Stopa protezowa MeridiumKorzyści w skrócie

Pokonywanie pochyłego terenu

Niezależnie, czy w górę czy w dół - dzięki zdolnościom adaptacyjnym Meridium umożliwia bezproblemowe pokonywanie pochyłego terenu już od pierwszego kroku. Zwiększone bezpieczeństwo przy wchodzeniu zapewnia większa wolna przestrzeń pomiędzy stopą i podłożem. Dzięki dostosowaniu w momencie przetaczania i szybkiemu kontaktowi całej stopy z podłożem schodzenie w dół staje się bardziej komfortowe.

Chodzenie po nierównym terenie

Meridium dostosowuje się do nierównego terenu z każdym krokiem. Bez względu na to, czy jest to kostka brukowa, trawnik czy leśna ścieżka - regulacja w czasie rzeczywistym i lepszy kontakt z podłożem umożliwia wysokie poczucie stabilności na różnym rodzaju podłoża.

Schodzenie po schodach

Meridium umożliwia postawienie całej stopy na stopniu w momencie schodzenia po schodach. Zamiast myśleć o właściwym ustawieniu stopy, można skoncentrować się na swoim otoczeniu.

Stabilność podczas stania

Meridium rozpoznaje, kiedy użytkownik się nie porusza i potrzebuje stabilności oraz bezpieczeństwa podczas stania - nawet na pochyłym lub nierównym terenie.

Odciążenie podczas siedzenia

Podczas siedzenia Meridium samodzielnie obniża się do podłoża, co umożliwia uzyskanie bardziej naturalnie wyglądającej pozycji stopy oraz pomaga odciążyć stronę amputowaną.

Automatyczna regulacja wysokości obcasa

Bez względu na to, czy chodzi się boso, w butach o płaskiej podeszwie lub na obcasach, - dzięki automatycznej regulacji wysokości obcasa można szybko i łatwo zmieniać buty.

Funkcjonalność

1) Opór hydrauliczny dopasowuje się w momencie kontaktu pięty z podłożem w celu uzyskania łatwego, odpowiedniego dla długości kroku ruchu.

2) W oparciu o indywidualnie ustawiony opór zgięcia podeszwowego, stopa przy każdym kroku opuszcza się samoistnie w zależności od sytuacji.

3) Dzięki wysokiemu zakresowi ruchu i regulacji w czasie rzeczywistym, stopa umożliwia dłuższy kontakt z podłożem, przez co użytkownik ma poczucie większej stabilności i lepszego podporu.

4) Ruchoma płytka palcowa zapewnia większą powierzchnię kontaktu stopy z podłożem i równomierny rozkład nacisku w obszarze przodostopia podczas przetaczania w końcowej fazie podporu.

5) W trakcie uniesienia stopy nad podłoże, układ hydrauliczny utrzymuje zwiększone zgięcie grzbietowe, aby zapewnić większą wolną przestrzeń pomiędzy stopą, a podłożem w fazie przeniesienia, zapewniając przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa.

Działanie

Aplikacja Cockpit - łatwe sterowanie za pomocą smartfona

Meridium dostosowuje się automatycznie do wielu sytuacji. Korzystając z wygodnej aplikacji Cockpit dla systemu iOS i Android, można w łatwy sposób zmienić ustawienia Meridium poprzez smartfon. Aplikacja może być użyta np. do zmiany wysokości pięty lub wybrania jednego z wielu wstępnie zaprogramowanych trybów MyModes. Aplikacja wyświetla również dodatkowe informacje, takie jak poziom naładowania mechatronicznej stopy protezowej.

FAQ

 • Czy stopa protetyczna Meridium jest odpowiednia dla mnie?

  Stopa Meridium odpowiednia jest dla średnio aktywnych użytkowników (stopień mobilności 2–3). Jest dostosowana i zatwierdzona do wagi ciała do 125 kg i dostępna dla rozmiaru stopy 24-29. Zarówno osoby po amputacji poniżej, jak i powyżej kolana mogą używać tej stopy protetycznej.

  Meridium nie nadaje się dla bardzo aktywnych użytkowników i do uprawiania sportu.

 • Czy Meridium jest wodoodporna?

  Nie, Meridium nie jest wodoodporna! Pokrycie kosmetyczne chroni stopę protetyczną przed zachlapaniem wodą. Nagły deszcz nie stanowi więc problemu.

 • Czy mogę przetestować stopę protetyczną Meridium?

  Tak, oczywiście, możesz przetestować stopę protetyczną Meridium. Wiele certyfikowanych firm medycznych oferuje próbne dopasowanie. Porozmawiaj ze swoim technikiem ortopedą. Testowanie odbywa się przez ustalony wcześniej okres czasu i jest w razie potrzeby monitorowane przez Ottobock.Podobne produkty