Proteza nogi C-Leg 4Korzyści

Taniec na C-Legu 4

Większa swoboda ruchów

Wzorce ruchów są dla użytkowników C-Leg znacznie łatwiejsze, nawet na różnych powierzchniach, takich jak piasek, trawa lub żwir. Sekwencje mniejszych kroków i wzorzec chodu użytkownika przy zmianie prędkości chodzenia, kontrolowane są płynniej. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie nosiłeś protezy C-Leg, dzięki jej technologii okres dostosowawczy będzie bardzo krótki.

Użytkownik z protezą nogi C-Leg idzie do pracy poza biurowcem ze szklanymi frontami.

Większa mobilność

Płynność ruchów osiąga się przede wszystkim wtedy, gdy proteza szybko reaguje na różne codzienne sytuacje. Siły oporowe protezy C-Leg dostosowują się w czasie rzeczywistym do wszystkich wzorców chodu, czy to na równym podłożu, na schodach, pochyłościach, czy na zmiennych powierzchniach. Skutkuje to zauważalnie płynniejszym i bardziej niezawodnym wzorcem ruchu - oraz większą energią na to, na co masz w życiu ochotę.

Użytkownik C-Lega stoi w kręgu swoich kolegów na porannym spotkaniu.

Sam wybierasz funkcję fazy stania

Przyjmij swobodną pozycję z lekko zgiętym przegubem kolanowym. Jest to szczególnie pomocne na zboczach i nierównych powierzchniach. Twój technik ortopeda pomoże Ci dostosować funkcję fazy stania do indywidualnych potrzeb. Dzięki tej funkcji, proteza wykrywa Twój ruch, gdy chcesz stanąć w pozycji swobodnej i kiedy będziesz potrzebował wsparcia przy następnym kroku.

Trzy pary przechodzą przez las ręka w rękę jedna za drugą. Kobieta na pierwszym planie używa C-Lega.

Mechanizm kontroli potknięcia dla większego bezpieczeństwa

W przypadku protezy C-Leg, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Wiele przeprowadzonych badań dowiodło, że częstotliwość upadków u osób z amputacją na poziomie uda jest znacznie niższa w przypadku C-Leg, w porównaniu do protez konwencjonalnych. Sprawia to, że ​​C-Leg jest jedną z najbardziej niezawodnych protez kończyny dolnej na świecie. Badania naukowe dowiodły, że dzięki temu użytkownicy mają większe zaufanie do protezy i mogą skupić się na otoczeniu. Mechanizm kontroli potknięcia jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo.

Użytkownik C-Lega siedzi przy stole kuchennym ze swoim przyjacielem.

Wygodne siedzenie

Funkcja siedzenia automatycznie zapewnia Ci bardzo ważne wsparcie. Dzięki wyłączeniu we właściwym momencie oporów przegubu możesz przybrać zrelaksowaną i wygodną pozycję siedzącą.

Użytkownik C-Leg 4 sprawdza poziom naładowania akumulatora w mechatronicznym przegubie kolanowym.

Inteligentne sterowanie za pomocą aplikacji

Aplikacja Cockpit umożliwia obsługę protezy C-Leg bezpośrednio za pomocą smartfona - z systemem Android lub Apple (iOS) i dostęp do informacji o przegubie, takich jak poziom naładowania baterii. C-Leg komunikuje się z aplikacją za pomocą wbudowanego interfejsu Bluetooth®.

Wodoodporność C-Lega

Na każdą pogodę

Proteza C-Leg jest odporna na warunki atmosferyczne, dlatego niespodziewany deszcz podczas spaceru nie będzie żadnym problemem.

Atrakcyjny wygląd C-Lega

Osłona ochronna i atrakcyjny wygląd

Osłona ochronna C-Leg chroni protezę przed uderzeniami, wpływami otoczenia i przed zużyciem. Składa się ona z solidnego elementu głównego osłony ochronnej, wkładki ochronnej na część przednią, jak również mankietu ochronnego na stopę. Osłona ochronna dodaje protezie również naturalnej objętości pod długą nogawką spodni.

Dziewczyna prowadzi konia przez tereny jeździeckie. Używa C-Leg na prawej nodze.

Sprawdzona w udokumentowanych badaniach

Proteza C-Leg to najczęściej wybierany i najlepiej przebadany przegub kolanowy sterowany mikroprocesorem w swojej klasie. Użytkownicy na całym świecie ufają protezie C-Leg, ponieważ pomaga im prowadzić niezależne życie.

Funkcjonalność

Inteligentny system

Technologia C-Leg zapewnia inteligentne sterowanie protezą dla osób z amputacją na poziomie uda i dostosowuje ją do Twojego wzorca chodu w czasie rzeczywistym. Odpowiada za to złożony system czujników, który na bieżąco przechwytuje dane i rozpoznaje, w której fazie chodu jesteś, czy na poziomie podłoża, czy schodzisz krok po kroku po schodach, czy też jesteś na zboczu lub trudnej nawierzchni takiej jak podłoże leśne, piasek czy żwir. To sprawia, że ​​C-Leg jest jedną z najbardziej niezawodnych protez kończyny dolnej. Dzięki zdolności protezy do samoadaptacji, użytkownik może również pokonywać niewielkie przeszkody, nierówny teren lub poruszać się w tłumie.

Do pobrania

Proszę wybrać odpowiedni format:

C-Leg 4! Teraz możesz więcej!

Niezawodny! Uznany lider!

Proszę wybrać odpowiedni format:

C-Leg – pierwsze wyniki kliniczne

Przedstawiamy pierwsze wyniki badań klinicznych przegubu C-Leg4.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jakie korzyści związane z C-Leg zostały udowodnione w testach klinicznych?

  Liczne szczegółowe badania naukowe rozpatrzyły zalety technologii C-Leg wśród osób po amputacji udowej. Badania te potwierdziły między innymi, że częstotliwość upadku jest znacznie niższa wśród użytkowników C-Leg niż w przypadku innych systemów protez kończyn dolnych. System ten charakteryzuje się wysokim poziomem niezawodności. Dodatkowo, użytkownik protezy nie musi skupiać całej swojej uwagi na protezie, mogąc poruszać się swobodnie w codziennych sytuacjach. Badania pokazują również, że użytkowników C-Leg cechuje większa pewność siebie, ich poziom aktywności zwiększa się, a ich wydatek energii podczas chodzenia jest mniejszy. Potrafią pokonywać dłuższe dystanse.

 • Gdzie można kupić C-Leg?

  Protezę C-Leg można zakupić w firmie z zaopatrzeniem medycznym. Wykwalifikowany technik ortopeda udzieli Państwu fachowej porady oraz dopasuje protezę do Państwa indywidualnych potrzeb.

 • Gdzie można przetestować C-Leg?

  Wiele pracowni ortopedycznych oferuje próbne zaopatrzenie. Więcej informacji na ten temat udzieli Państwu technik ortopeda. Proces zaopatrzenia próbnego odbywa się przez ustalony okres czasu i w razie potrzeby jest monitorowane przez Ottobock.

 • Co zawiera zaopatrzenie protetyczne?

  Zaopatrzenie protetyczne zawiera wszystkie elementy - od stopy poprzez system przegubu kolanowego, w tym lej, który będzie dopasowany do Państwa indywidualnych potrzeb przez technika ortopedę. Zaopatrzenie obejmuje również montaż i konfigurację systemu, oraz regularne przeglądy podczas całego okresu użytkowania C-Leg.

 • Co stanie się w przypadku wyczerpania baterii?

  Gdy bateria zaczyna się rozładowywać, pojawia się sygnał dźwiękowy i wibracyjny. W momencie wyczerpania baterii, C-Leg automatycznie przełącza się na tryb bezpieczeństwa, tak więc opór w fazie podparcia nadal pozostaje aktywny.

 • Czy można kąpać się lub pływać w protezie C-Leg?

  Nie. Proteza C-Leg jest wodoszczelna w stopniu minimalnym i jest przystosowana do różnorodnych codziennych sytuacji (i warunków pogodowych).

 • Jak długo trwa nauka chodzenia na protezie C-Leg?

  Wiele osób po amputacji udowej potrafi schodzić ze schodów krok po kroku już w pierwszym dniu użytkowania protezy C-Leg.

  Mimo to, oswojenie z protezą może zająć od kilku dni do kilku tygodni. Wszystko zależy od Państwa indywidualnej kondycji, konkretny termin jest trudny do oszacowania.


Akcesoria

Podobne produkty