoki zwrot energii. Sportowa stopa dostępna jest w różnych rodzajach twardości i długości podudzia, zgodnie z Państwa indywidualną masą ciała i rozmiarami.

Podeszwy Runner

Dla stopy Runner dostępne są dwa rodzaje podeszwy. Runner sole dla sportowców rekreacyjnych to klasyczna, wszechstronna podeszwa przeznaczona do poruszania się po powierzchniach takich jak asfalt, posadzka sali gimnastycznej, oraz naturalne szlaki. Dla kontrastu, Runner spike sole przeznaczona jest głównie dla sportowców zawodowych w związku z dobrą przyczepnością do bieżni tartanowych.

Runner

Runner charakteryzuje się wytrzymałą, lekką karbonową sprężyną, która zapewnia biegaczom dobry napęd i lepszą stabilność przy wykonywaniu zakrętów. Dzięki przesunięciu adaptera wzdłuż sprężyny, dynamiczna reakcja i sztywność sprężyny mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Sportowy przegub kolanowy

Posiada wydajną hydraulikę rotacyjną zoptymalizowaną do sportów biegowych i dostosowaną tak, aby do perfekcji opanować nawet najdłuższe kroki. Przegub kolanowy dostępny jest w dwóch wersjach: 3S80=1 Sport oraz 3S80=1 Sport z olejem o niskiej lepkości.Korzyści w pigułce

Runner

Podczas joggingu lub szybkiego biegu, stopa Runner pozwala w pełni wykorzystać Twój potencjał.

Dzięki łatwej obsłudze stopa Runner przeznaczona jest dla biegaczy z małym doświadczeniem i początkujących. Poza wsparciem w pierwszym etapie biegania, Runner oferuje również znakomitą jakość działania dla sportowców zawodowych.

Stopy Runner charakteryzują się wytrzymałą, lekką karbonową sprężyną, która zapewnia biegaczom dobry napęd i lepszą stabilność przy wykonywaniu zakrętów.

Dynamiczna reakcja i sztywność sprężyny mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb i poziomu sprawności użytkownika.

Sprinter

Sprężynowa stopa z włókna węglowego Sprinter 1E90 przeznaczona jest szczególnie do sportów biegowych i skoków w dal. Korzyści ze znakomitego zwrotu energii jaki daje stopa Sprinter doceniają szczególnie ambitni, rekreacyjni i profesjonalni sportowcy po amputacji podudzia.

Runner junior

Również dzieci mogą być zaopatrzone w protezę biegową. Poza uczestnictwem w zajęciach sportowych w szkole, proteza sportowa wspiera rozwój dziecka i umożliwia radość z aktywności w życiu społecznym.

Sportowy przegub kolanowy 3S80=1 z olejem o niskiej lepkości jest przeznaczony szczególnie dla dzieci które czerpią korzyści z niższych oporów ruchu w fazie wymachu. W połączeniu ze stopą Runner junior 1E93, która oferuje takie same korzyści jak wersja dla dorosłych, sportowy przegub kolanowy reprezentuje optymalny system protezy.

Optymalna faza wymachu

Sportowy przegub kolanowy 3S80 wykorzystuje zmodyfikowaną formę hydrauliki rotacyjnej opatentowaną przez Ottobock. Dzięki temu charakteryzuje się wyjątkową kontrolą fazy wymachu optymalnie dostosowaną do biegu.

Odpowiedni przy dużych obciążeniach

Wobec protezy sportowej stawiane są wysokie wymagania. Musi być wytrzymała, a jednocześnie lekka i niewielkich rozmiarów. Przegub kolanowy i sprężyny z włókna węglowego wytrzymują duże obciążenia, ponieważ siły oddziałujące na protezę podczas biegania są większe niż podczas chodzenia.

Rozciąganie i rozgrzewka

Dokładna rozgrzewka jest ważna przed każdym rozpoczęciem treningu. Dla wielu sportowców rozciąganie jest częścią codziennego planu dnia, w celu ochrony mięśni lub dla samego relaksu. Dlatego sportowy przegub kolanowy 3S80 wyposażony jest w zintegrowaną ręczną blokadę łatwą w obsłudze.


Podobne produkty