System protezy ramienia DynamicArmKorzyści w pigułce

Pewny chwyt

Zintegrowana funkcja Autograsp systemu ręki SensorHand Speed pomaga w utrzymaniu w dłoni wyślizgującego się obiektu. Siła chwytu jest zwiększana w ułamku sekundy aż do momentu kiedy trzymany obiekt jest ponownie w bezpiecznej pozycji.

Szybki refleks

Przy swojej maksymalnej szybkości, system SensorHand Speed zamyka i otwiera dłoń trzy razy szybciej niż inne podobne elektryczne protezy ręki. Dzięki proporcjonalnej szybkości ruchu aż do 300 mm na sekundę użytkownik protezy jest w stanie szybko zareagować podczas chwytania.

Kontrola siły

Szybkość i siła chwytania są stale nadzorowane przez dwa systemy miernicze oraz kontrolowane stosownie do napływających sygnałów mięśniowych. Nawet trudne zadania, takie jak chwytanie pomidora lub innych delikatnych obiektów nie sprawia teraz kłopotu.

Naturalna dynamika

DynamicArm zapobiega wykonywaniu nienaturalnych lub przerywanych ruchów. Początek ruchu jest zawsze kontrolowany i delikatnie zwalniany ku końcowi - dokładnie tak jak w przypadku ludzkiej ręki.

Zrelaksowana podstawa podczas chodzenia

Elektronicznie sterowany system wspomagania zginania ułatwia ruchy zginające przegubu łokcia. Kiedy przedramię swobodnie kołysze się podczas chodzenia, ten ruch jest naturalnie zwalniany – w sposób cichy i dyskretny.

Rękawice kosmetyczne protezy

Dostępne w sześciu kolorach rękawice kosmetyczne SkinNatural chronią protezę przez zakurzeniem i zabrudzeniem. Ich wielowarstwowa struktura daje wrażenie głębi - zewnętrzna, przezroczysta warstwa przypomina naturalną strukturę naczyn krwionośnych ludzkiej skóry.

Ruchy rotacyjne jednostki nadgarstka

Użytkownik może wykonywać ruchy rotacyjne nadgarstka - zarówno w stronę zewnętrzną jak i wewnętrzną - bez wspomagania się drugą ręką. Ruchy te są sterowane za pomocą sygnałów mięśniowych.

Płynność ruchów

Dzięki DynamicArm, użytkownik może wykonywać więcej niż jeden ruch naraz - zginanie ramienia, okręcanie nadgarstka i chwytanie obiektu ręką.

Funkcjonalność

Trening z protezą

Gdy użytkownik otrzymuje swoje uzupełnienie protetyczne, rozpoczyna się ważna faza treningu z protezą. Trening ten umożliwia wykorzystanie funkcji protezy tak, aby mogła wspomagać codzienne funkcjonowanie. Na samym początku, fizjoterapeuta pomaga w ćwiczeniu schematów ruchu potrzebnych do codziennych czynności, takich jak jedzenie lub ubieranie się. Dzięki specjalnym ćwiczeniom użytkownik uczy się właściwego układania protezy aby uzyskać optymalną pozycję do chwytania. Gdy już osiągnie wystarczającą biegłość w używaniu protezy, następuje faza kontrolowanie siły mięśni. Trenowanie z obiektami takimi jak gąbka, słomki do napojów lub papierowe kubki pomagają określić różną siłę nacisku wywieraną przez skurcze mięśni, oraz jak będzie ona wpływać na obiekty o danej wytrzymałości.

Dane techniczne

Technologia

Sterowana bionicznie proteza DynamicArm reaguje na odpowiednie sygnały mięśniowe użytkownika. Dzięki zintegrowanemu napędowi elektrycznemu automatycznie dopasowuje się do różnych obciążeń. Dzięki sile mięśni użytkownik stale reguluje szybkość swoich ruchów, wspomagany przez cichy mechanizm bezstopniowy. W połączeniu ze sterownikiem, który zapewnia kontrolowane przyspieszenie DynamicArm na początku ruchu i łagodne spowolnienie na końcu, po raz pierwszy osiągnięto wzorce ruchu podobne do dynamicznej reakcji ludzkiej ręki.

Mechanizm wspomagania zgięcia magazynuje energię, która jest wyzwalana kiedy przedramię się obniża i wykorzystuje zmagazynowaną energię aby podnieść rękę z powrotem w górę. Ma to zdecydowany wpływ na zużycie energii podczas noszenia protezy: nawet przy intensywnym użytkowaniu, stała bateria litowo-jonowa gwarantuje wysoką wydajność przez cały dzień. Wspomaganie zginania zapewnia również harmonijne swobodne kołysanie się ręki. Ruchy stają się naturalne - bez dodatkowego zużycia energii lub uciążliwego hałasu.

Instrukcja pielęgnacji

Rękawice kosmetyczne Ottobock Skin Natural:

Zaleca się codzienne czyszczenie rękawicy za pomocą wody i mydła. Specjalna warstwa zewnętrzna zmniejsza podatność rękawicy na zabrudzenia i ułatwia czyszczenie. Jeśli woda i mydło nie dają zadowalających efektów, można użyć specjalnego środka czyszczącego (640F12) w atomizerze (640F13). Proszę stosować się do wyszczególnionych instrukcji dotyczących środka czyszczącego.


Akceesoria


Powiązane produkty