EmpowerKorzyści w skrócie

Mattias goes hiking in the woods with two friends.

Pokonywanie większych odległości z większą prędkością

Stopa protetyczna Empower zapewnia dokładnie tyle siły napędowej przy każdym kroku, ile potrzebujesz, aby odepchnąć się i ruszyć do przodu.

Mattias walking down a rocky hill.

Bardziej stabilny chód podczas schodzenia ze zboczy

Podczas schodzenia ze wzniesień, stopa Empower obniża się, aby dostosować się do nachylenia terenu. Zapewnia to większą stabilność, ponieważ możesz szybciej postawić całą stopę na ziemi.

Rob climbing stairs with his Empower.

Lepsza jakość codziennego życia

Zbocza i schody są często wyzwaniem. Kompensacja funkcji brakujących mięśni wymaga dużego wysiłku. Stopa protetyczna Empower zapewnia moc potrzebną do ruchów do przodu i w górę. Umożliwia to pokonywanie przeszkód.

Mattias sitting in a café working on his laptop.

Funkcja odciążenia zapewnia bardziej naturalny wygląd

Podczas siedzenia stopa Empower jest opuszczana na podłogę. To nie tylko wygląda bardziej naturalnie, ale także odciąża kikut amputowanej kończyny.

Rob walking around town with his Empower.

Zmniejszone obciążenie stawów

Stopa Empower poprawia wzorzec chodu, zapewniając wsparcie i zmniejszając w ten sposób obciążenie stawów. Stopa ta może również pomóc zmniejszyć ból kolana i dolnej części pleców.

Detail of the Empower setup app.

Aplikacja konfiguracyjna dla techników ortopedów

Twój technik ortopeda skorzysta z aplikacji konfiguracyjnej, aby dostosować stopę protetyczną Empower do Twoich potrzeb.

Pen and paper.

Korzyści potwierdzone w badaniach

Zapoznaj się z naukowymi informacjami dotyczącymi stopy Empower. Zalety tej stopy protetycznej zostały udowodnione w badaniach klinicznych. Więcej informacji można znaleźć w części Do pobrania.

Prosthetic feet in detail.

Więcej niż stopa protetyczna. To fundament.

Stopa protetyczna jest kluczowa w procesie skutecznej rehabilitacji. Dowiedz się więcej o stopach protetycznych oraz o naszych innych modelach stóp tutaj.

Opinie użytkowników

Mattias hiking in the woods.

Mattias (użytkownik Empower ze Szwecji)

Większość użytkowników zna tylko mechaniczne stopy protetyczne, ale dzięki takiej stopie mechatronicznej można poruszać stawem. Jest to bardzo naturalne uczucie. Kiedy chodzisz, jest jak normalna stopa - porusza się. Daje użytkownikowi pewną moc. To prawie tak, jakby stopa Empower chodziła za Ciebie.

Devin standing in the garden with his pregnant wife.

Devin (użytkownik Empower z USA)

Stopa Empower zmieniła moje życie. Dzięki niej mogę bez bólu pracować na zmianie przez 8 godzin i więcej. To naprawdę najbardziej elastyczny staw skokowy, jakiego kiedykolwiek używałem. Ta stopa przywróciła mi jakość życia, o której marzyłem od ponad dwunastu lat. Empower to prawdziwa rewolucja.

Rob sitting on the couch putting his laptop in his backpack.

Rob (użytkownik Empower z USA)

Moim celem jest powrót do tego, kim byłem przed wypadkiem. Używając innych stóp protetycznych, często miałem bóle pleców. Nie byłem w stanie prawidłowo wykonywać swoich obowiązków w pracy. Odkąd mam stopę Empower, jestem w stanie zrobić wszystko, co robiłem kiedyś.

Funkcjonalność

Jak działa stopa Empower

Stopa protetyczna Empower naśladuje pierwotne funkcje mięśni i ścięgien, zapewniając w ten sposób płynniejszą sekwencję ruchów i bardziej fizjologiczny wzorzec chodu. Unikalną cechą jest aktywny napęd, zapewniający wysokoenergetyczne wsparcie na każdym kroku. Noga i całe ciało są popychane

do przodu. Twoja waga jest delikatnie przenoszona na zdrową kończynę

Jednocześnie czujniki regulują intensywność ruchu w przód wymaganą w danej sytuacji oraz najbardziej odpowiednią pozycję stopy.

FAQ

 • Dla kogo przeznaczona jest stopa protetyczna Empower?

  Stopa protetyczna Empower przeznaczona jest dla bardzo aktywnych osób, które poruszają się w różnych przestrzeniach w pomieszczeniach i na zewnątrz i przywiązują dużą wagę do możliwości pokonywania większych odległości oraz chodzenia z większą prędkością. Jest odpowiednia dla użytkowników o wadze do 130 kg i jest dostępna w rozmiarach 25–30 cm. Z zalet tej stopy protetycznej mogą skorzystać zarówno osoby po amputacji powyżej, jak i poniżej kolana.

 • Na jak długo wystarcza bateria?

  Bateria wystarcza na osiem godzin, w zależności od intensywności użytkowania. Oznacza to, że może być konieczna jednorazowa wymiana baterii w ciągu dnia.

  Poziom naładowania baterii można łatwo odczytać na wyświetlaczu. W podwójnej ładowarce można jednocześnie naładować dwie baterie w ciągu niecałych 90 minut.

 • Czy Empower jest wodoodporna?

  Stopa Empower nie jest wodoodporna ze względu na elementy mechatroniczne. Ta stopa posiada jednak ochronę przed zachlapaniem wodą, więc nagły deszcz podczas spaceru nie stanowi problemu.

 • Czym różni się stopa Empower od stopy protetycznej Meridium?

  Nasze mechatroniczne stopy protetyczne Empower i Meridium różnią się pod względem grupy docelowej użytkowników oraz funkcji technicznych. Stopa Empower przeznaczona jest dla aktywnych użytkowników (stopień mobilności 3-4), zaś Meridium dla średnio aktywnych użytkowników (stopień mobilności 2-3). Dzięki układowi napędowemu, stopa Empower wspiera Cię przy oderwaniu palców od podłoża. Dzięki tej stopie protetycznej możesz pokonywać większe odległości z większą prędkością. Stopa Meridium oferuje intuicyjną adaptację i bardziej naturalną sekwencję ruchów, szczególnie na nierównym terenie lub podczas noszenia butów o różnej wysokości obcasa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o stopie Meridium, kliknij tutaj.

 • Czy mogę przetestować stopę Empower jako użytkownik?

  Tak, oczywiście, możesz przetestować stopę protetyczną Empower. Wiele certyfikowanych firm medycznych oferuje próbne dopasowanie. Porozmawiaj ze swoim technikiem ortopedą. Próbne dopasowanie odbywa się przez ustalony wcześniej okres czasu i jest w razie potrzeby monitorowane przez Ottobock.