Bioniczny system protezowy Genium X3
Korzyści w skrócie

Genium X3 user plays with her dog in the garden

Pewność na każdym kroku

Dzięki unikalnej technologii, sterowana mikroprocesorem proteza kończyny dolnej zapewnia gładki chód, który nie obciąża organizmu, odciąża układ mięśniowo-szkieletowy i zapewnia swobodę w codziennym życiu.

Genium X3 user Kerstin plays with her children and dog in the garden.

Duża naturalność dzięki zaawansowanym technologicznie funkcjom

Dzięki inteligentnej technologii czujników, Genium X3 reaguje niezawodnie - w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możesz zmieniać prędkość chodzenia, wchodzić po schodach krok po kroku, bezpiecznie pokonywać przeszkody, stać w swobodnej pozycji na pochyłościach i chodzić do tyłu.

Kerstin cleans up the lake

Woda? Nie ma sprawy

Genium X3 pozwala bez zastanawiania się wziąć prysznic, pływać lub pracować w wilgotnych warunkach. Specjalne materiały, osłony i komponenty chronią elektronikę. Przegub jest wodoodporny (nawet w przypadku silnych strumieni wody) i odporny na korozję.

Genium X3 user Kerstin uses the MyModes plus for sports.

Tryby niestandardowe

Chcesz na stałe skonfigurować protezę dla czynności, które często wykonujesz? Nie ma sprawy: dzięki dużemu wyborowi MyModes plus, Ty i twój technik możecie ustawić pięć ustawień wstępnych do pracy, rekreacji i sportu. Można je łatwo wybrać za pomocą aplikacji lub wzorca ruchu.

 Genium X3 user Kerstin uses the Cockpit app to configure her leg prosthesis for training on the cross-trainer.

Samodzielna zmiana ustawień protezy

Nową protezę Genium X3 można łatwo konfigurować dzięki nowej aplikacji Cockpit na urządzenia iPhone (iOS) i urządzenia z systemem Android. Pozwala to sprawdzić poziom naładowania baterii lub szybko aktywować osobiste ustawienia wstępne.

więcej

Genium X3 user Kerstin is exhausted after running with her leg prosthesis.

Poruszanie się z dużą prędkością

Niezależnie od tego, czy biegniesz na autobus, czy chcesz dotrzymać tempa dzieciom: funkcja walk-to-run umożliwia szybką zmianę prędkości na krótkie sprinty. Dodatkowy tryb biegania na dłuższych dystansach został opracowany specjalnie do zajęć sportowych z Genium X3.

Funkcjonalność

 Genium X3 product image

Unikalna technologia w centrum Twojej mobilności

Ruch jest obliczany przez protezę Genium X3 z nieporównywalną dokładnością i inicjowany w czasie rzeczywistym, na nierównym terenie i zboczach, przy zmianie prędkości lub w ograniczonej przestrzeni. Badania dowodzą, że zapewnienie ukierunkowanej ulgi dla przeciwnej strony ciała daje również długoterminowe korzyści zdrowotne. Szczególnie wytrzymałe materiały zapewniają jeszcze większą swobodę ruchów, także w mokrych i trudnych warunkach. Możesz skupić uwagę na ważnych rzeczach w życiu, zamiast myśleć o każdym kroku. Technologia, która służy ludziom.

 Genium X3 product image

Inteligentne opcje regulacji za pośrednictwem aplikacji

Wszystko w Twoich rękach. Dzięki zintegrowanej funkcji Bluetooth®, protezę Genium X3 można kontrolować za pomocą aplikacji. To sprawia, że ​​bardzo łatwo wybrać dodatkowe wzorce ruchu, które są wgrane przez technika jako MyModes. Przełącz się na tryb wyciszenia, gdy jesteś w kinie lub w teatrze. Za pomocą aplikacji Cockpit możesz także odczytać poziom naładowania baterii. Nową protezę Genium X3 można skonfigurować za pomocą aplikacji Cockpit urządzenia z systemem Android, a także urządzenia Apple (iOS).

Idealne elementy protezy

Triton Low Profile

Triton Low Profile

Dzięki Triton Low Profile, doskonała funkcjonalność Triton jest dostępna nawet dla użytkowników protez z ograniczonym miejscem na integrację protezy stopy.

Triton Heavy Duty

Triton Heavy Duty jest szczególnie mocna i wytrzymała. Jest tak dzięki adapterowi wykonanemu z tytanu. Niekorodujące części metalowe sprawiają, że stopa jest także wodoodporna.

Lej protezowy SiOCX

Lej protezowy SiOCX

System leja SiOCX TF, który zapewnia optymalną przyczepność i lepsze wyczucie otoczenia, a jednocześnie zapewnia wysoki komfort podczas siedzenia i chodzenia, jest dostępny z pełnym lejem zewnętrznym lub z ramowym lejem zewnętrznym oraz w różnych kolorach leja wewnętrznego. Kombinacja materiałów przyjaznych dla skóry, takich jak silikon HTV, włókno węglowe i elastyczna tkanina Dyneema zapewnia maksymalny komfort, higienę i funkcjonalność. Komfort podczas siedzenia, optymalna przyczepność kikuta w leju i skuteczna ochrona wrażliwych obszarów kikuta efektywnie poprawiają jakość codziennego życia.

Naczęściej zadawane pytania

 • Kto może nosić protezę Genium X3?

  Proteza Genium X3 przeznaczona jest dla osób z amputacją na poziomie uda, które chcą na co dzień korzystać z jej wyjątkowych cech i chcą doświadczyć nowych możliwości dzięki odporności na wodę i korozję. Osoby po amputacji obustronnej mogą również nosić protezę Genium X3. Specjalne funkcje dostosowane do potrzeb osób po amputacji obustronnej można aktywować w oprogramowaniu regulacyjnym.

 • Gdzie mogę przetestować protezę Genium X3?

  Proteza kończyny dolnej Genium X3 jest dopasowywana przez certyfikowane firmy medyczne, których pracownicy ukończyli specjalne szkolenie. Próbne dopasowanie można przeprowadzić w jednej z tych firm. Odbywa się to przez ustalony wcześniej okres czasu i jest w razie potrzeby monitorowane przez Ottobock.

 • Ile czasu zajmie mi nauczenie się prawidłowego korzystania z Genium X3?

  Nie możemy tego jednoznacznie określić.

  Większość użytkowników testowych jest w stanie pokonać schody krok po kroku już pierwszego dnia. Może to jednak zająć kilka dni lub tygodni, w zależności od indywidualnej sytuacji.

 • Co obejmuje dopasowanie protezy kończyny dolnej Genium X3?

  Dopasowanie obejmuje wszystkie elementy od odpowiedniego leja protezy po stopę protetyczną. Twój technik ortopeda dostosuje te komponenty do Twoich indywidualnych potrzeb. Montaż i regulacja wybranych elementów są oczywiście również częścią tego procesu, a także regularnych przeglądów serwisowych.

 • Jak długo wytrzyma bateria protezy Genium X3?

  Dzięki inteligentnemu zarządzaniu energią, pojemność baterii protezy Genium X3 to pięć dni po pełnym naładowaniu. Zalecamy jednak ładowanie protezy każdej nocy.

 • Skąd będę wiedzieć, kiedy bateria się wyczerpuje?

  Sygnały wibracyjne ostrzegą Cię w odpowiednim czasie, gdy poziom naładowania baterii będzie krytycznie niski. Po całkowitym wyczerpaniu się baterii lub w przypadku awarii zasilania, Genium X3 automatycznie przełączy się w tryb bezpieczeństwa.

Do pobrania

Proszę wybrać odpowiedni format:

Genium/Genium X3 – przewaga udowodniona klinicznie

Niniejsza broszura przedstawia kliniczne dowody przewagi Genium nad protezą C-Leg.


Akcesoria

Podobne produkty