Przegub kolanowy C-Leg

Chcieć więcej.Korzyści w skrócie

Większa swoboda ruchu

Dzięki nowej, opatentowanej funkcji, sekwencja ruchów użytkownika stała się znacznie prostsza – np. na wymagających powierzchniach takich jak piasek, trawa lub żwir. Wykonywanie małych kroków jest możliwe i bezpieczne, a zmiana prędkości chodu przebiega płynnie. Nawet jeśli jest to Twój pierwszy C-Leg, technologia ta skraca okres przyzwyczajenia się do noszenia protezy.

Lepsza mobilność

Płynność ruchów pojawia się przede wszystkim wtedy gdy proteza szybko reaguje na różne codzienne sytuacje. Opór C-Leg dostosowuje się do każdego wzoru chodu w czasie rzeczywistym, zarówno na równych powierzchniach, jak i schodach, pochylniach oraz w zróżnicowanym terenie. Dzięki temu chód staje się wyraźnie płynniejszy i pewniejszy – więcej energii pozostaje do wykorzystania na Twoje zainteresowania.

Samodzielny wybór funkcji podporu

C-Leg wspiera Cię nawet podczas pozycji stojącej. Za pomocą dyskretnego wzoru ruchowego, możesz przyjąć swobodną pozycję z lekko ugiętym przegubem kolanowym. Prawdopodobnie już wcześniej poznałeś tę funkcję, gdyż jest ona szczególnie przydatna na pochyłym i nierównym terenie. Nowa cecha C-Leg to możliwość ustawienia przez technika ortopedę intuicyjnej funkcji podparcia na Twoją prośbę. Dzięki niej, przegub rozpoznaje kiedy zamierzasz stanąć w swobodnej pozycji a kiedy konieczne jest wsparcie w kolejnym kroku.

Kontrola potknięcia dla zwiększenia bezpieczeństwa

System C-Leg zawsze stawia bezpieczeństwo użytkownika na pierwszym miejscu. Liczne badania dowiodły, że częstotliwość upadków wśród użytkowników C-Leg jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku zwykłych protez. To dowodzi, że C-Leg jest jedną z najbardziej niezawodnych protez kończyny dolnej.

Badania naukowe pokazują, że fakt ten zwiększa pewność siebie użytkowników, którzy dzięki temu mogą poświęcić więcej uwagi na poznawanie otoczenia. Kontrola potknięcia osiągnęła wyższy poziom: jest bardziej precyzyjna i zapewnia większą stabilność.

Wygodne siedzenie

Kolejną nową cechą jest funkcja automatycznego siadania, która pomaga przyjąć swobodną pozycję z luźnym przegubem.

Inteligentne sterowanie za pomocą aplikacji

Po raz pierwszy aplikacja Cockpit umożliwia sterowanie protezą C-Leg bezpośrednio za pomocą smartfonu (z systemem Android) i dostęp do informacji dotyczących przegubu, takich jak np. poziom naładowania baterii. C-Leg łączy się z aplikacją za pomocą zintegrowanego Bluetooth-a.

Na mokro i na sucho

C-Leg jest wodoodporny, dlatego niespodziewana ulewa podczas spaceru nie stanowi problemu dla użytkownika.

Ochrona i atrakcyjny wygląd

Osłona C-Leg zabezpiecza system protezy przed wstrząsami, czynnikami środowiska, oraz zwykłym zużyciem i uszkodzeniem. Składa się z wytrzymałego protektora, wkładu dekoracyjnego w przedniej części, oraz mankietu stopy. Osłona C-Leg nadaje protezie naturalny rozmiar i kształt pod odzieżą.

Funkcjonalność

Inteligentny system

Technologia C-Leg zapewnia inteligentne sterowanie systemem protetycznym dla osób po amputacji na wysokości uda i przystosowuje się do wzoru chodu pacjenta w czasie rzeczywistym. Stoi za nią złożony system czujników które uchwycą najdrobniejsze szczegóły w danej chwili i rozpoznają rodzaj fazy chodu, zarówno po równym podłożu, jak i podczas schodzenia ze schodów i pochyłości – teraz również po trudnych do przebycia terenach, np. w lesie, na plaży oraz po żwirze. To sprawia, że C-Leg jest jedną z najbardziej niezawodnych protez kończyny dolnej. Dzięki zdolności protezy do samodzielnego przystosowania, użytkownik może również bez trudu pokonywać niewielkie przeszkody, niepewne nawierzchnie lub bezpiecznie poruszać się w tłumie.


Akcesoria

Podobne produkty