Przegub kolanowy Prosedo 3R31

Elżbieta siedzi na krześle z założonym przegubem kolanowym Prosedo z hydraulicznym wspomaganiem podczas siadania

Mechanicznie blokowany przegub kolanowy z hydraulicznym wspomaganiem podczas siadaniaKorzyści w skrócie

Korzyści w skrócie

Technik ortopeda tłumaczy w jaki sposób funkcjonuje przegub kolanowy Prosedo

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Prosedo to pierwszay na świecie półautomatyczny, blokowany przegub kolanowy z regulowanym siłownikiem hydraulicznym. Siłownik hydrauliczny zapewnia bezpieczne siadanie dzięki silnemu oporowi po zwolnieniu blokady. Proteza Prosedo odpowiednia jest dla osób po amputacji wykazujących niższą mobilność, zapewniając bezpieczne i komfortowe użytkowanie.

Elżbieta rozmawia z technikiem ortopedą o działaniu przegubu Prosedo.

Pewność siebie dzięki większej równowadze

Podczas chodzenia, proteza Prosedo blokuje się w wyproście, jednak przy siadaniu blokadę można zwolnić poprzez przewód zwalniania blokady. Odblokowanie możliwe jest przy częściowym obciążeniu, co daje większą równowagę i bezpieczeństwo. Możliwe jest utrzymanie równomiernego rozkładu ciężaru ciała - zarówno na zdrowej kończynie, jak i protezie - podczas odblokowania przegubu kolanowego przy siadaniu.

Stabilność dzięki indywidualnie regulowanej hydraulice

Stabilność dzięki indywidualnie regulowanej hydraulice

Zintegrowana jednostka hydrauliczna stabilizuje użytkownika gdy blokada jest zwolniona i aktywnie wspomaga proces siadania. Podczas siadania proteza pozwala użytkownikowi na równomierne rozłożenie ciężaru ciała na zdrową i amputowaną kończynę, co zapewnia ulgę i bezpieczeństwo. Opór można indywidualnie regulować, w zależności od wagi i potrzeb użytkownika.

Elżbieta rozmawia z technikiem ortopedą z założonym przegubem kolanowym Prosedo.

Zaspokajanie potrzeb pacjentów

Przegub Prosedo można wykorzystać u pacjentów z amputacją powyżej kolana, wyłuszczeniem w stawie kolanowym i stawie biodrowym. Wysoki maksymalny ciężar ciała dla Prosedo wynoszący 125 kg, mała i lekka konstrukcja oraz dwie wersje połączenia sprawiają, że ten przegub kolanowy odpowiedni jest dla wielu osób po amputacji, w tym tych z dłuższymi kikutami.

Zalecane komponenty protez stóp

Adjust 1M10

Dzięki inteligentnej technologii, proteza stopy Adjust 1M10 zapewnia bezpieczeństwo w pozycji stojącej - niezależnie od rozkładu obciążeń pomiędzy protezą a zdrową nogą użytkownika. Przyśrodkowo-boczna elastyczność protezy daje stabilność na nierównym terenie. Regulowany moduł funkcyjny umożliwia indywidualne dostosowanie charakterystyki pięty, co skutkuje poprawą wzorca chodu.

Stopa jednoosiowa 1H38

Bezpieczne rozwiązanie dla osób starszych z amputacją powyżej kolana.

Stopa 1H38 ma różne wysokości pięty, naturalny kształt, gładką powierzchnię i ukształtowane palce. Pozwala to pacjentowi na szybkie osiągnięcie bezpiecznej pozycji stojącej i nadaje się szczególnie dla pacjentów z amputacją powyżej kolana.

Do pobrania

Proszę wybrać odpowiedni format:

Przegub kolanowy Prosedo 3R31

Przegub kolanowy ze wspomaganiem siadania


Akcesoria