Proteza przedramienia MyoFacil

Solidne zaopatrzenie

Solidne zaopatrzenie

System Myofacil to gotowy zestaw elementów składowych protezy przedramienia. Proteza przedramienia pod nazwą MyoFacil jest idealna jako zaopatrzenie protetyczne dla początkujących użytkowników. Wielu użytkowników, którzy uprzednio korzystali z pasywnej protezy przedramienia ceni sobie odkrytą na nowo łatwość przystosowania się do protezy mioelektrycznej. Dłoń protetyczna MyoFacil otwiera się i zamyka dzięki sygnałom pochodzącym z mięśni, dzięki czemu chwytanie i utrzymanie obiektów jest kontrolowane. Ta funkcja szczególnie przydaje się w czynnościach wykonywanych w domu lub pracy.

Sterowanie elektroniczne

Sterowanie elektroniczne zapewnia otwieranie i zamykanie dłoni za pomocą sygnałów mięśniowych.

Włącznik manualny

Dłoń może zostać włączona i wyłączona za pomocą przełącznika suwakowego, bez względu jak szeroko jest otwarta w danej chwili.Korzyści w pigułce

Korzyści w pigułce

Chwytanie i trzymanie

Dzięki protezie przedramienia MyoFacil możesz chwytać i trzymać różnorodne przedmioty. Daje ci to nową swobodę ruchu w życiu codziennym.

Pasywne używanie protezy

Decyzja należy do ciebie: jeśli chcesz pasywnie używać protezy w niektórych sytuacjach, wystarczy że wyłączysz ją za pomocą małego przełącznika na nadgarstku.

Funkcjonowanie

Funkcjonowanie

Użytkownik systemu Myofacil steruje dłonią protetyczną za pomocą sygnałów mioelektrycznych (bionicznych). Te sygnały mogą być zmierzone przez powierzchnię skóry zaraz po napięciu pewnych mięśni przedramienia. Czujniki w leju protezy zwane elektrodami odbierają sygnał, aby przetworzyć go i za jego pomocą sterować napędem poruszającym dłoń. Tak działa mechanizm umożliwiający otwieranie i zamykanie dłoni.

Trening z protezą

Niezwykle ważna faza treningu z protezą rozpoczyna się w momencie otrzymania przez użytkownika gotowego zaopatrzenia protetycznego. Dzięki regularnemu treningowi, może on szybko nauczyć się jak używać dłoni i w sposób naturalny wykorzystywać jej funkcje w codziennym życiu. Trening z protezą podzielony jest na trzy fazy:

W czasie nauki sterowania proteza, początkowo należy się z nią oswoić. Celem tego etapu jest nauka precyzyjnego i skutecznego używania protezy. Wtedy właśnie ćwiczy się chwytanie i wypuszczanie rozmaitych przedmiotów w różnych płaszczyznach i osiach - aż do czasu kiedy użytkownik będzie sterował dłonią odruchowo. W miarę czynienia coraz większych postępów, użytkownik będzie włączał użycie dłoni do swoich codziennych czynności, znacznie ułatwiając ich wykonywanie. Ostatnią fazą treningu są ćwiczenia wykonywane z przedmiotami, których użytkownik będzie używał w codziennym życiu. Od tego momentu najlepiej jest ćwiczyć ruchy które użytkownik chciałby wykonywane w czasie wolnym, podczas uprawiania sportu lub również w pracy.

Nauka obsługi protezy, połączona jest z ćwiczeniami fizycznymi, które wychodzą poza ramy wymienionych wyżej etapów. Koordynacja, równowaga i zręczność wraz z rozciąganiem i wzmacnianiem mięśni - wszystkie te aspekty są ćwiczone i ulegają poprawie w zależności od kondycji fizycznej użytkownika.


Akcesoria


Powiązane produkty