Stopa protetyczna – 1C50 Taleo

Przemysław Świercz o stopie Taleo

Od momentu założenia stopy Taleo, chodzenie daje jeszcze więcej radości. Konstrukcja stopy zapewnia stabilizację w każdym momencie stawiania kroku. Postawienie nogi, przejście z pięty na palce i odbicie odbywa się w bardzo płynny sposób i daje pełną radość z chodzenia.

Stopa Taleo świetnie sprawdza się na nierównościach. Jej elastyczna konstrukcja sprawia, że absorbuje siły oddziałowujące na kikut podczas chodzenia. Wszelki dołki, kępy trawy, kamienie, kostki brukowe nie sią już przeszkodą w codziennym użytkowaniu. Również wchodzenie pod górę jest dużo łatwiejsze niż przy innych rozwiązaniach. Stopa bardzo fajnie układa się względem podłoża i ułatwia marsz na najwyższe szczyty.

Wiosna i lato to czas kiedy można cieszyć się chodzeniem w japonkach. Stopa Taleo pozwala na założenie tego typu obuwia. Klapki trzymają się nogi, nie przekręcają się i nie zsuwają. Układ stopy umożliwia założenie kowera z oddzielnym dużym palcem, który jest dość blisko pozostałych czterech palców i dzięki temu pasek od japonek nie ucieka z nogi. Wiosna i lato to nie tylko lekkie obuwie ale również czas który można spędzić nad wodą. I tu również stopa Taleo wychodzi naprzeciw moim oczekiwaniom. Jestem osobą aktywną i lubię spędzać czas uprawiając sporty wodne. Żeglarstwo, pływanie na SUPie to tylko przykłady aktywności, którymi mogę się cieszyć w ostatnim czasie. Stopa Taleo jest wodoodporna i niegroźny jej kontakt z wodą co daje wiele możliwości.

Kolejnym atutem stopy Taleo jest jej waga. Przy moim krótkim kikucie to istotny aspekt, czuję każdy gram dźwiganej protezy. Lekkość stopy Taleo pozwala na łatwiejsze i szybsze chodzenie. Kikut nie jest tak mocno obciążony i zmęczony na koniec dnia.

Polecam tą stopę wszystkim osobom, które od protezy oczekują stabilizacji i komfortu w chodzeniu.


Przetestuj stopę Taleo

Zobacz jak stopa sprawdza się w Twoim przypadku. Wypełnij formularz a my skontaktujemy się z Tobą w sprawie testowania.


Korzyści

Płynny ruch przetaczania zapewnia łatwość chodzenia

Płynny ruch przetaczania od uderzenia pięty do oderwania palców od podłoża zapewnia bezproblemowe i wygodne chodzenie bez martwych punktów. Umożliwia płynne poruszanie się, gdy spontanicznie zmieniasz prędkość i kierunek chodu.

Energooszczędne chodzenie zapewnia mniejsze zmęczenie pod koniec dnia

Spędzanie całego dnia na nogach nie jest już problemem. Taleo zapewnia Ci odpowiednią ilość energii na każdy krok. Będziesz mieć więcej energii na pokonywanie większych odległości lub chodzenie z różną prędkością.

Swobodne i komfortowe poruszanie się po nierównym terenie

Stopa protetyczna Taleo doskonale dostosowuje się do różnych warunków terenowych. Możesz swobodnie i wygodnie poruszać się na nierównym lub zmiennym terenie - bez względu na to, czy jesteś w domu, na trawie, leśnej ścieżce czy na skalistym podłożu!

Słona woda nie jest zakazana

Czasami nie da się uniknąć zamoczenia protezy! Słona i słodka woda nie stanowią problemu dla Taleo. Dodatkowo, kanały odprowadzające wodę na adapterze połączeniowym oraz otwory w podeszwie stopy pozwalają wodzie odpłynąć - dzięki czemu możesz cieszyć się swoim hobby bez zmartwień.

Wygodne chodzenie na boso

Czy wolisz zdjąć buty, kiedy jesteś w domu? Stopa z włókna węglowego Taleo pozwala wygodnie chodzić boso w pomieszczeniach przez krótkie okresy czasu.

Chodzenie w sandałach i naturalny wygląd

Taleo posiada oddzielony duży palec u nogi, dzięki czemu można nosić sandały w ciepłe dni lub na basenie. Smukły kształt ułatwia technikom ortopedom dopasowanie kosmetyczne - dla naturalnego wyglądu.

Często zadawane pytania

 • Co sprawia, że stopa protetyczna Taleo jest wyjątkowa?

  Stopa z włókna węglowego Taleo umożliwia płynne chodzenie, dzięki czemu masz więcej energii będąc w ruchu! Jej zrównoważone połączenie dynamiki i elastyczności oraz sztywności pięty, które można dostosować do indywidualnych potrzeb, zapewniają większą swobodę ruchów. Aby samemu się o tym przekonać, porozmawiaj ze swoim technikiem ortopedą.

 • Czy stopa protetyczna Taleo jest odpowiednia dla mnie?

  Stopa protetyczna Taleo przeznaczona jest dla osób aktywnych (stopień mobilności 3-4), poruszających się w zróżnicowanym środowisku w pomieszczeniach oraz na zewnątrz, przywiązujących dużą wagę do bezproblemowego chodzenia, a także możliwości pójścia wszędzie tam, gdzie życie ich zaprowadzi. Nadaje się dla użytkowników o wadze do 150 kg. Zarówno osoby po amputacji poniżej, jak i powyżej kolana mogą używać tej elastycznej stopy protetycznej.

 • Czy z Taleo można uprawiać sporty?

  Taleo to przede wszystkim stopa protetyczna, która zapewnia wsparcie w szerokim zakresie codziennych czynności. Stopa z włókna węglowego Taleo doskonale nadaje się również do okazjonalnych lekkich zajęć sportowych, takich jak badminton lub frisbee.

 • Czy Taleo jest wodoodporna?

  Tak, stopa protetyczna Taleo jest wodoodporna i można jej używać w słonej lub słodkiej wodzie. Oprócz materiału odpornego na wodę, stopa z włókna węglowego posiada również kanały odprowadzające wodę na adapterze połączeniowym oraz otwory w podeszwie stopy, które pozwalają wodzie odpłynąć z protezy. Aby utrzymać funkcjonalność stopy, konieczne jest jej czyszczenie zgodnie z instrukcją po użytkowaniu w wodzie.

 • Czy stopa Taleo jest dostępna w moim rozmiarze?

  Stopa protetyczna dostępna jest w różnych rozmiarach od 22 do 30 cm. Twój technik ortopeda dobierze stopę Taleo odpowiednią dla Ciebie na podstawie rozmiaru stopy oraz masy ciała.

 • Czy będę potrzebował nowej protezy dla Taleo?

  Nie, stopę Taleo można zintegrować z nową lub istniejącą protezą modułową, pod warunkiem, że ma wystarczającą wysokość konstrukcyjną.

 • Czy wraz z Taleo muszę nosić specjalne buty?

  Nie, Taleo wyposażone jest w pokrycie kosmetyczne, które ma kształt naturalnej stopy i dlatego jest kompatybilne ze wszystkimi typowymi butami. Dodatkowo, dostępne są dwie opcje pokrycia kosmetycznego - szczupła i normalna stopa, w większości rozmiarów, tak aby jak najlepiej dopasować się do naturalnej stopy. Oddzielony duży palec u nogi umożliwia nawet noszenie sandałów, a także chodzenie boso w pomieszczeniach przez krótkie okresy czasu.

 • Czy mogę przetestować Taleo?

  Tak, oczywiście, możesz przetestować stopę protetyczną Taleo. Porozmawiaj ze swoim technikiem ortopedą.

Do pobrania

Proszę wybrać odpowiedni format:

Taleo 1C50

Gotowy na każdy dzień życia

Proszę wybrać odpowiedni format:

Trias, Taleo, Triton

Ponieważ każdy ma swoją osobowość


Zalecane komponenty protetyczne

Podobne produkty