Triton smart ankle

Dla tych, którzy kochają wybór.Korzyści w skrócie

Szeroki zakres ruchu

Dzięki ruchomemu przegubowi skokowemu, Triton smart ankle ułatwia chodzenie po stokach i pochyłościach, schodach, jak również z różnymi prędkościami. Dzięki zakresowi ruchu do 34° z każdym krokiem dostosowuje się do danego rodzaju podłoża.

Ulga przy siedzeniu i staniu

Podczas siedzenia lub stania na pochyłościach Triton smart ankle może opierać się całkowicie o podłoże. Daje to nie tylko naturalny wygląd, ale także przede wszystkim przynosi ulgę użytkownikowi odciążając stronę amputowaną.

Regulacja wysokości pięty

Bez względu na to, czy chodzi się boso, na płaskich podeszwach czy obcasach - dzięki regulacji wysokości pięty można stać i chodzić w zrównoważony, stabilny sposób w różnych butach za naciśnięciem jednego przycisku.

Obsługa przez aplikację na smartfony

Triton smart ankle można łatwo i wygodnie obsługiwać poprzez aplikację na smartfon. Nie jest potrzebne dodatkowe zdalne sterowanie. Poza stanem akumulatora i regulacją wysokości obcasa, można zmieniać sztywność przodostopia: przełączać na bardziej relaksacyjny lub dynamiczny sposób chodzenia lub na krótko wyłączyć stopę. W tym czasie można dowolnie dopasować zgięcie stopy co szczególnie ułatwia zakładanie spodni.

Funkcjonalność

Stopa Triton smart ankle bazuje na sprawdzonej weglowej podstawie, która charakteryzuje się znakomitą dynamiką podczas ruchu i jest wykorzystywana we wszystkich stopach Triton. Natomiast, w przeciwieństwie do stóp rodziny Triton, stopa Triton smart ankle wyposażona została w zaawansowaną technologię mikroprocesorową, która kontroluje wszystkie procesy aby ułatwiać codzienne życie użytkownika tej stopy.

Przy każdym kroku czujniki stopy dostarczają dane do mikroprocesora w celu określenia potrzeby adaptacji stawu skokowego stopy. Wynikiem adaptacji jest zgięcie grzbietowe lub podeszwowe stopy ułatwiające chód po rampie, zboczu lub na schodach i to przy różnych prędkościach chodu. Adaptacja następuje stopniowo (krok po kroku) aby zapewnić płynne pokonywanie danego terenu.

Ruchomy staw skokowy umożliwia:

  • Dostosowanie do ramp, schodów i różnych prędkości chodu,
  • Dostosowanie do butów o różnej wysokości obcasa,
  • Funkcję odciążenia kikuta podczas siedzenia lub stania na pochyłości.


Podobne produkty