Triton - rodzina produktów

Dla aktywnego trybu życia!Korzyści w pigułce

Absorbcja wstrząsów

Poruszając się z protezą wyposażoną w stopę protetyczną Triton uderzasz piętą o podłoże, sprężystość stopy jest odpowiednia dla skutecznego tłumienia wstrząsów, co odciąża twoje stawy i kręgosłup.

Harmonijny chód

Energia wytworzona i zmagazynowana przy kontakcie pięty z podłożem jest stopniowo wyzwalana w fazie wymachu. Przeniesienie ciężaru ciała przebiega bez wysiłku, a wzorzec chodu jest naturalny i harmonijny.

Harmonijne stanie

Układ połączonych sprężyn węglowych jest elastyczny. Niezależnie od ruchu, reakcja stopy na zmiany obciążenia ciała jest niemalże zupełnie naturalna. Twoja pozycja jest stabilna i rozluźniona.

Zróżnicowana długość kroku

Krótkie i szybkie lub długie kroki - przodostopie protezy składa się z segmentów, a powierzchnia na której rozkłada się obciążenie jest przedłużona do dużego palca. Korzystasz z mocnego przejścia do fazy wymachu i masz możliwość urozmaicania kroków stosownie do swoich potrzeb.

Szybkie zmiany kierunku

Rozdzielone przodostopie umożliwia kontrolowanie protezy - również na nierównym terenie - na przykład na brukowanych ulicach lub w lesie. Nawet nagłe zmiany kierunku, często potrzebne w czasie uprawiania sportu, nie sprawiają już problemu dzięki stopie Triton.

Sporty i życie codzienne

Szybkie zmiany kierunku podczas gry w tenisa, wysokie podskoki przy rzucie do kosza, piesze wędrówki na nierównych traktach, szybki bieg aby złapać autobus, długotrwałe stanie w pracy: stopa Triton sprawdza się idealnie w wielu codziennych sytuacjach oraz w trakcie uprawiania sportu.

Oddzielony duży palec

Oddzielony duży palec umożliwia noszenie obuwia typu japonki lub sandały. Ma to niebagatelne znaczenie dla osób ceniących estetykę.

Indywidualny wybór

Czy uprawiasz dużo dyscyplin sportu, potrzebujesz wodoodpornej lub bardzo wytrzymałej stopy dopasowanej do swojej aktywności? Do wyboru masz łącznie pięć różnych stóp protetycznych z rodziny Triton - dopasowanych do twoich osobistych wymagań. Zapytaj technika ortopedę o stopy Triton odpowiednią dla ciebie.

Funkcjonalność

Triton - rodzina produktów

Oprócz podstawowego modelu stopy Triton, dostępne są inne wysokiej jakości modele stóp: Triton Vertical Shock, Triton Harmony, Triton Low Profile i Triton Heavy Duty. Wszystkie te modele są oparte na podstawowym modelu Triton, jednak ich funkcjonalność spełnia specyficzne wymagania różnych użytkowników.

Triton

Celem dobrania odpowiedniej stopy jest osiągnięcie wzorca chodu możliwie zbliżonego do naturalnego. Wiemy, że moment przenoszenia ciężaru na stopie gra tutaj kluczową rolę. Im łagodniejsze przeniesienie ciężaru ciała, tym płynniejszy jest chód użytkownika. Dzięki swojej unikalnej budowie Triton zapewnia nie tylko wspomnianą już funkcję, ale również zapewnia stabilność, bezpieczeństwo oraz doskonałą kontrolę na nierównych powierzchniach - oraz niezrównany komfort użytkowania.

Triton Vertical Shock

Model Triton Vertical Shock oferuje użytkownikowi dodatkową redukcję wstrząsów. Siły oddziałujące na kikut podczas chodzenia, biegania oraz intensywnego uprawiania sportów są znacznie zmniejszone. Dzięki temu stopa zapewnia użytkownikowi niezawodne podparcie, nawet przy ekstremalnych obciążeniach.

Triton Harmony

Prawdziwa perełka wśród stóp protetycznych. Podobnie jak model Vertical Shock, Triton Harmony zapewnia zwiększoną redukcję wstrząsów. Dodatkowo model Harmony wyposażony został w system podciśnienia, który poprawia przyleganie kikuta do leja protezy. To spójne połączenie poprawia również czucie głębokie kończyny oraz zwiększa bezpieczeństwo w każdej sytuacji. System Harmony również pomaga kontrolować zmiany objętości kikuta. Stopa Triton została perfekcyjnie połączona z systemem zawieszenia protezy Harmony. Idealne rozwiązanie dla użytkowników ze średnio długim kikutem podudzia.

Triton Low Profile

Dzięki modelowi Triton Low Profile zalety stóp Triton takie jak dynamiczna reakcja oraz sprężystość dostępne są również dla osób, u których długość kikuta ogranicza możliwości zastosowania powyższych modeli stóp. Dzięki użyciu tytanowego adaptera oraz antykorozyjnych śrub stopa jest wyjątkowo wytrzymała i wodoodporna.

Triton Heavy Duty

Model Heavy Duty oferuje wyższy limit obciążenia dla wyjątkowo aktywnych użytkowników. Ottobock zaleca niezwykle solidny model Heavy Duty dla osób u których praca lub czynności rekreacyjne stwarzają szczególne wymagania. Model Heavy Duty gwarantuje ochronę przed wodą i wilgocią oraz odporność na wysokie obciążenia. Antykorozyjne metalowe części i śruby również sprawiają że proteza stopy jest wodoodporna.

Rekomendowane przeguby kolanowe

Dla pacjentów po amputacji udowej, Ottobock zaleca połączenie stóp protetycznych Triton z C-Leg i Genium. Sterowane mikroprocesorem przeguby kolanowe są odpowiednie dla osób o wysokim poziomie aktywności i wspomagają naturalny wzorzec chodu z dużą dbałością o szczegóły. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowszej technologii komputerowej, czujników i sterowników. W rezultacie przeguby kolanowe inteligentnie reagują w szerokim zakresie codziennych sytuacji.