Stopa protetyczna Taleo Side FlexKorzyści w skrócie

Peter is standing on the sailboat raising the sail.

Bezpieczny kontakt z podłożem na całej powierzchni

Zespół przegubowy stopy zapewnia bezpieczny, pełny kontakt z podłożem – nawet podczas chodzenia lub stania na nierównych powierzchniach i zboczach bocznych. Możesz w pełni skoncentrować się na ludziach i przedmiotach wokół Ciebie!

Peter is playing badminton in the garden with his daughters.

Zmniejszone obciążenia boczne

Czy drażni Cię boczne obciążenie kolana lub leja protezy? Dzięki wyjątkowemu bocznemu dopasowaniu do terenu, stopa z włókna węglowego Taleo Side Flex przyczynia się do zmniejszenia momentu przechylania na bok.

Peter is kneeling on the pier and fastening a rope.

Większa swoboda ruchów

Ty decydujesz dokąd idziesz i jak się poruszasz. Niezależnie od tego, czy poruszasz się w ciasnych przestrzeniach, czy na chwiejnym podłożu, stoisz z rozstawionymi nogami lub luźno się o coś opierasz, Taleo Side Flex pozwala na to przy mniejszej liczbie ruchów kompensacyjnych.

Peter shakes out the picnic blanket with his daughters.

Komfort i większe poczucie bezpieczeństwa

W porównaniu ze standardowymi stopami protetycznymi z włókna węglowego z podzieloną sprężyną, Taleo Side Flex w wyjątkowo wysokim stopniu dopasowuje się do bocznych stoków i nierównego terenu zaraz po uderzeniu pięty. Ma to pozytywny wpływ na odczuwany komfort i bezpieczeństwo.

Peter is sitting on his paddle board.

Zapraszamy do wody! Nieważne, czy jest to woda słodka, słona czy chlorowana.

Taleo Side Flex jest odporna na słodką, słoną i chlorowaną wodę, dzięki czemu możesz brać prysznic, pływać lub pracować w wilgotnych warunkach. Otwory w pokryciu kosmetycznym zapobiegają gromadzeniu się wody w protezie.

Funkcjonalność

A new standard for mediolateral flexibility

Nowa elastyczność boczna

Konwencjonalne stopy protetyczne dostosowują się do bocznych zboczy tylko w niewielkim stopniu podczas uderzenia piętą. Dopiero później stopy te dostosowują się w większym stopniu, w miarę wzrostu obciążenia przodostopia, przy czym maksymalna adaptacja następuje pod koniec fazy podporu. Taleo Side Flex w wysokim stopniu dopasowuje się do bocznych stoków i nierównego terenu zaraz po uderzeniu pięty. Ma to pozytywny wpływ na komfort i bezpieczeństwo użytkownika.

FAQ

 • Czy stopa protetyczna Taleo Side Flex jest odpowiednia dla mnie?

  Tak jak wszystkie stopy protetyczne z serii Taleo, Taleo Side Flex przeznaczona jest dla aktywnych użytkowników (stopień mobilności 3-4), poruszających się w zróżnicowanym środowisku w pomieszczeniach oraz na zewnątrz, przywiązujących dużą wagę do bezproblemowego chodzenia. Stopa protetyczna Taleo Side Flex jest dla Ciebie szczególnie odpowiednia, jeśli zależy Ci na wysokim stopniu komfortu leja protezy na nierównych powierzchniach i pochyłościach bocznych. Przeznaczona jest dla użytkowników o masie ciała do 130 kg. Ze względu na swą niską wysokość konstrukcyjną, Taleo Side Flex jest również odpowiednia dla użytkowników, u których dostępna jest ograniczona wysokość konstrukcyjna do montażu stopy protetycznej, na przykład z powodu długiego kikuta amputowanej kończyny. Stopy można używać zarówno w przypadku amputacji poniżej, jak i powyżej kolana.

 • Czym różni się stopa z włókna węglowego Taleo Side Flex od innych stóp protetycznych z elastycznością boczną?

  Taleo Side Flex to stopa protetyczna o niezwykłym stopniu elastyczności bocznej, która odróżnia ją od innych stóp protetycznych. Natychmiast i w kontrolowany sposób dostosowuje się do aktualnej sytuacji. Poprawia to komfort i pomaga użytkownikom czuć się bezpieczniej.

 • Czy stopa Taleo Side Flex jest wodoodporna?

  Tak, stopa Taleo Side Flex jest wodoodporna i można jej używać w słonej, słodkiej lub chlorowanej wodzie. Szczególną cechą tej stopy protetycznej jest to, że otwory w pokryciu kosmetycznym umożliwiają odpływ wody z protezy. Aby utrzymać funkcjonalność stopy, konieczne jest jej czyszczenie zgodnie z instrukcją po użytkowaniu w wodzie.

 • Czy można regulować opór elastyczności?

  Nie, wartości empiryczne pokazują, że ten sam opór korzystny jest dla wszystkich użytkowników.

 • Czy z Taleo Side Flex można uprawiać sporty?

  Stopa protetyczna Taleo Side Flex ma przede wszystkim zapewnić wsparcie w szerokim zakresie codziennych czynności. Jednak okazjonalne uczestnictwo w lekkich zajęciach sportowych, takich jak badminton lub frisbee, jest zdecydowanie możliwe z tą stopą z włókna węglowego.

 • Czy stopa Taleo Side Flex jest dostępna w moim rozmiarze?

  Stopa protetyczna dostępna jest w różnych rozmiarach od 22 do 30 cm. Twój technik ortopeda dobierze odpowiednią stopę dla Ciebie na podstawie rozmiaru stopy oraz masy ciała.

 • Czy stopę Taleo Side Flex można zintegrować z moją protezą?

  Stopę protetyczną Taleo Side Flex można zintegrować z nową lub istniejącą protezą modułową, pod warunkiem, że ma wystarczającą wysokość konstrukcyjną. Twój technik ortopeda udzieli Ci informacji na ten temat.

 • Czy mogę przetestować Taleo Side Flex?

  Tak, oczywiście, możesz przetestować Taleo Side Flex. Porozmawiaj ze swoim technikiem ortopedą lub skontaktuj się z nami.

Do pobrania

Proszę wybrać odpowiedni format:

Rodzina produktów Taleo

Proszę wybrać odpowiedni format:

1C58 Taleo Side Flex

Proszę wybrać odpowiedni format:

Stopa protetyczna Side Flex


Ottobock foot options

Stopa protetyczna ma wpływ na sukces całej protezy

Stopa protetyczna daje nieograniczone możliwości. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą po amputacji powyżej, czy poniżej kolana, jakość i wydajność stopy protetycznej będzie mieć wpływ na jakość i działanie całej protezy.

więcej


Podobne produkty