Linery z serii Skeo

Skeo Pure 6Y41 to jeden z produktów z serii linerów Skeo.

Wytrzymałe linery stabilizują kikut amputowanej kończyny, nawet w przypadku dużej ilości tkanki miękkiej.

Liner odgrywa ważną rolę w połączeniu protezy z kikutem amputowanej kończyny. Dlatego ważne jest, aby dokładnie przemyśleć wybór linera.

Dzięki specjalnym właściwościom materiału z silikonu, linery z serii produktowej Skeo są w stanie ustabilizować kikut amputowanej kończyny nawet wtedy, gdy jest on pokryty dużą ilością tkanki miękkiej. Linery są również bardzo trwałe. W zależności od modelu, łatwą obsługę w codziennym użytkowaniu zapewnia tkanina o niskim współczynniku tarcia lub gładka, jedwabista powłoka. Dzięki temu łatwiej jest założyć lej protezy. Linery Skeo są również łatwe w czyszczeniu.

Linery Skeo firmy Ottobock wyposażone są w dodatkowe cechy i funkcje, które również powinny być brane pod uwagę przy ich wyborze. Skeo Pure to liner przezroczysty, Skeo 3D ma anatomiczny kształt, a Skeo Skinguard posiada dodatek antybakteryjny.Skeo Pure – przezroczysty liner

Nosząc ten liner, masz możliwość sprawdzenia wyglądu skóry. Liner jest też łatwy w czyszczeniu i szybko wysycha.

Skeo Skinguard – z dodatkiem antybakteryjnym

Dodatek antybakteryjny zapobiega rozwojowi bakterii z powodu potu. Dzięki temu, eliminuje on też przykre zapachy.

Skeo 3D – anatomiczny liner podudzia

Materiał jest cieńszy w zagłębieniu kolana, co ułatwia jego zginanie. Jest grubszy w innych częściach, tak aby ochronić wrażliwe miejsca.

Skeo 3D – anatomiczny liner udowy

Tkanka miękka jest wygodnie osadzona i zamknięta, co zapewnia odpowiednie wsparcie.

Skeo Sealing Liner

Skeo Sealing Liner

Pragniesz niezależności bez poświęcania czasu protezie? Skeo Sealing pozwala Ci skupić się na ważnych rzeczach w życiu.


FAQ

 • Jak założyć liner ze sworzniem?

  Liner zakłada się tak samo jak liner bez sworznia. Należy jednak pamiętać: jeśli jest sworzeń, musi on być skierowany w stronę wzdłużnej osi kikuta amputowanej kończyny. Aby uzyskać lepsze dopasowanie, użyj oznaczeń, które razem ze swoim technikiem ortopedą ustaliliście w celu orientacji. Następnie, podczas zakładania skarpetki na kikut kończyny, pamiętaj aby naciągnąć ją w taki sposób, aby sworzeń pozostał wolny. Sworzeń przeciągany jest przez otwór w dolnej części skarpetki.

 • Czy są jakieś inne elementy ułatwiające zakładanie linera?

  Linery bez pokrycia z tkaniny mają gładką powłokę zewnętrzną, aby ułatwić zakładanie. W przypadku linerów silikonowych (seria produktów Skeo) można również użyć sprayu do zakładania; w przypadku linerów poliuretanowych (seria produktów Uneo) dostępne są specjalne kremy nawilżające. Prosimy nie używać żadnego pudru.

 • Jak zdjąć liner?

  Liner należy po prostu odwinąć w dół. Pamiętaj, że krawędź linera nie może tworzyć przy zwijaniu wybrzuszenia, które będzie uciskać tkankę.

 • Jak umyć liner?

  Liner należy czyścić po każdym użyciu, przynajmniej raz dziennie. Wywróć liner na lewą stronę i umyj go w letniej wodzie za pomocą specjalnego neutralnego płynu do czyszczenia Derma Clean. Następnie dokładnie spłucz i osusz wnętrze niestrzępiącym się ręcznikiem. Następnie odwróć liner ponownie na prawą stronę i oczyść również zewnętrzną stronę pod bieżącą wodą lub za pomocą wilgotnej szmatki.

  Uwaga: nie wkładaj linera do pralki lub suszarki. Do prania linera używaj tylko rąk, żadnych innych przyborów. Nie używaj mydeł z dodatkami zapachowymi lub barwnikami ani przeciwbakteryjnych środków czyszczących zawierających alkohol.

 • Jak wysuszyć liner?

  Pozostaw liner do wyschnięcia na stojaku do suszenia linera, aby zachował swój kształt. Stojak dostępny jest w dwóch rozmiarach dla linerów na uda i dolną część nogi. Nie należy suszyć linera na grzejniku czy wystawiać na słońce.

 • Jak mogę szczególnie zadbać o skórę mojego kikuta amputowanej kończyny?

  Dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóry można zapobiec tworzeniu się punktów ucisku i otarć. Łagodne czyszczenie: do czyszczenia skóry używaj specjalnego płynu do czyszczenia. Wystarczy spryskać nim skórę, wmasować, a następnie dobrze spłukać i osuszyć.

  Pomoc dla podrażnionej skóry: zastosuj specjalny podstawowy produkt do pielęgnacji skóry wieczorem, po myciu. Nawilża i łagodzi podrażnioną skórę, poprawia krążenie oraz wspomaga regenerację i wzrost komórek.

  Ochrona: jeśli masz liner silikonowy (seria produktów Skeo), możesz wsmarować w skórę kroplę specjalnej maści ochronnej przed nałożeniem linera. Chroni ona skórę, działa antybakteryjnie oraz zapobiega nadmiernemu poceniu się i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

 • Wraz z nowym linerem wystąpiła u mnie zwiększona potliwość. Co może być tego przyczyną?

  Potliwość może się zwiększyć, szczególnie w ciągu pierwszych kilku tygodni. Dlatego należy czyścić liner kilka razy dziennie; zalecamy również mieć pod ręką zapasowy liner. Jeśli to nie spowoduje poprawy, poproś o poradę swojego technika ortopedę. Mogą być różne przyczyny - od złego dopasowania linera po niewłaściwy rodzaj materiału linera.

 • Na mojej skórze, na wysokości krawędzi linera, pojawiły się czerwone paski. Jaki jest tego powód i co mogę z tym zrobić?

  Czerwone paski mogą pojawiać się w przypadku linerów silikonowych, szczególnie w obszarach, w których liner w dużym zakresie przesuwa się na skórze, np. na rzepce lub na przy krawędzi linera. Skontaktuj się ze swoim technikiem ortopedą, który pomoże Ci znaleźć rozwiązanie.

 • Jak założyć liner bez sworznia?

  Przed założeniem linera sprawdź, czy kikut amputowanej kończyny oraz wnętrze linera są suche. Następnie wywróć liner na lewą stronę zawijając jak najdalej to możliwe i przytrzymaj go, tak aby wybrzuszenie na dolnym końcu (osłona) było skierowane w Twoją stronę. Umieść to wybrzuszenie na końcu kikuta amputowanej kończyny, a następnie równomiernie i ostrożnie zawiń liner w górę. Następnie możesz założyć skarpetkę na kikut kończyny.

  Unikaj przemieszczania tkanek miękkich oraz tworzenia zagnieceń lub kieszeni powietrznych. Nie ciągnij za krawędź linera i staraj się nie uszkodzić powierzchni ostrymi paznokciami lub innymi ostrymi przedmiotami.

 • Jak założyć liner bez sworznia?

  Przed założeniem linera sprawdź, czy kikut amputowanej kończyny oraz wnętrze linera są suche. Następnie wywróć liner na lewą stronę zawijając jak najdalej to możliwe i przytrzymaj go, tak aby wybrzuszenie na dolnym końcu (osłona) było skierowane w Twoją stronę. Umieść to wybrzuszenie na końcu kikuta amputowanej kończyny, a następnie równomiernie i ostrożnie zawiń liner w górę. Następnie możesz założyć skarpetkę na kikut kończyny.

  Unikaj przemieszczania tkanek miękkich oraz tworzenia zagnieceń lub kieszeni powietrznych. Nie ciągnij za krawędź linera i staraj się nie uszkodzić powierzchni ostrymi paznokciami lub innymi ostrymi przedmiotami.

 • Na rynku są sterylizatory parowe do czyszczenia linerów. Czy mogę używać takiego sterylizatora do mojego linera Ottobock?

  Sterylizatory parowe nadają się tylko do czyszczenia linerów silikonowych, a zatem naturalnie również do produktów Skeo firmy Ottobock. Jednak w celu zapewnienia spersonalizowanego dopasowania, które spełni Twoje określone potrzeby, do niektórych naszych produktów używamy innych materiałów, tak jak w przypadku linerów Caleo i Uneo. Te linery nie nadają się do czyszczenia w sterylizatorach parowych.

 • Mój liner zawiera dodatek antybakteryjny Skinguard. Czy to oznacza, że nie muszę tak często czyścić linera?

  Antybakteryjny dodatek Skinguard chroni liner przed bakteriami i powstającymi przez nie nieprzyjemnymi zapachami. Skinguard zapewnia higienę, której nie można osiągnąć poprzez codzienne pranie linera. Jednak Skinguard nie zastępuje codziennej pielęgnacji. Codzienne czyszczenie to jedyny sposób na usunięcie na przykład tłuszczu czy oleju.


Zalecane komponenty protetyczne