Leje protetyczne SiOCX TF

Twoje korzyści

Swoboda poruszania się i wygoda wewnątrz leja

Użytkownicy protez są świadomi jak ważny jest wygodny lej protezowy oraz możliwość kontroli protezy. Prowadzenie niezależnego trybu życia i cieszenie się dużą aktywnością wymaga maksymalnej możliwej swobody ruchu oraz wysokiego poziomu funkcjonalności.

System leja SiOCX TF, który oferuje optymalne przyleganie i zwiększone odczuwanie w jego okolicy oraz wysoki poziom komfortu podczas siedzenia i noszenia leja, jest dostępny w wersji z otwartą lub zamkniętą zewnętrzną częścią leja oraz w różnych wariantach kolorystycznych części wewnętrznej. Co więcej, wersja leja otwartego umożliwia zwiększone odczuwanie otaczających warunków. Połączenie przyjaznych skórze, zaawansowanych technologicznie materiałów takich jak silikon HTV (silikon wulkanizowany w wysokich temperaturach) tworzywa węglowe oraz elastyczny tkany materiał Dyneema zapewnia maksymalny komfort, higienę oraz funkcjonalność. Doświadcz na własnej skórze, jak możliwość wygodnego siedzenia, optymalne przyleganie leja protezy oraz skuteczna ochrona wrażliwych okolic kikuta mogą podnieść jakość twojego codziennego życia.

Przyleganie i funkcjonalność

Nie ma nic bardziej niepokojącego niż uczucie, że lej protezy przekręca się lub nawet odchodzi od kikuta podczas chodzenia. Dzięki wewnętrznej powłoce wykonanej z silikonu klasy medycznej, nie trzeba się dłużej obawiać, ponieważ zapewnia ona optymalne, niezawodne przyleganie do kikuta. W połączeniu ze ściśle połączonymi częściami leja (wewnętrzną i zewnętrzną), ułatwia to pewną i bezpośrednią kontrolę nad protezą.

Maksymalna swoboda poruszania się:

Sztywne brzegi leja protezowego ograniczają twoją swobodę poruszania się. W przeciwieństwie do tych ostatnich, elastyczne silikonowe brzegi leja protezy idealnie dopasowują się do twoich ruchów, dzięki czemu możesz doświadczyć maksymalnej swobody ruchów i zwiększonej wygody siedzenia.Rigid socket edges restrict your freedom of movement.

Niezwykle wygodny

Pewne rejony kikuta są często bardzo wrażliwe na nacisk i inne bodźce, co może prowadzić do problemów, a nawet bolesności tych miejsc. Zintegrowane z lejem silikonowe wkładki wypełnione żelem dostarczają zauważalnej ulgi w tych rejonach. Dodatkowo, górna część leja została pokryta powłoką zapobiegającą przywieraniu, co znacznie ułatwia zakładanie protezy. Dotyk żelowej powłoki na skórze jest bardzo przyjemny i jest kolejną korzyścią użytkowania leja protezowego SiOCX.

Zwiększone odczuwanie otoczenia

Nawet pomimo tego, że lej protezowy znajduje się między twoją skórą a otoczeniem, nie musi to oznaczać, że kikut jest od niego odizolowany. Możesz cieszyć się polepszonym odczuwaniem otoczenia dzięki szkieletowemu lejowi protezy SiOCX. Od odczuwania dotyku powierzchni na której siadasz, aż do ruchów dziecka na twoich kolanach - możesz świadomie odczuwać rozmaite bodźce z twojego otoczenia.

Ułatwiona higiena

Jako użytkownik protezy, na pewno znasz problem nadmiernego pocenia w rejonie leja protezy. Mamy rozwiązanie tego problemu: wykonana z silikonu wewnętrzna powłoka leja SiOCX znacznie redukuje problem pocenia. Materiał jest również łatwy w czyszczeniu, hipoalergiczny i przepuszcza powietrze.

Elastyczność podczas siedzenia

Znaczną częśc naszego codziennego życia spędzamy siedząc. Użytkownikom protez ten fakt może kojarzyć się z nieprzyjemnym uczuciem ucisku. Dzięki elastyczności tylnych części leja protezy SiOCX TF Pro, wygodne siedzenie staje się czymś oczywistym.Korzyści w pigułce

Maksymalna swoboda poruszania się

Giętki i elastyczny silikonowy brzeg leja doskonale dopasowuje się do twoich ruchów. Możesz cieszyć się maksymalną swobodą ruchów, zwiększaną dodatkowo przez ergonomiczny kształt zewnętrznej części leja.

Zwiększone odczuwanie otoczenia

Dzięki lejowi z ramą możesz łatwiej odczuwać bodźce z otoczenia. Przykładowo, możesz znacznie intensywniej odczuwać fakturę siedzenia mebli. To pozwala ci na pewniejsze siedzenie, szczególnie na wąskich siedzeniach. Inne zewnętrzne bodźce, takie jak kontakt dotykowy lub obiekty w kieszeniach spodni mogą być odczuwalne na nowo.

Niezawodne przyleganie

Wewnętrzna silikonowa powłoka, wykonana z medycznej klasy silikonu zapewnia optymalne, niezawodne przyleganie do kikuta. Jest ona połączona z zewnętrzną, węglową ramą leja za pomocą kilku śrub. Pozwala to na pewną kontrolę oraz optymalne przeniesienie siły na protezę.

Wygodne siedzenie

Zewnętrzna część leja SiOCX TF posiada z tyłu elastyczne rejony wykonane z materiału Dyneema, które pozwalają na wygodne siedzenie. Te elastyczne rejony leja zapobiegają również przekręcaniu się leja podczas siedzenia, tak aby powietrze nie zostało wciągnięte do jego wnętrza. To samo rozwiązanie zostało zastosowane w modelu leja ramowego SiOCX TF Pro, który jeszcze lepiej dopasowuje się do twojej pozycji przy siedzeniu dzięki zastosowaniu większych elastycznych powierzchni.