System protezy ramienia DynamicArm

Dynamiczny i silny protetyczny przegub łokciowy

Naturalne ruchy dłoni i łokcia

Amputacje powyżej łokcia stanowią szczególne wyzwanie, ponieważ oprócz funkcji dłoni należy odtworzyć funkcjonowanie łokcia. Przegub łokciowy DynamicArm umożliwia wykonywanie niemalże naturalnych ruchów dzięki specjalnej technologii. DynamicArm jest napędzany przez napęd elektryczny, a sterowany jest za pomocą impulsów mięśniowych. Jednostka sterująca DynamicArm również przesyła sygnały z mięśni do dłoni, dzięki czemu użytkownik może wykonywać ruchy rotacyjne nadgarstka oraz otwierać i zamykać dłoń. Użytkownik może również prostować i zginać przegub łokciowy DynamicArm.

Zalecamy łączenie protezy ramienia DynamicArm z systemem Ottobock VariPlus Speed. Jest on wyposażony w wydajny napęd i pozwala na otwieranie i zamykanie dłoni niemal trzy razy szybciej niż inne elektryczne dłonie. Zaopatrzenie protetyczne wykorzystujące systemy DynamicArm i VariPlus Speed przywracają liczne funkcje: trzymania obiektów, chwytania i aktywności w pracy, w codziennym życiu i czynnościach rekreacyjnych.

Ustawienia kąta

Aby zrównoważyć ruchy kompensujące stawu ramiennego, jednostka nadgarstka może przyjąć pięć różnych pozycji.

Vario-Gear

Zintegrowany napęd elektryczny jest bardzo cichy, a bezstopniowy mechanizm zębatkowy dostarcza wymaganej siły na bieząco, przekładając sygnały mięśniowe na pożądaną prędkość zginania lub prostowania. Możesz aktywnie podnieść do 5 kilogramów dzięki systemowi DynamicArm, czyli pięć razy więcej niż waga całej protezy.

Naturalny wygląd

Rękawice kosmetyczne protezy są dostępne w 6 różnych kolorach, a osłony kosmetyczne DynamicArm w trzech różnych kolorach.

Elektroniczne sterowanie

Liczne czujniki stale rejestrują ruchy i obciążenie całego sytemu. Informacje te są dostarczane do elektronicznej jednostki sterowania aż do 100 razy na sekundę. Wyprostowanie zgiętego łokcia zajmuje mniej niż sekundę.

SensorHand Speed

Silny, szybki i inteligentny: Funkcjonalność systemu SensorHand Speed jest zdumiewająca. Przykładowo, SensorHand Speed błyskawicznie dopasowuje chwyt w momencie gdy trzymany obiekt grozi wyślizgnięciem z dłoni.Korzyści w pigułce

Pewny chwyt

Zintegrowana funkcja Autograsp systemu dłoni SensorHand Speed pomaga w utrzymaniu w dłoni wyślizgującego się obiektu. Siła chwytu jest zwiększana w ułamku sekundy aż do momentu kiedy trzymany obiekt jest ponownie w bezpiecznej pozycji.

Szybki refleks

Przy swojej maksymalnej szybkości, system SensorHand Speed zamyka i otwiera dłoń trzy razy szybciej niż inne podobne elektryczne protezy dłoni. Dzięki proporcjonalnej szybkości ruchu aż do 300 mm na sekundę użytkownik protezy jest w stanie szybko zareagować podczas chwytania.

Kontrola siły

Szybkość i siła chwytania są stale nadzorowane przez dwa systemy miernicze oraz kontrolowane stosownie do napływających sygnałów mięśniowych. Nawet trudne zadania, takie jak chwytanie pomidora lub innych delikatnych obiektów nie sprawia teraz kłopotu.

Naturalna dynamika

DynamicArm zapobiega wykonywaniu nienaturalnych lub przerywanych ruchów. Początek ruchu jest zawsze kontrolowany i delikatnie zwalniany ku końcowi - dokładnie tak jak w przypadku ludzkiej ręki.

Zrelaksowana podstawa podczas chodzenia

Elektronicznie sterowany system wspomagania zginania ułatwia ruchy zginające przegubu łokcia. Kiedy przedramię swobodnie kołysze się podczas chodzenia, ten ruch jest naturalnie zwalniany – w sposób cichy i dyskretny.

Rękawice kosmetyczne protezy

Dostępne w sześciu kolorach rękawice kosmetyczne SkinNatural chronią protezę przez zakurzeniem i zabrudzeniem. Ich wielowarstwowa struktura daje wrażenie głębi - zewnętrzna, przezroczysta warstwa przypomina naturalną strukturę naczyn krwionośnych ludzkiej skóry.

Ruchy rotacyjne jednostki nadgarstka

Użytkownik może wykonywać ruchy rotacyjne nadgarstka - zarówno w stronę zewnętrzną jak i wewnętrzną - bez wspomagania się drugą dłonią. Ruchy te są sterowane za pomocą sygnałów mięśniowych.

Płynność ruchów

Dzięki DynamicArm, użytkownik może wykonywać więcej niż jeden ruch naraz - zginanie ramienia, okręcanie nadgarstka i chwytanie obiektu dłonią.

Funkcjonalność

Trening z protezą

Gdy użytkownik otrzymuje swoje uzupełnienie protetyczne, rozpoczyna się ważna faza treningu z protezą. Trening ten umożliwia wykorzystanie funkcji protezy tak, aby mogła wspomagać codzienne funkcjonowanie. Na samym początku, fizjoterapeuta pomaga w ćwiczeniu schematów ruchu potrzebnych do codziennych czynności, takich jak jedzenie lub ubieranie się. Dzięki specjalnym ćwiczeniom użytkownik uczy się właściwego układania protezy aby uzyskać optymalną pozycję do chwytania. Gdy już osiągnie wystarczającą biegłość w używaniu protezy, następuje faza kontrolowanie siły mięśni. Trenowanie z obiektami takimi jak gąbka, słomki do napojów lub papierowe kubki pomagają określić różną siłę nacisku wywieraną przez skurcze mięśni, oraz jak będzie ona wpływać na obiekty o danej wytrzymałości.

Dane techniczne

Technologia

Sterowana bionicznie proteza DynamicArm reaguje na odpowiednie sygnały mięśniowe użytkownika. Dzięki zintegrowanemu napędowi elektrycznemu automatycznie dopasowuje się do różnych obciążeń. Dzięki sile mięśni użytkownik stale reguluje szybkość swoich ruchów, wspomagany przez cichy mechanizm bezstopniowy. W połączeniu ze sterownikiem, który zapewnia kontrolowane przyspieszenie DynamicArm na początku ruchu i łagodne spowolnienie na końcu, po raz pierwszy osiągnięto wzorce ruchu podobne do dynamicznej reakcji ludzkiej ręki.

Mechanizm wspomagania zgięcia magazynuje energię, która jest wyzwalana kiedy przedramię się obniża i wykorzystuje zmagazynowaną energię aby podnieść rękę z powrotem w górę. Ma to zdecydowany wpływ na zużycie energii podczas noszenia protezy: nawet przy intensywnym użytkowaniu, stała bateria litowo-jonowa gwarantuje wysoką wydajność przez cały dzień. Wspomaganie zginania zapewnia również harmonijne swobodne kołysanie się ręki. Ruchy stają się naturalne - bez dodatkowego zużycia energii lub uciążliwego hałasu.

Instrukcja pielęgnacji

Rękawice kosmetyczne Ottobock Skin Natural:

Zaleca się codzienne czyszczenie rękawicy za pomocą wody i mydła. Specjalna warstwa zewnętrzna zmniejsza podatność rękawicy na zabrudzenia i ułatwia czyszczenie. Jeśli woda i mydło nie dają zadowalających efektów, można użyć specjalnego środka czyszczącego (640F12) w atomizerze (640F13). Proszę stosować się do wyszczególnionych instrukcji dotyczących środka czyszczącego.


Akceesoria


Powiązane produkty